Skocz do zawarto┼Ťci
MKJB

Sztuczne serce - porozmawiajmy... ­čĺô

Pomocna odpowied┼║

Napisano (edytowany)

Drodzy!

Zapraszam Was do niesamowitej przygodyÔÇŽ

Owa przygoda rozpoczęła się dla mnie pradawno temu, gdy pierwszy raz zobaczyłem poniższe zdjęcie:

Religa1.thumb.jpg.e450a71f881c582ddddec105d061db16.jpg

By┼éem wtedy berbeciem, nie wiedzia┼éem w pierwszym momencie o co chodzi. Zacz─ů┼éem dr─ů┼╝y─ç temat. ┼üatwo si─Ö go dr─ů┼╝y┼éo, bo w tamtym czasie wszyscy gadali o tym zdj─Öciu i o wydarzeniu, kt├│re to zdj─Öcie uwieczni┼éo. Niestety, dysponowa┼éem malusienie┼äkim rozumkiem, wi─Öc malusienie┼äko ogarnia┼éem, ale dr─ů┼╝y┼éem zawzi─Öcie! I pewnego razu w telewizorze marki rubin zobaczy┼éem Pana ze zdj─Öcia ale ju┼╝ nie by┼é w zdj─Öciu. Sta┼é gdzie┼Ť indziej, inaczej by┼é ubrany, zupe┼énie jak inni panowie, jednak┼╝e opowiada┼é ro┼╝ne bardzo dziwne rzeczy, kt├│rych zwykle nie opowiadaj─ů inni panowie. Tak czy inaczej, strasznie si─Ö ucieszy┼éem, bo nareszcie nadarzy┼éa mi si─Ö wspania┼éa okazja ÔÇô dowiem si─Ö w ko┼äcu o co chodzi┼éo z tym zdj─Öciem bo osobi┼Ťcie Pan ze zdj─Öcia mo┼╝e mi opowie co robi┼é gdy kto┼Ť to zdj─Öcie zrobi┼é. By┼éem zdumiony, ┼╝e wcze┼Ťniej tyle by┼éo zamieszania, bo ca┼é─ů spraw─Ö Pan ze zdj─Öcia skwitowa┼é ca┼ékiem prosto ÔÇô chodzi o to, ┼╝e jak kto┼Ť ma ju┼╝ umrze─ç to mo┼╝na tak zakombinowa─ç, ┼╝e jednak nie umrzeÔÇŽ

Zaintrygowa┼éo mnie to okrutnie, bo wcze┼Ťniej nie wiedzia┼éem, ┼╝e tak si─Ö da. Znaczy si─Ö - tak wszyscy m├│wili ÔÇô ┼╝e si─Ö nie da. A tu si─Ö nagle okaza┼éo, ┼╝e jak najbardziej si─Ö daÔÇŽ Straszliwie si─Ö w┼Ťciek┼éem na tych co wcze┼Ťniej gadali, ┼╝e si─Ö nie da. Dziwi┼éa mnie ta g┼éupota. Po co k┼éama─ç, ┼╝e si─Ö czego┼Ť nie da jak si─Ö nie sprawdzi┼éo?!

Wydawa┼éo mi si─Ö, ┼╝e jak si─Ö ju┼╝ dowiedzia┼éem o co chodzi┼éo z tym ca┼éym zdj─Öciem, to b─Öd─Ö m├│g┼é spokojnie wr├│ci─ç do swoich dotychczasowych berbeciowych obowi─ůzk├│w - ┼╝ucia donald├│w, nieodrabiania prac domowych, czytania ksi─ů┼╝ek w nocy przy s┼éabym ┼Ťwietle... A guzik! Pan ze zdj─Öcia obudzi┼é we mnie dr─ů┼╝eniow─ů besti─Ö. Zamachn─ů┼é we mnie p┼éacht─ů w kolorze medycznej zieleniÔÇŽ Generalnie temat chorowania i leczenia kojarzy┼éem tyle o ile. Wiedzia┼éem, ┼╝e jak kto┼Ť jest lekko chory lub ┼Ťrednio, to si─Ö go leczy i potem jest zdrowy. No ale jak kto┼Ť si─Ö rozchoruje bardziej lub bardzo to si─Ö umiera i tyle. W ├│wczesnym moim mniemaniu, jak si─Ö mia┼éo jako┼Ť mocno popsute serce to spe┼éniony by┼é przypadek drugi.

