Skocz do zawartości

ESP32 WROVER - czy czegoś nie sknociłem?


ethanak

Pomocna odpowiedź

Hej hej.

Próbuję sobie coś takiego zaprojektować do WROVER-a (16MB flash, 8MB PSRAM czyli więcej raczej nic tam nie podepnę). W założeniu ma być to taka uproszczona płytka, bez interfejsu USB, podpinana do konwertera FTDI.

Na razie wychodzi mi całkiem nieźle na jednostronnej płytce, ale wolę aby ktoś z lepszymi oczami sprawdził czy czegoś nie sknociłem (ostatnio wielce szczęśliwy że zaprojektowałem PCB zorientowałem się w porę, że IO13 wisi mi w powietrzu)...

wrover1.thumb.png.fb4827f5695ca7714b4f4457ed5df629.png

Wiem że bez R3/R4 można się obejść ale nie lubię jak mi przycisk zwiera do masy pin, na którym procek wystawił sobie jedynkę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Ja dołożyłbym do switchy rezystory szeregowe, no chyba że ma to być sporadycznie używane. 

EDIT 

D1 nie uchroni przy odwrotnym włączeniu przejściówki, dodaj taką samą przeciwsobnie w linii zasilania esp

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

30 minut temu, _LM_ napisał:

Ja dołożyłbym do switchy rezystory szeregowe

Przecież są... akurat ten układ (reset/boot) jest sprawdzony na takiej prowizorycznej płytce i działa bez problemu. A faktycznie nie przewiduję ich używania, są tak na wszelki wypadek.

31 minut temu, _LM_ napisał:

D1 nie uchroni przy odwrotnym włączeniu przejściówki

Technicznie niemożliwe 🙂 Po prostu planowana mechaniczna konstrukcja uniemożliwia włożenie konwertera odwrotnie.

Dioda jest tylko po to, żeby przy włożonej przejściówce odłączonej od USB napięcie (np. z płytki do której toto będzie wpięte) nie polazło na konwerter. Teoretycznie powinien mieć swoje zabezpieczenie, ale...

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, ethanak napisał:
5 godzin temu, _LM_ napisał:

Ja dołożyłbym do switchy rezystory szeregowe

Przecież są... akurat ten układ (reset/boot) jest sprawdzony na takiej prowizorycznej płytce i działa bez problemu. A faktycznie nie przewiduję ich używania, są tak na wszelki wypadek.

Chodzi o to miejsce gdzie sw łączy się z kondensatorem. Taki niuans nie niezbędny lecz przy b.częstym używaniu ogranicza zużywanie styków, u ciebie faktycznie można pominąć 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie przesadzaj. Oba przyciski są podłączone przez 10k, czyli jakikolwiek płynący prąd będzie niczym przy mechanicznym zużywaniu się styków. Poza tym jest to zerżnięte z DevKita, dodałem tylko szeregowe rezystory.

A jak zauważyłeś, te switche prawdopodobnie w ogóle nie będą używane, czyli nie ma o czym mówić:)

Bardziej zależy mi na tym czy czegoś nie pominąłem, bo raczej nie wytrawię takiej PCB w amatorskich warunkach, a dostęp do frezarki mam dość ograniczony na zasadzie grzecznościowej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.