Skocz do zawartości

MiniConsole V3


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Brawo! Przy okazji, "pożyczyłem" sobie kilka twoich rozwiązań układowych, świetny projekt! 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, _LM_ napisał:

Brawo! Przy okazji, "pożyczyłem" sobie kilka twoich rozwiązań układowych, świetny projekt! 

Fajnie 🙂 Które?

Link do komentarza
Share on other sites

Te z układem stm6601 do kontroli zasilania oraz nie musiałem szukać przetwornicy, nie pamiętam modelu. Teraz walczę z układem nadzoru zasilania dla LiFePO4 to nie jest takie proste. Mam dedykowany układ max17055 zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Link do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, _LM_ napisał:

Te z układem stm6601 do kontroli zasilania oraz nie musiałem szukać przetwornicy, nie pamiętam modelu. Teraz walczę z układem nadzoru zasilania dla LiFePO4 to nie jest takie proste. Mam dedykowany układ max17055 zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Zawsze chciałem dodać do moich projektów fuel gauge, ale zaczynam dochodzić do momentu gdzie manualne lutowanie płytek zaczyna być już trochę męczące. Może kiedyś jak będę zamawiał PCB z montażem 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
30 minut temu, _LM_ napisał:

Te z układem stm6601 do kontroli zasilania

Przy tym układzie fajnie jest pdołączyć piny SR i PB do jednego przycisku (chociaż w dokumentacji nie piszą o takiej możliwości). Przy pinie hold lepiej dać pull-up bo układ będzie upierdliwy podczas programowania uC (odcina zasilanie przy resecie).

obraz.thumb.png.ebf3318b5529cff9b88aa5d57bb0feb3.png

Edytowano przez MR1979
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, AntekBezak napisał:

@MR1979 Gdzie zamawiałeś pcb że tylko parę dni czekałeś?

btw świetny projekt

Dzięki! JLCPCB z dostawą kurierem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Och dał mi ten układ w kość niby prosta sprawa a nie zwróciłem uwagi że te kilka znaków po modelu mówi o napięciach odcięcia. Teraz mam po dziesięć sztuk z dwóch wersji tego kontrolera. Co do lutowania drobnicy pełna zgoda bywa to męczące myślę że kolega @H1M4W4R1 mógłby coś w tym temacie powiedzieć 

Link do komentarza
Share on other sites

Co Wy macie do tych QFN'ów, to się fajnie lutuje i przelutowuje.

Ogólnie do lutowania potrzebne są:

  • pasta lutownica niskotemperaturowa (138*C, Sn42Bi58 lub coś w tym stylu, moja ma ze dwa lata i jeszcze daje radę)
  • stencil (zdecydowanie wart 7$, zwłaszcza przy produkcji większej ilości niż 2 sztuki)
  • stara patelnia zabrana dziewczynie/żonie/matce (polecam kupić nową, co by nie było dramy)
  • trochę piasku (takiego do piaskownic, ważne by był bez większych kamyczków - piasek a nie żwir)
  • kuchenka gazowa (elektryczna też ujdzie, ale gaz wychodzi taniej)

Instrukcja:

  1. Przygotuj PCB - nałóż pastę przez stencila i ułóż układy na płytce
  2. Nasyp warstwę piasku na patelnię
  3. Połóż płytkę na piasku i uruchom kuchenkę (polecam zacząć od zimnego, mniejsza szansa na problemy z zimnymi lutami)
  4. Poczekaj aż wszystko się przylutuje (i chwilę dłużej dla pewności, płytki powinny wytrzymać 1-2 minuty w temperaturze lutowania, chyba że używasz jakichś bardzo wrażliwych na temperaturę układów... btw. kondensatory elektrolityczne warto dolutować osobno)
  5. Wystudź płytkę i zdejmij ją z patelni
  6. Przylutuj komponenty THT
  7. Profit
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@H1M4W4R1 Robię tak jak piszesz, tylko używam dobrej pasty ołowiowej, a podgrzewam hot air.

Za to ostatnio pomyliłem się przy lutowaniu prostej cewki... Jakoś tak się stało że położyłem ją obróconą o 90 stopni. Nie mogłem dojść dlaczego nie mam Vcore na STM32H7. Myślałem że uwaliłem uC przy lutowaniu. Dopiero przy lutowaniu kolejnej płytki zauważyłem błąd.

 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
3 minuty temu, MR1979 napisał:

a podgrzewam hot air

Masochista, ale co kto lubi... Patelnia jest szybsza i tańsza (przynajmniej u mnie gaz jest "za darmo"... znaczy w ryczałcie)

3 minuty temu, MR1979 napisał:

Myślałem że uwaliłem uC przy lutowaniu.

Za uwalenie czegoś przy lutowaniu to chyba należy się nagroda mistrza... naprawdę ciężko to zrobić (poza BGA i elektrolitami).

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.