Skocz do zawartości

STK500v2 a USBasp


Szuszy

Pomocna odpowiedź

Na stronie z USBasp (http://www.fischl.de/usbasp/) są, zdaje się, wersje z bezpiecznikiem polimerowym (jest chyba nawet wersja z optoizolacją). Te sprzedawane gotowce też je zwykle mają. W każdym razie... Pomagają uniknąć niepotrzebnych problemów.

Szuszy, ten podany przez Ciebie ma

zabezpieczenie nadprądowe chroniące port USB (bezpiecznik polimerowy + dioda Schottky'ego)
, dlatego poparłem jego kandydaturę 😉
Link do komentarza
Share on other sites

Mam programator STK500v2 FT z microSENSE. Wszystko błyskawicą się zainstalowało i było gotowe do użycia. Przeprogramowywałam go też bez problemu. Wszystko ładnie jest opisane w instrukcji na dołączonej CD.

Inną sprawą jest połączenie z adapterem. Kitowa płytka z avt nie poszła, mojej konstrukcji pośmigała przez dwa dni, a później avrdude się zerrorował ku mojej rozpaczy. Ale ja to ja - fusy i locki też zdążyłam zablokować - na bogato, a co:)))))

Wszyscy tu szukają sposobów na to jak ma działać, a ja odkrywam tysiące sposobów jak zrobić, by nie działało:)))))

Reasumując, programatorek polecam i czekam Twoich opisów:)

[ Dodano: 03-11-2010, 20:56 ]

Kurde Szuszy nie słuchaj Nawyka - od siedzi w elektronice dopiero 7 lat 🙂))))

Link do komentarza
Share on other sites

Ale ja to ja - fusy i locki też zdążyłam zablokować - na bogato, a co:)))))

Ja też któregoś dnia zauważyłem, że szuflada z zablokowanymi prockami lekko się przepełnia 🙂 Popełniłem ten układ i szufla znowu świeci pustkami 🙂

Mam teraz 8 różnych atmeg - jeszcze tylko zakup silników i zima zaowocuje kilkoma konstrukcjami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja też któregoś dnia zauważyłem, że szuflada z zablokowanymi prockami lekko się przepełnia Popełniłem ten układ

Jak się źle ustawi się źródło taktowania to nie trzeba aż popełniać doktora. Wystarczy napisać na jeden procek program:

Do
toggle port.b
Loop
End

i wyjście portu B popiąć do XTAL1 zablokowanego proca. Odblokowałem tak kilka atmeg8.

Co do zabezpieczenia, to dzięki za link. Wstawiłem bezpiecznik polimerowy i reset układu na tranzystorze PNP.

Link do komentarza
Share on other sites

matrix, dobrze wiedzieć.

Jednak wezmę ten programator co ma flamasterka, bo po doliczeniu do tego bez FL ceny za kabel USB i IDC, wychodzi 4zł różnicy 😃

flamasterka, w jakim systemie operacyjnym go używasz?

Link do komentarza
Share on other sites

Ja znam lepsze:

- płytka z wymiennym kwarcem - po prostu sprawdzamy dla jakiego kwarcu działa. Niestety zdarza się, że kalklatory fusebitów podają błędne wartości

- wykorzystać CTC lub PWM innego procka - można wygenerować sygnał aż do fclk/2, czyli standardowo do 8MHz, dolnej granicy nie ma.

Procka można również zablokować jeśli występują zakłócenia na liniach programowania. Dlatego też jak już zaprogramuję fusy to zostawiam je w spokoju.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.