Skocz do zawartości

Prośba o napisanie programu – elektryczna kolejka


krif38

Pomocna odpowiedź

Nie napisałeś oni na co, ani w jakim języku, ani jak są te przekaźniki podłączone, ani do czego to w ogóle ma służyć. Jeśli chcesz "pomoc", to wypadałoby pokazać co już masz, bo inaczej to chyba bardziej jest zlecenie na płatną pracę, od tego jest osobny dział.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@krif38 czy na pewno Twój temat dotyczy układów programowalnych np. FPGA? Pytam, bo w takim dziale zadałeś temat. Przy okazji polecam, abyś zapoznał się z naszą Polityką Przyjaznego Forum. Znajdziesz tam wskazówki co do sposobu zadawania pytań. W tej chwili ciężko Ci pomóc, ponieważ nie opisałeś na czym dokładnie polega Twój problem. Chętnie pomożemy w znalezieniu rozwiązania, ale musisz podać trochę więcej szczegółów. Gdzie dokładnie utknąłeś i co właściwie chcesz osiągnąć?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Witam nie mogę sobie dać rady z włączaniem modułu z  dwoma przekazinikami jeden włączny , przerwa drugi włączony ,przerwa  , znowu pierwszy itd . Taki układ jest mi potrzebny dla zabawki dla dziecka . Dziękuje za ewentualna pomoc 

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, deshipu napisał:

Nie napisałeś oni na co, ani w jakim języku, ani jak są te przekaźniki podłączone, ani do czego to w ogóle ma służyć. Jeśli chcesz "pomoc", to wypadałoby pokazać co już masz, bo inaczej to chyba bardziej jest zlecenie na płatną pracę, od tego jest osobny dział.

To nie jest zlecenie na płatna prace to jest do zabawki dla dziecka do kolejki piko  w języku C moduł z dwoma niebieskimi przekazinikami nie działa mi tak jak trzeba jeden włączony ustawiany czas włączenia , przerwa ustawiam ,po przerwie wlancza się drugi ustawiany czas pracy drugiego przerwa i znowu pierwszy itr 

Mam to ale działa tylko na diodach świecących na module z przekazinikami nie działa tak jak trzeba 

Przekaziniki to 2 relay module 

Link do komentarza
Share on other sites

krif38 nikt nie pomoże bo nikt nie jest duchem świętym i nie widzi twojego niedziałającego układu i niedziałającego programu. Pokaż kod  programu i pokaż schemat  urządzenia. Wtedy znajdziesz pomoc.

 

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
Void setup () { 

digitalWrite(8,OUTPUT);

digitalWrite(7,OUTPUT);

}


void loop() {


digitalWrite(8,HIGH);

delay(50000);

digitalWrite(8,LOW);

delay(300);

digitalWrite(7,HIGH);

delay(50000);

digitalWrite(7,LOW);

delay(300);

}


to działa na diodach świecących na przekaźnikach nie proszę o pomoc 

 

Edytowano przez Gieneq
Zachęcam do używania bloku kodu
Link do komentarza
Share on other sites

No to jeszcze pokaż swój układ, podaj link do opisu modułów przekaźników lub najprościej pokaż schemat. Tak na marginesie to nie wklejaj kodów programów do treści wiadomości tylko użyj z górnego menu narzędzia WSTAW KOD. Jeśli ten program działa na diodach tak jak chcesz to problem jest sprzętowy w układzie.

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Belferek napisał:

No to jeszcze pokaż swój układ, podaj link do opisu modułów przekaźników lub najprościej pokaż schemat.

krif38 tak ciężko zrozumieć to co wcześniej napisałem? Takich płytek z przekaźnikami jest wiele. Podłączasz piny 8 i 7, a jak podłączasz zasilanie do płytek przekaźników? Czy podłączasz masę? Pytań jest kilka więc jeszcze raz przeczytaj uważnie co napisałem wyżej.

Link do komentarza
Share on other sites

Przykro mi ale ja za ciebie roboty nie odwalę - mogę pomóc. Ale jeśli nie chce si się podać linku do jakiegoś opisu bliżej nieznanych modułów przekaźników, jeśli nie chce się narysować chociażby na kartce schematu, jeśli nie chce się pstryknąć kilku fotek swojego urządzenia i .... wkleić tych informacji do swojego postu to niestety ja nie pomogę. Musisz sobie pomóc sam.

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

Rozumiesz chce włączać dwa przekaziniki z przerwa warunek jest taki ze dwa w tym samym czasie nie mogą być włączone tylko jeden przerwa drugi wliczony przerwa pierwszy ciężko to zrozumieć i pomuc 

Moduł przekazinikow 2 relay module 

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.