Skocz do zawartości

Prośba o napisanie programu – elektryczna kolejka


krif38

Pomocna odpowiedź

Uważam ze to arduino to lipa dla początkujących większość szkiców a w szczególności na czujniki publikowanych w internecie nie działa a jak się ktoś zwróci o pomoc to traktują jak złodzieja który na czyich pomysłach chce zarobić 

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 3.05.2020 o 01:37, krif38 napisał:

Uważam ze to arduino to lipa dla początkujących większość szkiców a w szczególności na czujniki publikowanych w internecie nie działa a jak się ktoś zwróci o pomoc to traktują jak złodzieja który na czyich pomysłach chce zarobić 

Akurat nie zgadzam się z tym co napisałeś, Arduino to bardzo dobry start w świat mikrokontrolerów. Czy nawiązujesz tutaj do tego wątku? Jeśli tak to wiedz, że nikt tu nie uważał cię za "złodzieja".

Co do kodu to poczytaj sobie o ifach albo o switch/case. Trzeba poświęcić trochę czasu i poczytać różne fora, poradniki itp. Nie od razu Rzym zbudowano. I nie obrażaj się za to, że ktoś nie wyśle ci gotowca. Po prostu ja myślę, iż lepiej samemu coś zrobić i przy okazji się czegoś nauczyć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie obrażam się tylko wiem ze to jest trudne jestem hobbysta kolejnictwa Piko nie potrzebuje się uczyć a jedynym sposobem zaprogramowania kolejki Piko jest arduino nie mam takiej wiedzy a potrzebuje ten szkic do czterech zwrotnic Mogę za pomoc zapłacić ale sam nie ogarne tego 

Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, krif38 napisał:

Mogę za pomoc zapłacić

Ale przecież Ty nie chcesz pomocy (taką możesz uzyskać), ale aby ktoś to za Ciebie napisał (a z tym to może być gorzej, nikt nie zna dokładnego układu Twojego torowiska więc nawet gdybyś wyżebrał w końcu ten szkic musiałbyś go do swoich potrzeb dostosować).

Jest na tym forum taki dział: Sprzedam/Kupię/Zamienię/Praca i tam jest miejsce do zamieszczania ofert. Jak nie potrzebujesz się uczyć to nie zaśmiecaj forum swoimi żalami - napisz post we właściwym dziale, napisz ile jesteś gotów zapłacić, przyszykuj kabzę i jest duża szansa, że ktoś to napisze.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@krif38 gdybyś czas poświęcony na żale w tym wątku poświęcił na (tylko) przeczytanie kursu podstaw arduino(link dostałeś we wcześniejszych postach) to już wiedziałbyś, że dasz radę to sam napisać. Gdybyś jednak uznał, że Ci się nie chce, to zamiast wylewać łzy, opisałbyś konkretnie problem, napisałbyś na czym utknąłeś i kupa ludzi tutaj chętnie by Ci pomogła. 

Poza tym, pozostaje opcja opisana przez @ethanak

Edytowano przez SOYER
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, krif38 napisał:

Nie obrażam się tylko wiem ze to jest trudne jestem hobbysta kolejnictwa Piko nie potrzebuje się uczyć a jedynym sposobem zaprogramowania kolejki Piko jest arduino nie mam takiej wiedzy a potrzebuje ten szkic do czterech zwrotnic Mogę za pomoc zapłacić ale sam nie ogarne tego 

Ale jakbyś się nauczył czegoś to mógłbyś zrobić, np. semafory albo szlabany (nie wiem jak to się steruje ale wszystko można zautomatyzować). Patrz w przyszłość. Czy chcesz za każdym razem prosić o gotowe rozwiązanie? Poza tym jak napiszesz coś sam to będziesz miał z tego dużo większą satysfakcję.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak rozumie ale to jest zbyt skaplikowane dla mnie potrzebuje szkicu na jeden czujnik przerwania wiązki i cztery przekaźniki za każdym przerwaniem wiązki wlancza się n 1s przekaźnik : raz przerwie wlancza się pierwszy , drugi raz drugi  , trzeci raz trzeci , czwarty raz czwarty ,puziniej znowu pierwszy itd 

Potrafię napisać szkic na jeden przekazinik a na cztery nie daje rady

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
const int inputPin=5;

const int ledPin=13;

void setup() {
pinMode(inputPin,INPUT_PULLP);

pinMode(ledPin,OUTPUT);

}
void loop() {
if(dogitalRead(inputPin)==LOW) {
 digitalWrite(ledPIn,HIGH);

delay(1000);

digitalaWrite(ledPin,LOW);

delay(1000);

}
}

 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

@krif38 tak jak ktoś wyżej napisał, polecam Ci usiąść do kursu Arduino, poćwiczyć, dowiedzieć się co i jak działa. Nabierzesz świadomości tematu co jest cenne. Nawet jeżeli nie jest to w tym momencie branżowy temat, to może się kiedyś przyda. Czas który spędziłeś na czekaniu na odpowiedź mogłeś poświęcić na dokładne przeczytanie kursu, na pewno wyjaśniłoby to wiele kwestii. Na YT możesz też trafić na wielu twórców makiet i modeli kolejek, którzy też zabrali się za Arduino i elektronikę, nie każdy jest programistą na drugi etat ale radzą sobie 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Może skoro nauka Arduino to nic przyjemnego oraz strata czasu, to warto poszukać gotowego rozwiązania? Nie jestem fanem modelarstwa, ale jakoś mi się nie chce wierzyć, że nie ma gotowych sterowników do makiet - wystarczy poszukać i zamówić z dostawą do domu.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
10 godzin temu, krif38 napisał:

Potrafię napisać szkic na jeden przekazinik a na cztery nie daje rady

No to już jest postęp. To podpowiem ci, że możesz zastosować zmienną, która zwiększa się o jeden za każdym przerwaniem/czymkolwiek innym wiązki.

Jeżeli ta zmienna jest równa jeden to WŁĄCZA się przekaźnik nr 1, jak jest równa 2 to wtedy WŁĄCZA się przekaźnik nr 2 ,itd. A potem jeśli osiągnie np.4 to się zeruje i sekwencja idzie od nowa.

Edytowano przez Cydek
Link do komentarza
Share on other sites

Moi drodzy dosieiadczeni koledzy ze zwrotnicami dałem sobie radę jest ok . Teraz wpadłem na pomysł zamontowania małej płytki arduino w lokomotywie która będzie poprzez mostek H sterowała silnikiem kolejki a płytka arduino będzie sterowana poprzez wifi  z telefonu  Czy jest to możliwe ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.