Pan ze zdj─Öcia powy┼╝sze mniemanie mi zmodyfikowa┼é. Podziwia┼éem, jak sprytnie to zrobi┼é! W sumie to generalnych zasad nie rusza┼é, ot, jedynie poprzerzuca┼é przypadki z wora ÔÇ×bardziej i bardzoÔÇŁ (no tego szybko grobowego) do milszego woreczka ÔÇ×lekko lub ┼ŤrednioÔÇŁ (tego w dalszej, dalekiej perspektywie grobowego). Przyznacie, ┼╝e pyszny koncept! Jak┼╝e pi─Ökny w swej prostocie.

Co wkr├│tce potem dokmini┼éem? Mianowicie, ┼╝e mamy cz─Ö┼Ťci obywalne, trudno obywalne i niezbywalne. Obywalne to na przyk┼éad w┼éosy, palce, r─Öce, nogi, oczy, uszy, p┼éuca ÔÇô mo┼╝na si─Ö bez wielu lub jednego z nich oby─ç. Og├│lnie to te rzeczy, kt├│rych jest du┼╝o lub wyst─Öpuj─ů chocia┼╝ podw├│jnie. Natomiast ju┼╝ trudno obywalne s─ů cz─Ö┼Ťci pojedyncze ÔÇô na przyk┼éad serce. No w┼éa┼Ťnie - Pan ze zdj─Öcia sprawi┼é, ┼╝e serce takim by─ç ju┼╝ mo┼╝e, bo wcze┼Ťniej by┼éo w grupie niezbywalnych, wraz z m├│zgiem.

Zaciekawi┼éo mnie w tym wszystkim to, ┼╝e te manewry s─ů mo┼╝liwe poprzez dzia┼éania czysto techniczne. Je┼Ťli si─Ö z┼éamie i odpadnie nam w┼éos to mo┼╝emy go odnale┼║─ç i przyklei─ç. Je┼Ťli go nie znajdziemy to mo┼╝emy przyklei─ç cudzy. Je┼Ťli nikt nam nie odst─ůpi swojego, to mo┼╝emy sobie przyklei─ç kawa┼éek nitki je┼Ťli oczywi┼Ťcie znajdziemy w odpowiednim kolorze. Tak samo sprawy si─Ö maj─ů z palcami, r─Ökami i nogami. Naturalnie, trudno┼Ť─ç ro┼Ťnie ÔÇô wszak bardzo ci─Ö┼╝ko odszuka─ç lub zrobi─ç palec idealnie tego samego koloru jak nasz. No i serce ÔÇô okaza┼éo si─Ö (hurra!), ┼╝e z serduszkiem mo┼╝na przeprowadzi─ç zupe┼énie podobny myk. Znowu ÔÇô jeszcze trudniej b─Ödzie z kwestiami kolorystycznymi ale! og├│lnie do ogarni─Öcia tematÔÇŽ

Jak si─Ö nale┼╝y domy┼Ťla─ç nast─ůpi┼éa kolejna dr─ů┼╝arka z mojej strony - ┼╝e jak niby robi si─Ö to sztuczne serce?! No bo sztuczn─ů r─Ök─Ö to jeszcze rozumiem - jakie┼Ť wyginaj─ůce si─Ö patyki... ale serceÔÇŽPoszuka┼éem troch─Ö, poogl─ůda┼éem. I by┼éem przera┼╝ony jak brzydkie s─ů to machiny. Oczywi┼Ťcie, ratuj─ů ┼╝ycie, z szacunkiem nale┼╝y si─Ö odnie┼Ť─ç do ich Tw├│rc├│w. Ale Kochani! Domy┼Ťlacie si─Ö zapewne, jak du┼╝e s─ů potrzeby i jak wielkie jeszcze b─Öd─ů. A my wci─ů┼╝ nie mamy do┼Ť─ç dobrych rozwi─ůza┼ä.

Imaginujcie sobie! G├│wniarz twardo postanawia, ┼╝e nale┼╝y zrobi─ç porz─ůdne sztuczne serce bo te co s─ů to s─ů jednak do kitu.

