Skocz do zawartości

No boot device found (czyli laptop umarł?)


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Panowie tylko się nie kłóćcie...🙃 lepiej pomóżcie mi zrozumieć to że zakładając ze drugi dysk pochodził z laptopa w której została zbita matryca, na dysku znajdował się normalny windows (7?8???) I wszelkie inne pliki.. więc zakładając że u mnie padł dysk, nie płyta to czemu laptop nie wystartował z dobrym dyskiem, a wywala te same błędy??

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Panowie jako że mam wszystko w domu to postanowiłem zostać największym dziadem na wsi i zrobić sobie kabel sam...kompatybilny z sata 2.5/3.5 (+5v/+12v) tylko mam mały problem z konektorem 7-pin....jak tu jest podpiete usb?? (Gnd/D+/D-/+5v) 

1205605731_images(10).jpeg.jpg.013c421ba99054ab0fbc8e53698235c1.jpg

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Przyczyn usterki może być kilka:

1. Uszkodzenie twardego dysku lub danych odpowiedzialnych za uruchamianie systemu

2. Uszkodzenie przewodu lub złącza łączącego dysk z płytą główną (w laptopie dysk może być wpinany w złącze wlutowane w płytę główną)

3. Uszkodzenie płyty głównej

Najprościej to można pobrać obraz ISO wybranej dystrybucji Linuka z odpowiadającym nam środowiskiem graficznym, np. Linux Mint ze środowiskiem XFCE. Może być też wcześniej wspomniany KNOPPIX. Programem Rufus tworzymy z tego obrazu na pendrivie uruchamianą z pendriva wersję Linuksa. Operacja ta usunie wszystkie dane z pendriva! Powinien nam wystarczyć pendrive o małej pojemności już od 4 GB. Pendriva wkładamy do portu USB laptopa i podczas uruchamiania wybieramy uruchamianie laptopa z pendriva. Listę napędów w zależności od modelu laptopa wybiera się klawiszami funkcyjnymi, np. F2, F11, F12, itp. Jeśli uruchomi się Linuks to prawdopodobnie laptop jest sprawny.

Przełożenie dysku z innego komputera z innym systemem Windows na ogół kończy się zawieszeniem tego systemu przy uruchamianiu z uwagi na inny sprzęt i sterowniki. Wciskanie innego dysku siłą pod kątem może spowodować naprężenia mechaniczne i pęknięcia połączeń lutowanych lub ścieżek na płycie głównej laptopa i (lub) twardego dysku. W ten sposób można spowodować jeszcze więcej szkód.

 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok spoko @trainee 🙃 masz rację...ten sam problem mam co wcześniej, czyli za szybko czytam i podejmuję decyzje 😜 oczywiście chip jest wymagany...no nic, kupię to co linkowałem, a jak mnie najdzie to zrobię sobie dodatkowy obwód do sata 3.5...dzięki za odpowiedź 😉

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
1 godzinę temu, Christophorus napisał:

Przełożenie dysku z innego komputera z innym systemem Windows na ogół kończy się zawieszeniem tego systemu przy uruchamianiu z uwagi na inny sprzęt i sterowniki. Wciskanie innego dysku siłą pod kątem może spowodować naprężenia mechaniczne i pęknięcia połączeń lutowanych lub ścieżek na płycie głównej

No właśnie dlatego mnie zastanawiało czemu z innego dysku nie startuje...co do wkładania pod kątem to robiłem to delikatnie, nic nie urwałem 😉 kąt może ~5°? Tak że luz... 

 

1 godzinę temu, Christophorus napisał:

 

Najprościej to można pobrać obraz ISO wybranej dystrybucji Linuka z odpowiadającym nam środowiskiem graficznym, np. Linux Mint ze środowiskiem XFCE. Może być też wcześniej wspomniany KNOPPIX. Programem Rufus tworzymy z tego obrazu na pendrivie uruchamianą z pendriva wersję Linuksa. Operacja ta usunie wszystkie dane z pendriva! Powinien nam wystarczyć pendrive o małej pojemności już od 4 GB. Pendriva wkładamy do portu USB laptopa i podczas uruchamiania wybieramy uruchamianie laptopa z pendriva. Listę napędów w zależności od modelu laptopa wybiera się klawiszami funkcyjnymi, np. F2, F11, F12, itp. Jeśli uruchomi się Linuks to prawdopodobnie laptop jest sprawny

Czytałem o tym obrazie ISO...tylko już nie rozumiem czy jest opcja zrobić to darmo czy muszę mieć jakieś klucze i inne bajery? (Najbardziej zależy mi na Windows, bo tego używałem, ale ten Linuks też może być...chodzi żeby sprawdzić czy to padł tylko dysk) 

Edit ..no i dupa, nie mam w domu pendriva więc guzik sprawdzę jeśli chodzi o linuksy i inne gady ..🙃

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@bjrk możesz rozwinąć to pytanie? Bo szczerze nie zastanawiałem się jakie tam jest/ma być usb...no nie znam się na takich rzeczach za bardzo..tyl co przeczytam na szybko🙃

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

@farmaceuta a masz nagrywarkę i jakąś czystą płytkę dvd? Obrazy są z reguły hybrydowe (tzn. można je nagrać równie dobrze na płytę  jak i na pendraka).

I nie, nie potrzebujesz żadnych kluczy, licencji i takich tam. Nawet w przypadku płatnych wersji płacisz za support.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.