Skocz do zawartości

moja pierwsza płytka drukowana


hiszpan5

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich,
robię robota i nie jestem zbyt dobry z elektroniki więc proszę was o pomoc. zaprojektowałem płytkę drukowaną i nie wiem czy wszystko poprawnie zaprojektowałem, czy wszystko jest poprawnie podłączone.

poniżej schematy montażowy i ideowy:

te niebieskie linie na schemacie montażowym to zworki!

układ chcę zasilić zasilaczem 19V 3,16A

złącza SV3 - SV8 to serwomechanizmy max. pobór prądu to 0,5A dla jednego serwomechanizmu. zasilane są prądem 7V

złącze SV2 to mniejszy serwomechanizm max. pobór prądu to ok 0,2A zasilany prądem 5V

złącze SV1 to złącze programatora ISP

złącze X1 to interfejs RS232

złącze X2 to zasilanie

złącza SV9 - SV11 to pozostałe wyprowadzenia mikro-kontrolera

jest to mój pierwszy projekt płytki drukowanej więc liczę na szczere opinie i pomoc z waszej strony jeśli coś zrobiłem źle!

jeśli czegoś nie wiecie pytajcie, chętnie odpowiem!

Link do komentarza
Share on other sites

czyli że wszystko oprócz tego jest OK?

przepraszam za złe wstawienie obrazków, już poprawiłem i zachęcam do komentowania oraz wyrażania swoich opinii na temat mojego projektu!

Link do komentarza
Share on other sites

Odnośnie tych stabilizatorów do zasilania serw, mówiąc szczerze kązdy ma po 1A na wyjściu, 7V ... a serwa się przeważnie zasila 4,8 przynajmniej w modelarstwie max 6V ... tak więc nie wiem czy nie lepiej by było zastosować jakiś stabilizator na 5V i powiedzmy 3A i więcej? na przykład:

LM2678T-5.0 Układ scalony stabilizator napięcia 5V 5A 45Vs

LM2576T-5 Układ scalony regulator napięcia 5V 3A 45Vs - tu jest troszkę niższa cena

druga sprawa masz zasilacz 3,16A, w czasie pracy wszystkie serwa łącznie ciągną 3,2A ...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A co wy na to, żeby dać kilka diod krzemowych na vcc? Spadek tak żeby był do 6V, prąd będzie duży, a serwa nie muszą mieć stabilnego bardzo zasilania, koszt - 1zł.

Link do komentarza
Share on other sites

ciekawy pomysł Luko. Te serwomechanizmy które posiadam HX-12K (hexTronik) mogą być zasilane od 4,8-7V a na wyjściu stabilizatora 7807 nie ma równych 7V zawsze jest troszke mniej sprawdzałem.

Te stabilizatory LM2678T-5.0 i LM2576T-5 mają na wyjściu 5V a mi zależy żeby mieć coś ok 7V ponieważ serwomechanizmy które posiadam przy większym napięciu osiągają większy moment a na tym mi zależy

a co do zasilacza, nie będzie takiego momentu kiedy wszystkie serwomechanizmy będą pracowały. w jednym momencie maksymalnie będą pracowały 4 serwomechanizmy

Link do komentarza
Share on other sites

No ok, 4 serwa to masz 2A, dodaj sobie do tego zwiększony pobór podczas rozruchu przynajmniej o 0,1A, do tego procek i diody i rezystory (dioda bierze 20mA?) itd itd ... no i się okazuje że wszystko jest na styk, do tego serwa generują w układzie dość sporo zakłócenia ale to inna bajka, jest też taka kwestia że serwo idealnie wy-pozycjonowane i bez obciążenia z założenia nie pobiera prądu .... w każdym bądź razie do czego zmierzam, a mianowicie do tego że nie projektuje się niczego na styk ;]

Jeszcze pytanie techniczne, co to ma być 😃? Tak dokładniej.

Link do komentarza
Share on other sites

to ma być ramię robota

a co do zasilacza też rozważam taką kwestie żeby zasilanie pociągnąć z zasilacza komputerowego jak ten w praktyce nie będzie dawał rady

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.