Pikanteria kolejna! Mija wiele lat. Okazuje si─Ö, ┼╝e Pan ze zdj─Öcia mia┼é racj─Ö. Mo┼╝na zrobi─ç cokolwiek si─Ö postanowi, wystarczy, ┼╝e si─Ö sprawdzi, ┼╝e to jest do zrobieniaÔÇŽ

ÔÇŽ

Rozwi─ůzanie, kt├│re wkr├│tce zaprezentuj─Ö, jest tak proste, ┼╝e wci─ů┼╝ nie wiem jakim cudem wcze┼Ťniej nikt na nie nie wpad┼é. Cho─ç ka┼╝dy je zna. Ka┼╝dy. Ma┼éy, du┼╝y, gruby i chudy.

Ale wcze┼Ťniej mam do Was pro┼Ťb─Ö, mam marzenieÔÇŽ

Chcia┼ébym pozna─ç Wasze pomys┼éy! ­čÖé Chcia┼ébym pos┼éucha─ç Waszych sztucznych serc... Wzamian dam Wam do ods┼éuchania swoje... ­čśë

Edytowano przez MKJB
  • Lubi─Ö! 2

Udost─Öpnij ten post

(edytowany)

@MKJB doceniam formę. Miód dla moich uszu. Język, składnia, pomysł... 

Od zawsze (no mo┼╝e prawie), moim ulubionym programem by┼é teatr telewizji. Nie tyle z powodu repertuaru(cho─ç r├│wnie┼╝), co bardziej z powodu sposobu i jako┼Ťci pos┼éugiwania si─Ö j─Özykiem polskim. Niestety, tu gdzie mieszkam wybranie si─Ö do teatru to ca┼éa skomplikowana operacja logistyczna. Wprawdzie kina bli┼╝ej, ale film.... hmmm, jako┼Ť poprzestaje na zwiastunie wi─Ökszo┼Ťci polskich produkcji.┬á

Dlatego doceniam!!!

Edytowano przez SOYER
  • Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

1 godzinę temu, SOYER napisał:

tu gdzie mieszkam wybranie się do teatru to cała skomplikowana operacja logistyczna

A do jakiego to mianowicie teatru nie mo┼╝esz si─Ö wybra─ç i dlaczego akurat do tego a nie do innego do kt├│rego mo┼╝esz?

4 godziny temu, MKJB napisał:

Rozwi─ůzanie, kt├│re wkr├│tce zaprezentuj─Ö, jest tak proste, ┼╝e wci─ů┼╝ nie wiem jakim cudem wcze┼Ťniej nikt na nie nie wpad┼é.

Mam nadziej─Ö ┼╝e si─Ö nie zawiedziesz i gdy wreszcie je zaprezentujesz nie oka┼╝e si─Ö ,┼╝e albo kto┼Ť ju┼╝ na to wcze┼Ťniej wpad┼é i okaza┼éo si─Ö ┼╝e jest do kitu, albo jeszcze nikt nie wpad┼é ale i tak kto┼Ť tu udowodni ┼╝e jest do kitu. C├│┼╝ - tak to z wynalazkami bywa...

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

8 minut temu, ethanak napisał:

A do jakiego to mianowicie teatru nie mo┼╝esz si─Ö wybra─ç i dlaczego akurat do tego a nie do innego do kt├│rego mo┼╝esz?

┬áDo Katowic 60 km, jest jeszcze Rybnik, Bielsko ewentualnie Cieszyn, ale nie o odleg┼éo┼Ť─ç tu chodzi, a o czas. Trzeba zgra─ç wolny weekend bez imprezy rodzinnej, mo┼╝liwo┼Ť─ç zostawienia gdzie┼Ť tr├│jki dzieciak├│w. Wprawdzie najstarsza w tym roku ju┼╝ by pewnie z ch─Öci─ů do teatru pojecha┼éa, wydaje mi si─Ö, ┼╝e nawet by si─Ö nie nudzi┼éa... Jednak zostaj─ů do zagospodarowania jeszcze dwa m┼éodsze urwisy...┬á

