Skocz do zawartości

Rpi 0 jako centrum audiofilskie

Poszukiwany

Pomocna odpowiedź

Witam w moim pierwszym poście na forum i proszę o wyrozumiałość i brak fachowego języka. 

Mój pierwszy ale nie ostatni projekt to mini centrum muzyczne oparte na Raspberry Pi 0 WH oraz JustBoom Amp Zero. 

Podejrzewam że płytki Rpi nie muszę przedstawiać natomiast do drugiej płytki wrzucam link: JustBoom Amp Zero

Jest to w sumie gotowiec jak klocki wsadzić jedno w drugie i działa ale... 

Pierwszym problemem jest to że nie wiadomo czy płytka Amp będzie dostępna. Drugim to zasilacz. Producent posiada w sprzedaży dydykowany zasilacz ale trochę drogo wychodzi więc może ktoś się zna i poleci coś innego. 

Drugą płytką którą biorę pod uwagę jest HiFiBerry MiniAmp. Tutaj niestety obawiam się słabego dźwięku na głośnikach które mam. 

Ostatnią opcją którą rozważam jest Pirate Audio Headphone i do tego głośniki 2.1 komputerowe. 

Proszę o pomoc w znalezieniu zasilacza. Oraz o wypowiedź który z przedstawionych zestawów będzie najlepszy. 

Kilka odpowiedzi na pytania które mogą się pojawić. 

Dlaczego Pi 0?

Mikołaj mi włożył do buta, chyba byłem grzeczny. 

Wiem że są tańsze rozwiązania, które załatwiły by wszystkie problemy które mam, ale podoba mi się możliwość zarządzania takim centrum przez aplikację w telefonie, przez zwykłą przeglądarkę nawet. Obsługa dysku NAS znajdującego się w sieci domowej. Oraz możliwość słuchania radia z internetu. 

jak masz byle jaki zasilacz do od 3v do 15v który wyrobi ze 6-8A nawet komputerowy da radę to polecam przyjrzeć się samym przetwornicą  nie musi być ta akurat

poszukaj może na olx jakiś tani zasilacz ATX

https://botland.com.pl/pl/przetwornice-step-up/14008-u3v7015-przetwornica-step-up-15v-10a-pololu-2896.html?gclid=Cj0KCQiAw_H-BRD-ARIsALQE_2NddBWI4MU5NV9KiUwWf7qW9k_XDFRk5VpkacBRaTfKwVaajihXwpcaAsDGEALw_wcB

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.