Skocz do zawartości

No boot device found (czyli laptop umarł?)


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

Witam panowie... dziś rzecz straszna się stała...odpalam laptopa a tu nie chce się uruchomić (włącza się) i słychać cykliczne "pykanie"...raz,dwa znalazłem na YT że dysk sie pewnie zawiesił..rozkrecam i faktycznie ramię było na dysku..szybka naprawa, skręcone i dysk już startuje normalnie, ale Win się nie uruchamia tylko cos że "no boot device found" (ble ble ble)... więc znalazłem na YT że w "boot sequence" ma być UEFI, ale bez zmian🤔..z rozpędu rozdałem starego laptopa brata i tam dysk jest prawie na 100% sprawny (laptop leżakował lata) tylko że 9mm (u mnie jest 7) no ale jakoś tak "na sztukę" spiąłem i efekt ten sam....... cóż to strasznego może oznaczać?? Padnięty dysk czy płyta??   

IMAG0601.thumb.jpg.be63833eebe6c34c085dbcaf4e9f0f54.jpg

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

🙂 rozkręciłeś obudowę dysku i liczysz że będzie działał? Cóż witam w klubie tych co "będą robić backupy" 

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
15 minut temu, _LM_ napisał:

🙂 rozkręciłeś obudowę dysku i liczysz że będzie działał? Cóż witam w klubie tych co "będą robić backupy" 

Już zacząłem robić backup😁 niestety tylko folderu Ardu bo karta SD pod ręką była mała (2Gb) 

Co do rozkręcania to zdania są podzielone...jedni kategorycznie mówią że nie wolno, inni że bez przesady i już wiele razy "ożywiali trupy" (tak jak u mnie) bo się zawiesił i innej rady nie było (dodam że drugi dysk nie tykany i błąd ten sam)...ale mniejsza z tym (dysk używka 500Gb kosztuje ~50zl).. bardziej gnębi mnie co padło?🤔 Dysk czy płyta?

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 minutę temu, ethanak napisał:

Odpal jakiegos linuxa z pendraka i obejrzyj sobie ten dysk

A ile ten linux zajmuje?? Bo szczerze pod ręką mam dostępne tylko te nieszczęsne karty SD 2Gb... muszę doczytać o czym tu konkretnie mówisz, bo ja z takiej ogólnej informatyki to cienias jestem😉

Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, ethanak napisał:

Z karty raczej nie uruchomisz, ale nawet mały pendrive wystarczy na jakiegoś debiana bez grafiki.

Ok..rozejrze się za pendrivem...jak to wogóle się nazywa tak konkretnie? żebym się nie motał tylko dobrze w wyszukiwarce poszukał😜

Link do komentarza
Share on other sites

19 minut temu, farmaceuta napisał:

Co do rozkręcania to zdania są podzielone

Wszystko zależy od wartości danych. Ja bym nie ryzykował, ale też regularnie robię zrzuty. 

@ethanak kilka razy był poruszany temat auto backupów, zdawało się że jesteś chętny podzielić się swoją wiedzą w tym temacie. Może chciało by Ci się jednak coś napisać coś niecoś? 

 

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Coś takiego, mały komputerek raspberry podłączone do routera, i niech się to tam dzieje automatycznie. Jak komuś będzie zależeć, tak jak mi to na tyle się nauczy tego "strasznego" Linuksa. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z ciekawych dystrybucji linuxa do robienia klonów itp polecam clonzille osobiście używam i jak dla mnie jest super. Jeśli płyta nie ma opcji bootowania z usb bo zawsze można nagrać live-cd. Jeśli dla kogoś jest to coś nowego to tutaj jest tutorial . Obecja wersja posiada język polski.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dzięki @slon za info..napewno poczytam...a takie mam pytanie taki kabel jak w linku nadaje się do dysku sata 2.5 żeby podpiąć pod usb?  https://allegro.pl/oferta/adapter-przejsciowka-usb-2-0-na-sata-2-5-hdd-ssd-10804862493

I pytanie czy podpinając dysk 3.5 pod ten kabel i zasilacz atx (do zasilenia dysku) ten dysk wystartuję? (Wiem że kable na wersję 2.5/3.5 to ~40zl ale skoro nie bede używał ciągle to nie ma sensu kupować, a dysków 3.5 mam kilka i w sumie mógłbym na przyszłość zrobić kopie raz na miesiąc)

Edytowano przez farmaceuta
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

"Knoppix" jest dobry do takich tematów:

https://www.knopper.net/knoppix/index-en.html

a tutaj jest jak go zainstalować na Pendrive:

https://www.pendrivelinux.com/make-a-knoppix-usb-flash-drive-in-windows/

Dlaczego polecam "Knoppix'a" ponieważ ma niesamowicie dobrze dopracowane wykrywanie sprzętu.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.