Tak jak napisa┼éem, operacja logistyczna, a i tak na koniec zawsze wypadnie co┼Ť wa┼╝niejszego;)┬á

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Szukasz producenta PCB? Sprawd┼║ firm─Ö JLCPCB. Dlaczego warto?
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB 2-warstwowe za 2$ (gotowe w 24 godziny)
┬á┬á ÔÇó Prototypy PCB 4-warstwowe za 5$
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ SMT od 7$
┬á┬á ÔÇó Produkcja w profesjonalnej fabryce (zobacz film)
Sprawd┼║ te┼╝ ┬╗ Jak powstaje PCB? Wycieczka po fabryce

27 minut temu, SOYER napisał:

Wprawdzie najstarsza w tym roku ju┼╝ by pewnie z ch─Öci─ů do teatru pojecha┼éa, wydaje mi si─Ö, ┼╝e nawet by si─Ö nie nudzi┼éa...

Taaa... dzisiaj w┼éa┼Ťnie premiera w Banialuce ­čśë Nie wiem ile maj─ů te m┼éodsze...

Udost─Öpnij ten post

(edytowany)

W Banialuce te starsze je┼╝ by┼éy, po kilka razy zdaje si─Ö. Najstarsza c├│rka, 11 lat, czasami z rodzicami przysi─ůdzie na d┼éu┼╝szy czas przy Teatrze Telewizji. Zapewne ┼╝ywe s┼éowo by┼éo by jeszcze ciekawsze i do tego aktorzy, scenografia...┬á

Najm┼éodszy to dopiero 3 wiosn─Ö nied┼éugo zaliczy, a ┼Ťredniego rusza tylko Lego i minecraft;)┬á

@ethanak a co ty taki zorientowany w tutejszym rynku i repertuarze, wiem, że w branży teatralnej "siedzisz", wprawdzie nie wiem na ile, ale że repertuar z Bielska znasz to zaskoczony jestem:)) 

Edytowano przez SOYER

Udost─Öpnij ten post

(edytowany)

@SOYER┬á Bardzo dzi─Ökuj─Ö za mi┼ée s┼éowo! To ja doceniam docenienie... ­čÖé Tym bardziej, ┼╝e nagryzmoli┼éem to w przedziwnym amoku, i mam bolesn─ů ┼Ťwiadomo┼Ť─ç, ┼╝e wysz┼éo tak sobie...

Co to teatr├│w. Pozwol─Ö sobie mie─ç inne zdanie. Z tego co piszesz, to logistyka dla Ciebie jest niezwykle prosta i kr├│tka. Mianowicie idziesz do pokoju┬á dzieciak├│w, rozdzielasz role, i odpalasz przedstawienie!... ­čÖé A i na biletach pewnikiem sz┼éoby zarobi─ç... Multi win!...

Tak nawiasem, to "Igraszki z diab┼éem" to by┼éo Co┼Ť!...

@ethanak

4 godziny temu, ethanak napisał:

Mam nadziej─Ö ┼╝e si─Ö nie zawiedziesz

Ale to dzia┼éa troch─Ö inaczej! ­čÖé Pi┼éka jest w grze... Okaza┼éo si─Ö, ┼╝e to boisko nie jest zupe┼énie ogrodzone, jest dost─Öpne dla wszystkich... Ka┼╝dy mo┼╝e przyj┼Ť─ç i pogra─ç...

W┼éa┼Ťnie do takiej wsp├│lnej gry, jak┼╝e pi─Öknej gry, zapraszam!...

Edytowano przez MKJB

Udost─Öpnij ten post

6 minut temu, MKJB napisał:

"Igraszki z diabłem"

by┼éy ┼Ťwietne, orygina┼é pami─Ötam, te┼╝ kiedy┼Ť ogl─ůda┼éem, ale nowa wersja te┼╝ ┼Ťwietna!┬á

Jednak moim ulubionym jest  "Przerwanie działań wojennych", wbija w fotel. Te rozmowy, aktorzy, język, kultura wypowiedzi... to se ne vrati:(

Udost─Öpnij ten post

Wycinka te┼╝ ┼Ťcina┼éa z n├│g...

Udost─Öpnij ten post

Wycinka? 

Chodzi Ci o "Rozmowy przy wycinaniu lasu"? 

