Skocz do zawartości

Silnik z przekładnią


Armir

Pomocna odpowiedź

W takiej cenie możesz co najwyżej kupić modelarskie 280 BEZ przekładni. Zębatki z wobitu ewentualnie. Tylko musiałbyś się wykazać dobrymi zdolnościami manualnymi i precyzją przy składaniu przekładni. Niestety, smutna prawda. Może zamknąłbyś się wtedy w 15-20zł/szt + koszty przesyłki.

Link do komentarza
Share on other sites

Silniki z Psotka3 są używane i wyciągane z nieznanego mi sprzętu, kupowałem je na Wolumenie po 30zł/szt. Nowy identyczny silnik kosztuje z tego co pamiętam ponad 1000zł/szt.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sprawdzaj regularnie alledrogo hasłami "escap", "maxon" itp. - dwa razy zdarzyło mi się kupić Escap'y z przekładniami za 4zł/sztuka (sic).

Silniki spełniające Twoje wymagania znajdziesz na stronie Mobot'a, ale cena jest niestety znacznie wyższa.

http://mobot.pl/index.php?site=products&type=873&details=7779

Link do komentarza
Share on other sites

Przekładnia w tym mechanizmie jest 40:1, co do obrotów to sam je mierzyłem. Silnik jest chyba na zamówienie jakieś specjalne, ponieważ nie ma do niego dokumentacji nawet u producenta, już dawno szukaliśmy jej z mskojon'em. Silniczek wytrzymuje napięcie 20V z powodzeniem, ale z pomiarów i innych modeli wywnioskowaliśmy, że on jest na 10-12V. Ma mniej więcej liniową charakterystykę obr/V wynoszącą około 1000, czyli na każdy 1V silnik bez obciążenia osiąga 1000obr/min. Kuba gdzieś wyczytał, że mogą one być stosowane jako prądnice ze względu na wysoką rezystancję uzwojeń.

Link do komentarza
Share on other sites

Dotarły do mnie w końcu te Escapy, jest tak jak pisał Sabre, jest silnik, jest przekładnia, są nawet silniki prawe i lewe, tyle że do robotyki się nie nadają, ze względu na małą moc. Łatwo zatrzymać nawet przytrzymując palcem.

Ale jest dość dobra przekładnia ślimakowa 😎

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.