Skocz do zawartości
mathiu

Wybór szkoły

Pomocna odpowiedź

mactro napisał/a:

No chyba, że będziesz miał ambicje mieć ze wszystkiego 5

To możesz się wtedy udać do psychologa.

A po co/dlaczego ma tam iść.

A po co/dlaczego ma tam iść.

No właśnie, przecież można polecieć 😃

W gimnazjum jeszcze rozumiem mieć ambicję ze wszystkiego na 5, ale w liceum/technikum najnormalniej w świecie - brakuje czasu i chęci, chyba że olejesz wszystko i będziesz się tylko uczył. Śmieszą mnie ludzie którzy zdobywają oceny dla ocen, przecież nie można się interesować wszystkim (można, ale nie wiem ilu jest takich ludzi i w jakim stopniu interesują się "wszystkim"). Przyjdzie moment, że będziesz wolał mieć z jakiegoś przedmiotu 4, czy nawet 3 bez uczenia się i święty spokój niż zakuwać 2 godziny na 5. Nie wiem po co miałbym mieć na przykład 5 z PO, skoro na 3-4 nie muszę robić prawie nic, wole posiedzieć przy robotach.

Ja nie wiem jak w gimnazjum można mieć ze wszystkiego 5 ;D to dopiero strata czasu xd

Pójdziecie na studia to będziecie się modlić o zaliczenie, a oceny typu 5,6 czy nawet 4 wydadzą się tylko odległym i miłym wspomnieniem. ;D

Jak miło 🙂, nie spodziewałem się, że temat będzie się cieszyć takim zainteresowaniem, dziękuję wszystkim za wszystkie wypowiedzi i chyba jest bardziej za technikum.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie uwagi ; )

Ja odradzam technikum, chyba, że jest to DOBRE technikum. Ale zrobisz jak uważasz. 😉

A prawda całej dyskusji jest taka, że nie ma osoby, która chodziła i do technikum i do liceum, więc żadna opinia nie będzie obiektywna, bo o drugiej szkole wie się tylko z opowiadań.

Ale są osoby, które studiują i które wiedzą jak radzą/radziły sobie osoby z całej Polski po liceach i technikach.

podziękujesz, bądź nie, po maturze bo dopiero wtedy się okaże czy to był dobry wybór.

Nie ma sensu takie generalizowanie, bo wszystko zależy od konkretnej szkoły, nauczycieli, wreszcie od samego ucznia.

Widzę że wypowiedziało się tutaj wiele osób, które na dany temat nie mają bladego pojęcia lub usłyszeli jakieś opowieści od kolegów z technikum. Ja sam obecnie jestem w 3 klasie Technikum Mechatronicznego i nigdy bym się nie zamienił na liceum. Rozmawiałem z wieloma nauczycielami z LO. Prawda jest taka ze np. w klasie o profilu "Matematyczno-fizycznym" jakies 95% osób uczęszcza na korepetycje. Potem dostaną się np. na PW lub PG i przez pierwsze miesiące "błyszczą" z racji tego iż w pierwszych miesiącach program przeładowany jest matematyką. Tylko że jak juz przejda przez tą matematykę to Dupa Blada. Nie dadzą sobie rady z zawodowymi przedmiotami. Wiec lepiej iść do technikum, ponieważ wszystko zalezy od Ciebie i twoej włożonej pracy w edukacje. 🙂 Jak bedziesz sie systematycznie uczyl

i zainteresujesz sie tematami szkolnymi to gwarantuje Ci ze bedziesz dobrym fachowcem i dostaniesz się na dobre studia.😉

PS. Ktoś tam coś wspominał ze "W liceum zmusza Cie do pracy" Taaak, no faktyyycznie. Ja w pierwszej klasie technikum miałem 38 godzin w tygodniu i 20 przedmiotow. W liceum natomiast mieli 13 przedmiotow i 33h tygodniowo. Na swiadectwie ukonczenia szkoly ten z liceum bedzie mial ok 18 przedmiotow a ten z technikum bedzie mial ponad 30. ; )

Oczywiscie jak ktos jest ogarniety i zdolny (a gwarantuje wam ze technikum przez 4 lata robi takie sito, ze w 4 klasie są sami tacy) ma takie same szanse dostania się na wymarzone studia jak ten z liceum. Tylko kto ile juz wiedzy posiada.. Nie liczy sie tylko papierek o nazwie "matura" 😉

Zastanów się czy chcesz uczyć sie o rok dłużej od rówieśników. Ja byłem w liceum teraz jestem na studiach technicznych. Nie sądze żeby mi czegoś brakowało. Wszystkie przedmioty wykładane są w taki sposób żeby osoba z liceum, która chce sie dowiedziec, była w stanie to zrobić. Często widać różnice w wiedzy osoby z liceum a osoby z technikum szczególnie na zajeciach praktycznych. Na plus dla technikum. Jednak nie jest to problem nie do przeskoczenia. Od Ciebie zależy wszystko. Jeśli potrzebujesz stałej motywacji do pracy ze strony nauczyciela to szukaj takiej szkoły, która to Ci da. Jeśli potrafisz sam się zebrać i pielęgnować swoje zainteresowania, to szukaj szkoły, która jest blisko. Przynajmniej nie bedziesz tracił czasu w komunikacji. Ja czasem żałuje, że nie było mnie w technikum, ale z drugiej strony jestem rok do przodu.

Mechatronik to tak jak ja też jestem w 3 klasie technikum mechanicznym xd i nie żałuję ;] (i wiem jak to jest mając tyle przedmiotów ;D)

wszytko zależy od ucznia co się już nie raz tutaj pojawiało

O, ile mechatroników się nagle znalazło 😃