Skocz do zawartości

Podstawy C# i pierwsza aplikacja


MObrycki

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry, mam problem i niejasności. Środowisko to zainstalowałem (właśnie w wersji Community), przez jakiś czas mi działało (pokazywało mi się jako Visual Studio 2019, niejakie Azure), ale teraz przestało mi chodzić, tzn. po uruchomieniu i pojawieniu się na ekranie zatrzymuje się i pojawia się komunikat, że okres próbny już minął (Dokładnie: Licencja 30-dniowa wersja próbna, wyłącznie do celów testowych)! Czy więc na pewno jest darmowe, czy tylko na te 30 dni? Jeśli ma to działać dłużej, to co mam zrobić? Coś tam rzeczywiście jest o jakimś koncie i żeby się zalogować, o jakichś "Twoich środkach", ale nie wiem, o co tu chodzi i nie pamiętam, czy tworzyłem jakieś konto. Proszę napisać, o co chodzi z tym kontem i jak to ma w praktyce działać? Proszę o zwięzłe i łopatologiczne wyjaśnienia.
Tak w ogóle to jeszcze przed instalacją tego całego środowiska odkryłem, że wystarczy zainstalować Net Framework i po ustawieniu ścieżki do kompilatora w folderze NET Frameworka poleceniem "set path=%path%;%SystemRoot%\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319" da się programować w trybie konsoli (w czarnym okienku tzw. linii poleceń). Właściwie to na razie próbowałem programować tylko w Visual Basiku, ale wiem, że kompilator C# też jest i działa, bo udało mi się ręcznie (z linii poleceń) skompilować przykład w C# (wywołanie kompilacji Visual Basic "vbc plikzprogramem.vb" a kompilacji C# "csc plikzprogramem.cs").

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.