Skocz do zawartości

Jakie studia wybrać?


Mateusz218

Pomocna odpowiedź

(edytowany)
40 minut temu, Gieneq napisał:

@Mateusz218 a w czym czujesz się mocny, co Cię interesuje?

Interesuje mnie budowanie robotów. Ale nie tylko tych przemysłowych. Chiałbym też robić takie zwykłe które chodzą, omijają przeszkody itd. Dlatego do wyboru studiów biorę  pod uwagę również MIBM. Technikum też właśnie chciałbym wybrać takie po którym będe już miał jakąś wiedzę idąc na studia. Oczywiście wiem ,że musze sie rozwijać samemu dlatego kupie te przedmioty do kursu FORBOT'a

 

Edytowano przez Mateusz218
Link do komentarza
Share on other sites

@Mateusz218 To może ze swojego doświadczenia napiszę, acz wiadomo że każdy przypadek jest inny.

Jak byłem w ogólniaku jeździliśmy z kumplami na zawody robotów. Pamiętamy jak wystawiałem swoje konstrukcje i w rozmowach ze studentami z różnych uczelni wychodziło, że nigdy o czymś takim nie słyszeli... Poszedłem na studia na AiR, gdzie faktycznie robotów się nie buduje 😄 Choć przedmioty jak analiza, teoria obwodów, modelowanie matematyczne, teoria sterowania zwana automatyką to naprawdę przydatne sprawy. Przynajmniej po czasie zacząłem je bardziej doceniać, bo na studiach nadrzędny cel to zdać, niekoniecznie umieć.

Czy iść do technikum? Jak Ci się chce to idź. Ja bym wybierał szkołę, gdzie jest większa kultura. Jeżeli znasz taką w swojej okolicy to do takiej idź, przynajmniej nie będzie problemów ze strony uczniów.

Studia. Nie wiem co to te MIBM, ale większość kierunków technicznych ma podobne tematy. Koniec końców i tak to gdzie pójdziesz do pracy zależy od tego co robisz poza zajęciami. Spodziewaj się, że większość przedmiotów będzie prowadzona bez zaangażowania i niewiele z nich wyniesiesz. Najlepiej poszukaj koła naukowego, które wiesz, że coś robi i jego opiekun ma w sobie przynajmniej nieco pasji.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

2 minuty temu, Gieneq napisał:

@Mateusz218 To może ze swojego doświadczenia napiszę, acz wiadomo że każdy przypadek jest inny.

Jak byłem w ogólniaku jeździliśmy z kumplami na zawody robotów. Pamiętamy jak wystawiałem swoje konstrukcje i w rozmowach ze studentami z różnych uczelni wychodziło, że nigdy o czymś takim nie słyszeli... Poszedłem na studia na AiR, gdzie faktycznie robotów się nie buduje 😄 Choć przedmioty jak analiza, teoria obwodów, modelowanie matematyczne, teoria sterowania zwana automatyką to naprawdę przydatne sprawy. Przynajmniej po czasie zacząłem je bardziej doceniać, bo na studiach nadrzędny cel to zdać, niekoniecznie umieć.

Czy iść do technikum? Jak Ci się chce to idź. Ja bym wybierał szkołę, gdzie jest większa kultura. Jeżeli znasz taką w swojej okolicy to do takiej idź, przynajmniej nie będzie problemów ze strony uczniów.

Studia. Nie wiem co to te MIBM, ale większość kierunków technicznych ma podobne tematy. Koniec końców i tak to gdzie pójdziesz do pracy zależy od tego co robisz poza zajęciami. Spodziewaj się, że większość przedmiotów będzie prowadzona bez zaangażowania i niewiele z nich wyniesiesz. Najlepiej poszukaj koła naukowego, które wiesz, że coś robi i jego opiekun ma w sobie przynajmniej nieco pasji.

Dzięki za odpowiedź. A są takie koła w technikum czy od studiów dopiero?

I jeszcze odnośnie do technikum.

Które z tych poniższych kierunków radziłbyś wybrać: technik robotyk, technik automatyk, technik mechatronik?

Link do komentarza
Share on other sites

@Mateusz218 Z technikum nie doradzę, nie znam tematu.

19 minut temu, Mateusz218 napisał:

A są takie koła w technikum czy od studiów dopiero?

To dużo zależy czy w szkole jest nauczyciel któremu się chce coś prowadzić. Kiedy chodziłem do ogólniaka to była nauczyciela ok informatyki która prowadziła koło z algorytmiki i przygotowywała uczniów na olimpiady. Ale znaleźć nauczyciela z pasją należy do wyjątków.

Możesz wybrać się na dni otwarte szkół i popytać czy coś tu się dzieje. W sekretariacie powinni też kojarzyć czy odbywają się zajęcia, czy wykorzystuje się na coś środki. Niektóre szkoły mają zajęcia z Arduino, elektroniki więc może na takie trafisz. Zazwyczaj też kojarzy się w mieście szkoły w których robi się coś więcej niż zdaje do następnej klasy 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq

1 godzinę temu, Gieneq napisał:

@Mateusz218 Z technikum nie doradzę, nie znam tematu.

To dużo zależy czy w szkole jest nauczyciel któremu się chce coś prowadzić. Kiedy chodziłem do ogólniaka to była nauczyciela ok informatyki która prowadziła koło z algorytmiki i przygotowywała uczniów na olimpiady. Ale znaleźć nauczyciela z pasją należy do wyjątków.

Możesz wybrać się na dni otwarte szkół i popytać czy coś tu się dzieje. W sekretariacie powinni też kojarzyć czy odbywają się zajęcia, czy wykorzystuje się na coś środki. Niektóre szkoły mają zajęcia z Arduino, elektroniki więc może na takie trafisz. Zazwyczaj też kojarzy się w mieście szkoły w których robi się coś więcej niż zdaje do następnej klasy 🙂 

Rozumiem🙂

Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja polecam bardzo technikum. Teraz jest taka sama matma jak na rozszerzeniu w LO więc nic się nie traci, a można dużo zyskać. Od wiedzy po takie rzeczy jak sponsorowanie przez szkołę wyjazdów na zawody robotów. I z mojego doświadczenia, raczej ludzie po technikum trafniej wybierają kierunek studiów pod swoje zainteresowania i więcej z nich wyciągają.

Co do studiów, jeśli bardziej interesuje Cię samo sterowanie to idź na AiR a jak projektowanie mechaniki to MiBM. Chociaż jeśli oba kierunki są na jednym wydziale to mogą się różnice mogą być tylko w powiedzmy 20%.

I ciągle pamiętaj że to matematyka jest królową nauk. Jak będziesz w niej dobry to łatwo potem wejdziesz do teorii sterowania, dynamiki płynów, machine learningu, programowania itd, w zależności co Cię będzie za 10 lat interesować.

Edytowano przez Harnas
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.