Skocz do zawartości

Tablice w Arduino – #7 – praktyczny przykład


Gieneq

Pomocna odpowiedź

W końcu odłożyłem setki innych równie pasjonujących spraw na bok i zebrałem się żeby dokończyć tę część kursu. Wyszła ciut przydługa dlatego została podzielona na 2 artykuły. Mam po tej części pewną refleksję, czy założenie, że końcowy przykład, który w szkicu mam podzielony na 3 artykuły faktycznie tyle zajmie... 🙄 I hope so i postaram się nie lać wody 😄 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq z tym tytułem to na serio? Metodyka pomiarów, wstęp do statystyki czy metod numerycznych, statystyka w pomiarach...

Artykuł jest fajny, ale bardzo napakowany. Jeszcze złożoność obliczeniową dodałeś 🙂

Ja wiem, że to są podstawy, ale jednak część osób pewnie wymiękła przy wzorze na średnią... 

Sugeruje dzielenie wiedzy na mniejsze kawałki. 

EDIT: Mogę mieć zły punkt odniesienia, bo czasami czytam artykuły mojemu dziewięciolatkowi... 

Edytowano przez pmochocki
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wielkie dzięki za ten materiał i czekam na dalsze części. bardzo mi pomogło w obliczeniach średniej na tablicach wielowymiarowych, zaoszcędziło mi to wielu godzin na dochodzenie i testowanie

BTW - nigdy nie spotkałem się z określeniem krzywej Gaussa jako krzywej "kapeluszowej", popularna nazwa to dzwonowa 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pomocne 7 części, dziękuje. Szkoda że niedokończone bo myślałem ze dojdzie do tworzenia małej biblioteki tak jak było wspomniane w tej części. Co ciekawe pierwszego dnia nie do końca wszystko rozumiałem, ale już po przerobieniu w kompilatorze 7 części oraz ponownego przeczytania kilku części głowa zrozumiała co i jak (a przynajmniej tak mi sie wydaje 😄 )

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.