Skocz do zawartości

Jaki laptop do Linux i virtualbox


Michal88

Pomocna odpowiedź

Witam chcę kupić laptopa który pociągnie ze 2-3 lata będę go urzywał głównie do netflix weeb tv czy jakiś film programowanie arduino to wiadomo 🙂. Teraz pytanie czym się kierować aby wszystko działało na Debianie abym nie trafił na jakiś egzotyczny sprzęt oczywiście hdmi Bluetooth to podstawa. Chciałbym na wirtualbox postawić windowsa którego będę używał no do aplikacji iTunes lub aby podpiąć komputer do auta w celu diagnozy usterki i jakieś pierdoły co potrzbują windowsa do uruchomienia. W gry nie gram to grafika nie musi być dobra ważne aby wirtualbox uciągnął. Dawno już nie kożystałem z debiana to może coś się pozmieniało w oprogramowaniu chcę użyć środowiska xfce

Link do komentarza
Share on other sites

Hmmm... jeżeli chcesz tak się bawić to powiem, że sporo aplikacji ma problem z VBoxem i osobiście wolałbym dual-boota, ale co kto woli.

Z procesorów albo Ryzen, albo jakaś i5. 16GB RAM (od biedy 8 ) i min. 256GB dysku (najlepiej SSD)... Zastanawia mnie tylko czy to koniecznie musi być laptop, bo jednak przepłacasz za tą klawiaturę i matrycę. Znajomy chodzi do biura z nettopem, w biurze ma monitory i klawiaturę...

Jak będziesz szukał laptopa to pewnie z 3-4 tysie... Mniej jeżeli używka, lub bardzo mocno pogrzebiesz...

Edytowano przez H1M4W4R1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wiele lat temu miałem do czynienia ze starym komputerem Apple iMac G3 i raczej nie polecił bym komputerów tego producenta. Mianowicie w tym modelu komputera chciałem zainstalować pakiet biurowy OpenOffice. Okazało się, że na tym komputerze nie da się zainstalować aktualnej wersji tego pakietu, tylko musiała być to wersja 2.4. Wybierając komputer tego producenta możesz odczuć deficyt oprogramowania, które dostępne jest w innych systemach operacyjnych. Być może również samodzielnie będziesz musiał rozwiązywać zaistniałe problemy. Na podstawie moich doświadczeń ze wspomnianym iMac G3 nie wybrał bym komputera tej marki bez możliwości dokładnego przetestowania przed zakupem.

iTunes możesz spróbować zainstalować w systemie Linux za pomocą Wine lub skorzystać z alternatywnych odtwarzaczy dla systemu Linux, które w jakimś stopniu mogą zastąpić iTunes.

Odnośnie diagnostyki samochodowej to trzeba sprawdzić czy oprogramowanie do tej diagnostyki będzie w stanie połączyć się z interfejsem sprzętowym na drodze Windows -> VirtualBox -> Linux -> interfejs sprzętowy. 

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Daj sobie na luz z nowymi bublami!

Kup porządny, poleasingowy laptop, którego będziesz miał 5-7 lat a nie maksymalnie 2 lata jet tego nowego z plastiku.

VirtualBOX to głupi pomysł dla Windowsa, tym bardziej 10 lub 11, bo zaczną się problemy(to nie XP czy nawet 7/Vista)

Normalnie instalujesz najpierw Windows, potem Linux, oczywiście trzeba do Linuxa wyłączyć Secure Boot.

System Linux zainstaluje GRUB-a i będziesz miał menu wyboru systemu.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Użytkowanie Linux(debian) internet libreoffice python z atomem netflix weeb takie podstawy nie chę aby mulił te dwa to dobry wybór czy coś innego.

https://www.meshcomputers.com/Default.aspx?ENT=PRODUCT&KEY=3514864&PAGE=PRODUCTCONFIGPAGE&USG=PRODUCT&XAPPL=71842

https://www.meshcomputers.com/Default.aspx?ENT=PRODUCT&KEY=3540955&PAGE=PRODUCTCONFIGPAGE&USG=PRODUCT&XAPPL=847968

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.