Skocz do zawartości

TG9e versus HXT900


KD93

Pomocna odpowiedź

Witam

W najbliższym czasie muszę kupić micro serwa, najprawdopodobniej przez Allegro. Zastanawiam się jaka jest różnica pomiędzy serwami TG9e a HXT900, bo parametry bardzo zbliżone, a z jakiegoś powodu to drugie jest droższe o kilka zł. Z tego co się zorientowałem to to HXT są zestawy naprawcze, natomiast to TG trudno dostać.

Wiem że Luko korzystał z TG9e, miał ktoś może kontakt z tymi HXT? Jakie są różnice i które lepiej kupić?

Link do komentarza
Share on other sites

Zasmucę Cię. Oba serwa to to samo. Dodatkowo, jest to to samo co TowerPro SG90. Z czego to wynika? Ano że wszystkie produkty są produkcji chińskiej. Nie ujmuje to tym produktom, ale stopień powielania w tamtym kraju jest okropny. Różnica w cenie może wynikać w dwóch powodów:

- Sprzedawca na allegro sprowadza je na własny koszt i sam sobie ustala swój zarobek, który dolicza do ceny.

- Producenci mają swoje sieci dystrybucji od których zależy w dużej mierze cena. Analogią są hipermarkety - duże sklepy towary sprzedają taniej ze względu na rozbudowane sieci logistyczne.

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby mi znalazł kilka wypowiedzi na stronach sklepów modelarskich, gdzie ludzie pisali że te HXT są jednak dokładniejsze i wytrzymalsze. Zębatki z TG9 nie pasują do HXT. Ale wydaje mi się że mimo to będą jednak bardzo podobne.

No niestety nie można teraz patrzeć czy coś jest robione w Chinach czy nie, bo... wszystko jest robione w Chinach. Zależy tylko czy za miskę ryżu czy za dwie. Zdaję się że dopłacę te kilka złotych ale głównie z tego względu, że są dostępne te zamienne tryby.

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby mi znalazł kilka wypowiedzi na stronach sklepów modelarskich, gdzie ludzie pisali że te HXT są jednak dokładniejsze i wytrzymalsze. Zębatki z TG9 nie pasują do HXT. Ale wydaje mi się że mimo to będą jednak bardzo podobne.

No niestety nie można teraz patrzeć czy coś jest robione w Chinach czy nie, bo... wszystko jest robione w Chinach. Zależy tylko czy za miskę ryżu czy za dwie. Zdaję się że dopłacę te kilka złotych ale głównie z tego względu, że są dostępne te zamienne tryby.

Dobrze zrobisz. Poszukałbym jednak opcji by kupić to gdzieś na aukcjach za granicą, gdyż wychodzi x razy taniej. Kupno 20 serw SG90 to wydatek około 400zł, gdzie za granicą wydamy już tylko ~200 (zależne od kursu dolara)

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widzisz, nie tylko ja doradzam Ci sprowadzenie tych serw zza granicy - nawet 100zł, które zaoszczędzisz kupując 15serw na Hobbycity jest warte odczekania 3ech dni więcej na przesyłkę.

Link do komentarza
Share on other sites

O tym już też myślałem, ale nie kupowałem nigdy za granicą i chyba zdecyduję się przepłacić ale spać spokojnie. Nie kupuję aż 20 serw 😉

Bobby, spadaj, z tobą już gadałem 😃

Link do komentarza
Share on other sites

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9549

Poczytaj opinie - ktoś tam napisał, że zębatki są takie same jak w HXT900, poza tym (wg tego co napisali):

- są głośniejsze (?, była również opinia przeciwna)

- trochę gorzej pozycjonują (pod małym obciążeniem?)

- są praktycznie identyczne - ten sam silnik, ta sama elektronika, niby takie same przekłądnie (albo przynajmniej bardzo podobne).

Sam używam ostatnio tylko Tg9e (HXT900 nie używałem) i co mogę powiedzieć:

- mają gdzie indziej "środek" niż serwa duże

- śrubki są dość lipne, obudowa raczej krucha - chociaż dla ich normalnego obciążenia starczy

- są hałaśliwe (bardziej niż duże serwa)

- łatwo się je przerabia

- czy przekłądnie są te same co w HXT900 sprawdzę jak mi jakaś pójdzie - mam zapasową 😉

- są tanie - 2$, aż się można zastanawiać czy jest sens kupować do nich zapasową przeładnię 😉 za 0.89$

Mam pytanie odnośnie wymiany przekładni: przekłądnie są nasmarowane jakimś białym smarem, gdzie można taki dostać i za ile? bo domyślam się, że smar samochodowy nie pasuje 🙂 A oleju nie chcę lać, bo wycieknie i będzie problem.

Link do komentarza
Share on other sites

Informację że zębatki nie pasują znalazłem tutaj, drugi post od dołu.

No chyba że w TG9 są inne niż w TG9e.

Nie zamierzam ich przerabiać, a obciążenia będą przypuszczalnie dużo mniejsze niż te wypisane w informacjach. Wybrałem je bo są tanie, a to co buduję nie musi być duże i silne, dlatego mogę wykorzystać mikro serwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Najprawdopodobniej jest to jakiś smar modelarski, myślę że coś podobnego (lub takie samo) jak "Olej do lokomotyw i wagonów" (oczywiście modelarskich). Takie cudo można znaleźć na allegro w cena ok. 25 zł za 50ml. Wiem, bo interesuję się modelarstwem kolejowym

Przykładowy link z allegro: OLEJ do Lokomotyw i wagonów - 50ml PIKO

Link do komentarza
Share on other sites

Kupiłem już HXT900 i od razu 2 zestawy naprawcze, bo są tanie (5zł) a jakby się coś stało to kupować specjalnie wyjdzie drożej. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi, oprócz tej jednej bezwartościowej wypowiedzi Bobbiego 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.