Skocz do zawartości

Płytka uniwersalna na Atmega 32


greengos

Pomocna odpowiedź

Reset powinien być podciągnięty przez 10k rezystor. Nie będziesz używał ADC? jeżeli nie będziesz używał to można je zostawić w powietrzu, a jeżeli masz zamiar używać ... to coś Ci nie wyszło.

Link do komentarza
Share on other sites

Poprawiłem to AVCC i GND.

Zrobiłem tez mój pierwszy projekt PCB do tego schematu :

I tu mam pytanie. Jak z tego rysunku PCB zrobić rysunek do termotransferu, Czyli czarne ścieżki bez tych wszystkich oznaczeń.

EDIT: Jak zrobić czarne i odwrócone do .pdf już wiem, tylko jak pousuwać te oznaczenia?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Poprawiłem to AVCC i GND.

A miałeś jeszcze RESET podciągnąć rezystorem.

Jak z tego rysunku PCB zrobić rysunek do termotransferu

A w jakim programie to zrobiłeś? EAGLE?

Link do komentarza
Share on other sites

Odznaczasz sobie wszystkie warstwy poza BOTTOM, PADS, DIMENSION.

Kliknij drukuj i na dole wybierz pdf. Wybierz lokalizację gdzie ma Ci zapisać plik i masz gotowego pdf'a. Drukujesz na laserówce lub miejskim xero (z tonerem) i jedziesz termotransferem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A miałeś jeszcze RESET podciągnąć rezystorem.

No i nadal jest źle ... nie chcę nic mówić ale chodzi tu o tzw pull-up. Czyli linia reset do programatora leci bez żadnego rezystora po środku, ale musisz do niej dołączyć rezystor i połączyć go do + ... już bardziej łopatologicznie nie dam rady.

Link do komentarza
Share on other sites

Luko, Megi mają podpięty RST wewnątrz swojej struktury, w adnotacjach do not katalogowych jest tylko wzmianka o dmuchaniu na zimne w przypadku bardziej "siejącego" źródła zasilania - od rezystora zasadniczo ważniejszy jest kondzior między linią RST a GND, tak 100nF pi razy oko. No ale ech - dodać nie zaszkodzi; chodzi mi tylko o to, że nic nie wybuchnie jak tego nie będzie 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

Kondensator 100nF na RST może uniemożliwić programowanie po ISP. Nie stosuję kondensatorów w tym miejscu, jedynie 10k do zasilania i nie zaobserwowałem żadnych problemów. Przy projektowaniu płytki z mikrokontrolerem nie wolno wyprowadzać na zewnątrz bezpośrednich połączeń z uP, bo powstanie antena zakłócająca działanie uP. Ścieżki od wyprowadzeń uP też należy skracać do minimum.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co pamiętam (na forum gdzieś już podrzuciłem linka do tych not), to maksymalna dopuszczalna pojemność tego kondensatora wynosi 10uF, także 100nF nie powinno sprawiać żadnych problemów. Ja stosuję go tylko przy zasilaniu z sieci, przy zasilaniu bateryjnym (albo z USB) nigdy jeszcze układ mi się samoistnie nie zresetował.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja w kilku projektach stosowałem ten kondensator, nie zauważyłem żadnych trudności, ale teraz już nie stosuję, bo sam rezystor wystarcza i nie zdarza mi się żeby procesor się samoistnie resetował.

Link do komentarza
Share on other sites

Poprawiłem ten rezystor, i trochę zoptymalizowałem. Proszę o sprawdzenie, i ewentualne uwagi, bo jutro chciałbym wytrawiać.

EDIT: w 4 poście jest schemat ideowy, z brakiem jedynie rezystora do resetu, który jest na tym pcb od razu koło złącza programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.