Skocz do zawartości

Moduł WiFi do robota z SAM v71


Leniwy

Pomocna odpowiedź

Buduję płytkę do robota w oparciu o Atmel SAM v71

Dość rozbudowana płytka jednak sam robot także jest już dużym projektem

Szukam modułu wifi do jego kontroli

Wykorzystywane będzie sterowanie w czasie rzeczywistym z poziomu laptopa z linuxem z zainstalowaną dedykowaną aplikacją w Qt

Nigdy tego nie robiłem jednak mam doświadczenie w sterowaniu robotami poprzez bluetooth i aplikacje z androidem, nie jest to mój pierwszy studencki projekt robota

 

Natknąłem się na taką płytkę:

https://kamami.pl/13375-atmel-xplain

można do niej teoretycznie coś dołożyć w postaci modułu wifi jednak nie znalazłem gotowego rozwiązania

Jakimi modułami do takiego zastosowania warto się zainteresować?

Czy dedykowane do tego modułu na złączy xplained ATWINC3400-XPRO lub ATWINC1500 będą dobre czy może jakieś customowe rozwiązanie?

Znalazłem taki moduł:

https://www.sparkfun.com/products/retired/10004

 

Czy ktoś spotkał się z gotowym przykładem np. migania diodą z aplikacji w Qt sterującej płytką po wifi? Jak ugryźć temat komunikacji? Robiłem do tej porty tylko komunikacje po bluetooth

 

Link do komentarza
Share on other sites

@H1M4W4R1 Celem jest sterowanie robotem w czasie rzeczywistym a sam moduł wifi to tylko jeden z komponentów

Tutaj bardziej pytam jak się takie rzeczy robi i jak zrealizować to bez odkrywania koła na nowo

 

Pomysł 1:

-nasłuchiwanie na portach czy wysyła się pakietty po UDP i wtedy dzieje się jakaś akcja

Pomysł 2:

-otworzyć "port" szeregowy podobnie jak w przypadku bluetooth i wypisywać tam komendy

Pomysł 3:

-wystawić jakieś endpoint oddzielnie do każdego urządzenia np. silniki oddzielnie, czujniki oddzielnie i sprawdzać co się dzieje w czujnikach co jakiś czas i tutaj bez RTOS się nie obejdzie

 

Pomysły / propozycje na to jak zrobić MVP gdzie kręcą się dwa silniki przód / tył jednocześnie aby można było rozbudowywać płytkę?

Link do komentarza
Share on other sites

  1. UDP jest dość "unreliable" w mojej opinii. Przy projektowaniu gier wykorzystuje się je góra do przekazywania położenia postaci czy animacji, które są przesyłane kilkanaście razy na sekundę. Do maszyny, która może Cię zabić przez brak odebrania pakietu wolałbym raczej użyć TCP.
  2. Patrz punkt 1. - TCP, bo to do tego samego się sprowadza (konkretniej do Telnet'u)
  3. Czyli komunikacja po HTTP / REST. Wbrew pozorom HTTP jest bardzo stabilnym protokołem do komunikacji między urządzeniami, a zarazem łatwym w implementacji.
10 godzin temu, Leniwy napisał:

Pomysły / propozycje na to jak zrobić MVP gdzie kręcą się dwa silniki przód / tył jednocześnie aby można było rozbudowywać płytkę?

Na MVP osobiście bym poszedł w opcję TCP (Telnet) np. https://github.com/LennartHennigs/ESPTelnet oraz jakiś system bazowany na komendach GCode albo czymś na wzór.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.