Skocz do zawartości

Analizator stanów logicznych - jaki wybrać?


Gieneq

Pomocna odpowiedź

Tym razem nie "jaką lutownice wybrać?" Tylko jaki analizator stanów logicznych 🙂 

Będę potrzebował na teraz, żeby przyjrzeć się komunikacji SPI i na później do układów FPGA. Więc nie musi być najtańszy, tylko przyzwoicie działający, na dłużej, z dobrym programem do wizualizacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy od budżetu, albo oryginalny saleae od 3000 do 9000zł albo jego klon za 40zł. Klon współpracuje z oryginalnym oprogramowaniem, jednak przeciwnie do oryginału ma węższe pasmo i nie wizualizuje wartości analogowych. 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@_LM_ budżet okolo 500zł

12 minut temu, _LM_ napisał:

jego klon za 40zł.

Pewnie masz na myśli to:

image.thumb.png.9306779623e75e49f52cb8f3f8f29efa.png

Tylko to ma 24MHz sampling rate, to dużo ale wolałbym więcej,  50-100MHz.

Np z tej serii SQ100 wygląda ciekawie:

image.thumb.png.d28588e762d4db831a92633e1429ce5d.png

W TME są 25 i 200 MHZ:

image.thumb.png.c9bf3b9a800625d4286cd906b6df1635.png

Na stronie za 120E: https://www.ikalogic.com/sq-logic-analyzer-pattern-generator/

Środowisko wygląda tak:

image.thumb.png.1426690ad71f88e2ed3a5310d1a4fe03.png

Czy warto wykładać 500PLN na coś takiego? 

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

a) warto
b) nie warto
c) hgw

Osobiście przychylałbym się do odpowiedzi c. W efekcie kupiłbym klona za cztery dychy (takie coś akurat mam), a jakby się okazało że nie wystarczy to bym się zastanowił nad kupnem czegoś droższego. 40 PLN to nie majątek, a w razie czego drugi zawsze się przyda 🙂

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

16 minut temu, Zealota napisał:

Na początek klon Saleae jest dobry i lepiej go kupić niż nie mieć wcale analizatora.

Jeśli trochę już podziałamy z analizatorem to za chwilę okaże się, ze 8 kanałów to już mało, a z 24 MS pozwala tylko na 12 MS próbkowania.

Ja do Saleae dokupiłem DS Logic, 16 kanałów 400MS, też jest wersja 100MS. Soft oparty na Pulse View nazywa się DS View i wyposażono go w sporą liczbę protokołów do analizy. Jeśli zmienimy sterownik to również pójdzie na Pulse View co pozwoli rozszerzyć liczbę obsługiwanych protokołów. Ważne że do analizatora dołączono ekranowane sondy pozwalające pracować z dużymi prędkościami

image.thumb.png.b2f74b93ee04f0c18684c6fbac72e68e.png.

Cześć,

także używam "DS Logic" o identycznych parametrach jak @Zealota i jestem z niego zadowolony.

Pozdrawiam

  • Pomogłeś! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Na razie skończyło się na tym, że pożyczyłem klona. Fajnie działa, ale już zbyt niską częstotliwość próbkowania daje o sobie znać, wiec na pewno kiedyś zainwestuję w lepszy. Dziękuję wszystkim za sugestie, wrócę do tematu 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 17.03.2022 o 15:01, Zealota napisał:

Na początek klon Saleae jest dobry i lepiej go kupić niż nie mieć wcale analizatora.

 

- działałem na nim intensywnie tak 2 -3 miesiące, teraz losowo zgłasza problemy z rejestracją sygnału.

- zmiana oprogramowania nie pomaga, spróbuje jeszcze zmienić klona.

- czy to raczej właściciel oprogramowania upomniał się o swoje należne "walory".

- testowalem tego klona na dobrym, sprawdzonym układzie.

analizator.jpg

Edytowano przez 99teki
Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, 99teki napisał:

- działałem na nim intensywnie tak 2 -3 miesiące, teraz losowo zgłasza problemy z rejestracją sygnału.

Na początek sprawdziłbym na mniejszych prędkościach, testowo odłączył wszystkie urządzenia USB szczególnie pendrivy, bo te potrafią zakłócać szynę USB, ewentualnie zmienił porty USB i koniecznie odłączył huby USB,  potem wymieniłbym kabel USB, sprawdził czy złącze mini usb nie "odlutowało się" od wyciągania i wsadzania wtyczki.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.