Skocz do zawartości

Prośba o napisanie programu – elektryczna kolejka


krif38

Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, Belferek napisał:

Jeśli ten program działa na diodach tak jak chcesz to problem jest sprzętowy w układzie.

Przeczytaj ze zrozumieniem. Ten program na diodach działa właściwie więc problemem nie jest program lecz układ połączeń, który z pewnością jest błędny. No ale ty nie chcesz nam go pokazać. Więc jak Ci pomóc? Nie da się.

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@krif38

4 godziny temu, Treker napisał:

Przy okazji polecam, abyś zapoznał się z naszą Polityką Przyjaznego Forum

 

2 godziny temu, Belferek napisał:

No to jeszcze pokaż swój układ, podaj link do opisu modułów przekaźników lub najprościej pokaż schemat

 

49 minut temu, Belferek napisał:

Ten program na diodach działa właściwie więc problemem nie jest program lecz układ połączeń

Daj sobie pomóc i posłuchaj bardziej doświadczonych kolegów. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mówię ze schemat jest nie potrzebny zasilanie jest podłączone do arduino piny podliczone do płytki z przekazinikami IN1 IN2 . Płytka przekazinikow to 2 relay module trudno to zrozumieć nie działa tak jak na diodach nie ma przerwy i czasem się zdąży ze dwa naraz przekaziniki są włącznone a tak być nie może 

HL-52S

HL-52S U1.0

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

podaj link do tego modułu relay (bo są moduły zasilane z różnych napięć np. 12V, 5V itd). Prawdopodobnie błąd leży właśnie w zasilaniu tego modułu. mam nadzieję, że są w nim zamontowane diody zabezpieczające cewki przekaźnika.  Z pinu +5V Arduino można pobierać, tylko mały prąd - widocznie jest on za mały aby poprawnie zasilić ten moduł.  To raczej nie jest problem ze szkicem. Niepotrzebnie się denerwujesz, kolega @Belferek chciał Cię tylko poprosić o podanie szczegółów bez których pomoc jest prawie niemożliwa.

Pozdrawiam

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

To są wyjścia przekaziniki są na 5V na  płytce jest elektronika wyzwalane są stanami z arduino pracują nie stabilnie nie ma ustawionej przerwy i czasem przez chwile dwa są wlancone a tak nie noże być 

Piszecie szkice na roboty a mi nie możecie pomuc w tym bardzo dziwne 

A jak podłączam dwie swiecoce diody to zapalają się jest ustawiona przerwa a na przekaźnikach nie 

Wiem już w czym bland przekaziniki są wyzwalane stanem niskim jak mam poprawić szkic ?

2 godziny temu, SOYER napisał:

@krif38a poczytałeś cokolwiek o takich modułach, wiesz, że zazwyczaj są sterowane stanem niskim?

Co robią te linijki kodu:


digitalWrite(8,OUTPUT);

digitalWrite(7,OUTPUT);

? Co mam zmienić żeby to działało 

Ok rozumie te dwie linijki kodu to ze te piny są wyjściami jak mam poprawić szkic żeby wyzwalał te przekaziniki stanem niskim 

Edytowano przez krif38
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, krif38 napisał:

To są wyjścia przekaziniki są na 5V na  płytce jest elektronika wyzwalane są stanami z arduino pracują nie stabilnie nie ma ustawionej przerwy i czasem przez chwile dwa są wlancone a tak nie noże być 

Piszecie szkice na roboty a mi nie możecie pomuc w tym bardzo dziwne 

A jak podłączam dwie swiecoce diody to zapalają się jest ustawiona przerwa a na przekaźnikach nie 

Wiem już w czym bland przekaziniki są wyzwalane stanem niskim jak mam poprawić szkic ?

Ok rozumie te dwie linijki kodu to ze te piny są wyjściami jak mam poprawić szkic żeby wyzwalał te przekaziniki stanem niskim 

Cześć,

w szkicu po prostu zamieniasz stany: LOW -> HIGH i HIGH -> LOW.czyli tam gdzie miałeś np.

digitalWrite(8,HIGH); 

dajesz

digitalWrite(8,LOW); 

i "vice versa" - resztę szkicu (np. opóźnienia zostawiasz bez zmian. Warto też zasilić ten shield (relay) z osobnego zasilania (nie z pinu Arduino).

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

15 minut temu, FlyingDutch napisał:

Cześć,

w szkicu po prostu zamieniasz stany: LOW -> HIGH i HIGH -> LOW.czyli tam gdzie miałeś np.


digitalWrite(8,HIGH); 

dajesz


digitalWrite(8,LOW); 

i "vice versa" - resztę szkicu (np. opóźnienia zostawiasz bez zmian. Warto też zasilić ten shield (relay) z osobnego zasilania (nie z pinu Arduino).

Pozdrawiam

Tutaj jest napisane, druga sprawa to może arduino nie wyrabia prądowo - zapalenie diody to jedno, a wyzwolenie cewki przekaźnika to inna sprawa.

Polecam używanie słownika w przeglądarce w przypadku dysleksji czy po prostu robieniem błędów - prawym mszy na podkreślone na czerwono słowo i pojawią się poprawne propozycje.

Edytowano przez ps19
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, krif38 napisał:

Witam co mam zmienić w tym programie już wiem dlaczego nie działa przekaziniki są wyzwalane stanem niskim co mam poprawić ?

Cześć,

Void setup () { 

digitalWrite(8,OUTPUT);

digitalWrite(7,OUTPUT);

}
 

void loop() {
 

digitalWrite(8,LOW);

delay(50000);

digitalWrite(8,HIGH);

delay(300);

digitalWrite(7,LOW);

delay(50000);

digitalWrite(7,HIGH);

delay(300);

}

Jeśli prawdą jest, że te przekaźniki są załączane stanem niskim (LOW) to przerobiony szkic (powyżej będzie działał następująco:

1) Przekaźnik podłączony do pinu 8 zostaje załączony na 50 s.

2) Po tym czasie ten przekaźnik jest wyłączony - przerwa trwa 300 ms (0,3 s)

3)  Zostaje załączony przekaźnik podłączony do pinu 7 na 50 s

4) Po czasie 50 przekaźnik podłączony do pinu 7 zostaje wyłączony - przerwa trwa 300 ms.

i taka sekwencja w kółko - jest to wykonywane w pętli nieskończonej.

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.