Klasyka!!! :))) 

Udost─Öpnij ten post

38 minut temu, MKJB napisał:

W┼éa┼Ťnie do takiej wsp├│lnej gry, jak┼╝e pi─Öknej gry, zapraszam!...

Wi─Öc zdecyduj si─Ö, bo wcze┼Ťniej by┼éo:

9 godzin temu, MKJB napisał:

Rozwi─ůzanie, kt├│re wkr├│tce zaprezentuj─Ö

Wi─Öc jak?

1 godzinę temu, SOYER napisał:

a co ty taki zorientowany w tutejszym rynku i repertuarze

No bo to w końcu tutejszy repertuar... to jaki mam znać?

Udost─Öpnij ten post

Swój pomysł zaprezentuję tak czy inaczej. Ubzdurałem jednak sobie, że można by przy tej okazji narobić pomysłowego fermentu i dać szansę aby pojawiły inne, lepsze...

Udost─Öpnij ten post

10 minut temu, MKJB napisał:

Ubzdurałem jednak sobie, że można by przy tej okazji narobić pomysłowego fermentu

Oczywi┼Ťcie ┼╝e mo┼╝na. Tylko nie na zasadzie "Wy si─Ö sobie tu pobawcie a potem ja poka┼╝─Ö jaki jestem m─ůdry" ale raczej "Oto moje rozwi─ůzanie, znajd┼║cie lepsze".

Udost─Öpnij ten post

Tak si─Ö stara┼éem, ┼╝eby by┼éo dobrze a wysz┼éo jak zwykle... ­čś× ­čÖé

Zacz─ů┼éem t─ů ca┼é─ů pisanin─Ö od refleksji co bym chcia┼é dosta─ç gdybym by┼é po drugiej stronie, gdybym by┼é odbiorc─ů takich cudacznych tre┼Ťci... No i najbardziej ┼╝yczy┼ébym sobie oddechu - wszystko pi─Öknie ┼éadnie ale dej cz┼éowieku chwilk─Ö pomy┼Ťle─ç...

Kolejna kwestia - doprawdy nie wiem sk─ůd si─Ö bierze przekonanie o s┼éuszno┼Ťci paradygmatu m─ůdro┼Ťci-niem─ůdro┼Ťci w tego typu dzia┼éaniach i jak to ustala─ç. Zauwa┼╝y┼éem, ┼╝e w ca┼éej sprawie istotny jest wynik, pacjent ma od┼╝y─ç... Wszelkie inne kwestie moj─ů mniejsze znaczenie lub zgo┼éa ┼╝adnego.

Owszem, w gniewie pozwoli┼éem sobie na epitet per "brzydkie", nazywaj─ůc dotychczasowe rozwi─ůzania. Dopowiem dlaczego si─Ö tego dopu┼Ťci┼éem. Ot├│┼╝ brzydota vel uporczywe stronienie od pi─Ökna na gruncie technicznym implikuje brzydk─ů i nieweso┼é─ů sytuacj─Ö rynkow─ů. Zwyczajnie nie mog─Ö ┼Ťcierpie─ç idei tzw. drogiej medycyny.

Le┼╝─Ö na ojomie - co mi z tego, ┼╝e dostaj─Ö ofert─Ö za miliony. Ja chc─Ö jak najszybciej biega─ç, skaka─ç po ┼é─ůce a nie latami na kolanach szorowa─ç po jaki┼Ť enefzetach czy innych fejsbuniach.

Udost─Öpnij ten post

14 wpis├│w, mn├│stwo tekstu i zupe┼énie brak tre┼Ťci... Proponuj─Ö przej┼Ť─ç do jakiegokolwiek konkretu, albo wywali─ç ten w─ůtek do kosza. Forbot to techniczne forum, a nie k├│┼éko filozoficzne,┬á@MKJB┬ája co┼Ť wymy┼Ťli┼ée┼Ť, mo┼╝e zbudowa┼ée┼Ť i chcesz o tym napisa─ç, to pisz ┼Ťmia┼éo, ch─Ötnie poczytamy

• Lubi─Ö! 1

Udost─Öpnij ten post

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla studentów i projektów non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plików Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Go┼Ť─ç
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...