Skocz do zawartości

Ploter laserowy – czy warto kupić?


SOYER

Pomocna odpowiedź

Rozejrzyj się za dobrym laserem, całą resztę można kupić nawet w całości albo prowadnice z silnikami osobno a sterownik z arduino zrobisz. Najtrudniej trafić dobry laser za rozsądne pieniądze. Szkoda by było zmieniać laser po tygodniu.

Jeśli nie masz jeszcze maszyny CNC to zbuduj sobie jakąś bez lasera nawet, laser sobie domontujesz w razie potrzeby a całą resztę będziesz miał już gotową.

Link do komentarza
Share on other sites

23 minuty temu, szczawiosław napisał:

Mają całkiem ciekawe konstrukcje w rozsądnej cenie.

Z laserem na 2 tygodnie.. laser w tym przypadku najważniejszy a samo składanie CNC to świetna zabawa.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Hmm, niby ciekawy pomysł, ale mnie by zależało na tym by ta maszyna współpracowała z kompem. Tzn. rysuję coś w Corelu wrzucam do maszynki, a ta wycina. Obawiam się, że to nie mój poziom... Pole robocze 600x400mm. Same napędy, może do ogarnięcia, ale soft... 😕

Zresztą kompletnie się nie znam na doborze silników, przekładni itd.

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

Rysujesz, klikasz na wtyczkę eksportu do gcode, wrzucasz gcode na ploter i plotkujesz. A jak myślisz - jak się drukuje na drukarkach 3d?

Przy okazji lepiej Inkscape niż Corel.

Soft jest gotowy, tylko wgrać na Arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

a kto wrzuci jakieś linki jak i z czego to zbudować... da się wszystkie elementy kupić w Polsce? Silniki, zasilanie, szyny, przeniesienie napędu, laser 60W, w oryginałach jakieś lusterka są, nie wiem po co... i kupa innych rzeczy pewnie... 

 

@ethanak czyli to najmniejszy problem z komunikacją komp ploter? 

Link do komentarza
Share on other sites

A... to ja myślałem że chcesz coś mniejszego (w znaczeniu mocy lasera, a nie rozmiarów).

No to dwa wyjścia: albo kupić takiego gotowca i potem się zastanawiać, po kiego grzyba toto stoi w kącie i miejsce zajmuje, albo jak radził @atMegaTona - zbuduj sobie maszynkę CNC. Wydaje mi się (ale to moje zdanie i nie musisz się z tym zgadzać) że frezarka CNC bardziej Ci się przyda - a wszystko można kupić u nas. W razie czego zawsze będziesz mógł wymienić wrzeciono na laser.

Tak prywatnie: kolega ma frezarkę, ja drukarkę, co się nie da zrobić na frezarce to się drukuje, co się nie da wydrukować idzie na frezarkę. Obaj miauczymy sobie o laserze i na razie na miauczeniu się kończy.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak myślę, że chyba by mi wystarczyło takie cóś :

https://cnc-ultrasonic.pl/ploter-laserowy-co2-40w-35x24cm-air-assist-red-point-przystawka-p-57.html?gclid=Cj0KCQiAqY3zBRDQARIsAJeCVxOXRUTJ4RkxEbM7DLn8mAj8BlIeQAFVmzpgC2NVn3Cin1pSmPIKDvcaAsKAEALw_wcB

pole robocze wystarczające, możliwość obróbki przedmiotów do 14 cm grubości. 

Z chęcią bym się wziął za budowę, ale raczej chyba nierealne zmieścić się w 3kzl. 

Budowa byłaby nowym i bardzo ciekawym projektem, ale moja chłodna głowa mówi mi, że chyba nie warto. 

Jednak przyznam, że chciałbym żebyście mnie przekonali do diy, ale potrzebuję argumentów... 

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko pamiętaj, że drukarka to jedno, a frezarka czy ploter to drugie (mówię o frezarce, bo więcej nią zrobisz niż laserem). Przy frezarce masz dużo niższe prędkości, większą masę i łatwiej uzyskać precyzję nawet w warunkach domowych. I tak wyjdzie taniej niż jakaś tania "firmowa" frezarka, a w przeciwieństwie do drukarki - efekty działania owej firmówki i samodziełki będą praktycznie takie same. A co się nauczysz to inna sprawa 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie tylko czy @SOYER jest bardziej zainteresowany nauką budowy frezarek, czy raczej ich wykorzystania. Bo zbudowanie frezarki, czy drukarki to dopiero początek. Ale oczywiście jak ktoś ma mnóstwo wolnego czasu i dużo pieniędzy, to niech buduje od podstaw, w końcu kto bogatemu zabroni 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.