Skocz do zawartości

jak otrzymać 4,8 V


ridzi

Pomocna odpowiedź

Czemu akurat 4.8?

Jest to możliwe, potrzebujesz stabilizator regulowany i precyzyjny potencjometr.

Poszukaj datasheeta LM317

Link do komentarza
Share on other sites

mam zdalny samochodzik gdzie takiego zasilania potrzebuję, znalazłem na necie ale chciał bym coś tańszego

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ogólnie nie będzie problemu jak będzie miał zasilanie 5, 6 czy nawet ponad 7,2V. Mam x-mods`a, niby zasilanie 4x AAA, co przy standardowej baterii ze sklepu daje około 6V, na aku około 5V, a lata też na 2 bateriach od nokii gdzie na wejściu ma ponad 7,4V. Morał z tego taki, nie można przesadzać z napięciem bo wypali elementy zasilające silnik, w moim wypadku były to mosfety, ale dobrałem zamienniki i dalej ciora

4,8 V uzyskasz stosując 4 akumulatorki AA, kazdy ma 1,2 V

Info dla Ciebie, naładuj sobie takie aku, weź miernik i znajdź mi to 1,2V. To coś na zasadzie baterii 9V świeża ze sklepu, miernik w łapę i ... upss ma 9,7V

Link do komentarza
Share on other sites

4,8 V uzyskasz stosując 4 akumulatorki AA, kazdy ma 1,2 V.

Najgorsze chyba rozwiązanie, napięcie na takich akumulatorkach waha się niekiedy od 4,5V do 5,5V (w zależności od stopnia naładowania). Uważam że te 0,2V nie gra roli, ale zasilanie musi być w miarę stabilne, a tak jak pisałem akumulatorki dają napięcie zależne od ich humoru.

Link do komentarza
Share on other sites

Podsumowując - LM317 dla dokładnych 4.8V (odpowiednio wysokie napięcie przed stabilizatorem), stabilizator LDO na 5V przy małej różnicy napięć przed i za stabilizatorem, albo standardowy 5V, przy zasilaniu minimum 7V. Bez stabilizatorów rozrzut wartości będzie zależny od stopnia naładowania akumulatorów i bardzo duży.

Alternatywne rozwiązanie to przetwornica typu step down (przy wyższym napięciu od wymaganego) lub step up (boost - w sytuacji odwrotnej).

Temat uważam za zamknięty.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.