Skocz do zawartości

Wybór serwa


Qweaz

Pomocna odpowiedź

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Stanąłem przed wyborem serwomechanizmu do pierwszego małego robota. Robot prawdopodobnie będzie się poruszał na gąsienicach z łańcucha rowerowego (BTW pod jaką nazwą i czy można kupić małe zębatki w rowerowym?).

Proszę o doradzenie w sprawie wyboru odpowiedniego serwomechanizmu:

2x SG-5010 (24,5 zł sztuka) http://allegro.pl/serwo-servo-standard-sg-5010-6-5kg-i1299395099.html (użytkownik elfekt, tytuł serwo servo standard SG 5010 / 6,5Kg)

czy

4x SG-90 (12 zł sztuka) http://allegro.pl/serwo-standardowe-sg90-sg-90-9g-1-6-kg-jakosc-i1302676760.html (użytkownik RCSquad, tytuł SERWO STANDARDOWE SG90 SG-90 9g 1.6 kg! JAKOŚĆ!)

Wg mnie więcej=lepiej i lepiej byłoby mi kupić 4 słabsze, na 2 zrobić robota a 2 trzymać w zapasie lub użyć do czegoś innego, jednak czekam na wasze opinie (może wybierzecie mi jakieś inne serwo, niekoniecznie z allegro).

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli to ma się poruszać na gąsienicach z łańcucha rowerowego, to serwo musi dać radę to pociągnąć, trochę to ważyć będzie. Wątpię, żeby te mniejsze to ruszyły.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

więcej=lepiej

No ja do końca się nie zgodzę 🙂

Patrząc na to, że jesteś początkujący, pewnie z mechaniką, szczególnie tak drobną jak w mikroserwach nie miałeś zbyt dużo do czynienia, więc brałbym większe - prostsze do przerobienia. Zerknij do kompendium przerabiania serwomechanizmów Nawyka, zobaczysz, że są malutkie 🙂 Fakt, że chcesz zrobić robota na gąsienicach z łańcuchów rowerowych też nie może przejść obok przy wyborze serw - mikro odpadają.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Moim zdanie powinny to być sg-5010 maja uciąg do 6 kg, przydadzą się w innych projektach i są warte swej ceny. Mogę powiedzieć jeszcze tyle że jak im nie dasz więcej niż 6V to Ci długo posłużą 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Sabre: chwilę patrzyłem, nawet przeszukiwałem forum. Jednak takiego tematu nie czytałem (może dlatego, że szukałem informacji o wyżej wymienionych serwach).

Dziękuję za odpowiedzi, wszyscy otrzymują pomógł.

Pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.