Skocz do zawartości

Budowa własnych modulów bibliotecznych "IP Core" w Xilinx Vivado


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

Cześć,

próbował może ktoś z użytkowników forum tworzyć własne moduły biblioteczne i pakować je jako "IP Core" w Xilinx Vivado? Chodzi mi głównie o tworzenie większych modułów z wykorzystaniem magistrali AXI (zarówno Stream, jak i Memory Mapped), bo raczej bez wykorzystania tej magistrali, nie da się za dużo zrobić w technologii Xilinx'a. Chodzi mi o tworzenie własnych "IP Core's" zarówno jako RTL (języki: VHDL i Verilog"), jak i za pomocą HLS (w języku C++). Możecie polecić jakieś dobre tutoriale związane z tym zagadnieniem?

Pozdrawiam

Edytowano przez FlyingDutch
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@kroszkanorber Ostatnia wersja ISE została wydana w 2013 roku... Oprogramowanie pewnie nadal jest używane w starych projektach, ale w nowych chyba lepiej przejść na Vivado. Przez te 11 lat Xilinx trochę dopracował nowe środowisko, teraz jest już nawet używalne - natomiast z ISE jest mnóstwo problemów, a w przyszłości będzie tylko więcej.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis zainstalowałem na moim 13letnim komputerze dwa systemy Windows 10 i Windows 11 (win 11 zainstalowałem na "Frankenstein" , komputer za stary). Na Windows 11 ise14.7 się nie instaluje. Problem z innymi plikami. Zostaje przy starym ponieważ bawię się spartanem 3. Vivado nie obsługuje tego układu. Windows 11 jest w moim odczuciu lżejszy od 10. 

Link do komentarza
Share on other sites

Spartan3 jest faktycznie dobrym wytłumaczeniem użycia ISE14.7 🙂

Mogę tylko polecić odinstalowanie jednego z windowsów i zainstalowanie Linux-a w jego miejsce. Nie testowałem ostatnio ISE, ale wcześniej działało bez problemu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis na Windows 10 ise14.7 po zmianie plików działa tak jak w Windows 7 . Dlaczego mam dwa systemy? Zainstalowałem win 11 z czystej ciekawości i ku mojemu zdziwieniu przeglądarka i oprogramowanie jest szybsze. Update dla win 11 jest szybciej instalowane. Za to ten system nie jest wsteczkompatybilny w takim stopniu jak win 10. O linuksie nie mam pojęcia. Nigdy nie używałem. Wracając do tematu. Czy można na ise 14.7 tworzyć własne ipcore czy ten program na to nie pozwala? 

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 10.02.2024 o 13:27, kroszkanorber napisał:

Wracając do tematu. Czy można na ise 14.7 tworzyć własne ipcore czy ten program na to nie pozwala? 

Wydaje mi się, że tak, ale nigdy tego nie þrobowałem (w przeciwieństwie do Vivado w którym działa to dobrze i jest stosunkowo proste).

Tutaj dwa linki:

 

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.