Skocz do zawartości

Wybór szkoły


mathiu

Pomocna odpowiedź

A tam dyplom... Moja rada jest taka: jakiejkolwiek szkoły byś nie wybrał, rób w domu różne roboty, programy, cokolwiek Cię bawi. Wszystkie swoje projekty w jakiś sposób dokumentuj, choćby robiąc zdjęcia, czy zachowując kody. Prowadzę własną firmę i mogę powiedzieć, że jeśli miałbym do wyboru zatrudnienie osoby z dyplomem technika albo takiej bez dyplomu, ale która mi pokaże, że zrobiła ileś tam projektów we własnym zakresie, to wybrałbym tą drugą. Zresztą, kiedy szukałem miejsca na odbycie praktyk, to podejście innych firm było podobne.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze tak a pro po nauczycieli w technikum, to z tego co słyszałem, nauczyciele przedmiotów ścisłych z dwóch najlepszych liceów w mieście, uczą właśnie w technikum, do którego próbuję się udać. Póki co jestem chyba bardziej za technikum.

Link do komentarza
Share on other sites

chodziłem do technikum ze specjalizacją automatyka przemysłowa a teraz AiR na PRZ. I wiem z doświadczenia że lepiej po technikum na takie studia iść masz trochę łatwiej bo będziesz miał pracownie i opanowane sprawozdania z ćwiczeń a to tylko przykład no i nie będziesz się uczył tranzystorów od zera itd 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Technikum to moim zdaniem lepszy wybór kto wie jak życie się potoczy i czy na pewno na te studia pójdziesz.Po technikum masz może i małe umiejętności ale większe niż w liceum i jest to dobre zabezpieczenie w razie jakiś problemów.

Liceum ma oczywiście większy poziom ale i tak nie jesteś w stanie się uczyć wszystkiego co w tej szkole jest i wyjdzie że nauczysz się tyle co i pilny uczeń w technikum.

W liceum masz też duży nakład na przedmioty takie jak biologia,chemia,historia... i po co ci to będzie później? Jak masz plany co do elektroniki,mechaniki to ci potrzebna matma i fizyka a to będziesz miał również w przedmiotach zawodowych,

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W liceum masz też duży nakład na przedmioty takie jak biologia,chemia,historia... i po co ci to będzie później

Dlatego wg mnie lepsze jest technikum, bo w liceum będę całą noc kuł z powyższych przedmiotów, żeby tego nie wykorzystać w praktyce. I tak do matury zdążę wszystko zapomnieć, więc jest to uczenie się po to by zapomnieć wg mnie jest to strata czasu.

chemia

Akurat chemia przydaje się w elektronice 😉 .

Link do komentarza
Share on other sites

I tak do matury zdążę wszystko zapomnieć, więc jest to uczenie się po to by zapomnieć wg mnie jest to strata czasu.

Nie wiem po co ktoś z zamiłowaniem do techniki miał by zdawać biologie/historie, chemii też nie bede zdawał.

PS ja w technikum w 1 i 2 klasie mam biologie(w 1 klasie 1 godzina w 2 klasie 2 godz) ale to głównie narazie powtarzanie gimnazjum z historią i chemią mam tak samo 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Dlatego wg mnie lepsze jest technikum, bo w liceum będę całą noc kuł z powyższych przedmiotów, żeby tego nie wykorzystać w praktyce.

eee, g praawda. Jak chodzisz na matfiz - ok, będziesz kuł z matmy i fizyki. Żeby zdać z chemii i biologii, wystarczy, ze będziesz miał notatki/słuchał na lekcji. Będziesz chodził na biolchem - odwrotnie. To samo z humanem itd.

Link do komentarza
Share on other sites

No chyba, że będziesz miał ambicje mieć ze wszystkiego 5 😋

To możesz się wtedy udać do psychologa.

A i tak jak ktoś tu pisał, wszystko zależy od renomy. Ja chodzę do bardzo dobrego technikum, a na przykład Bobby ma 3 kroki od tego technikum a wolał iść do równie dobrego liceum. Mnie trochę szkoda że mam matme i fize na słabszym poziomie, Bobbiemu żal się robi jak patrzy na halę z maszynami, ale i tak obaj jesteśmy raczej zadowoleni ze szkół. Wszystko zależy, czy kierujesz się "sercem czy rozumem".

Link do komentarza
Share on other sites

ridzi, u mnie jest 100 nauczycieli w technikum i każdy jest inny, nauczyciele to jest takie dość "specyficzne" środowisko, jak będziesz się oglądał na jakich trafić to już po tobie.

Link do komentarza
Share on other sites

W liceum masz też duży nakład na przedmioty takie jak biologia,chemia,historia... i po co ci to będzie później?

Żeby mieć jakieś pojęcie o otaczającym nas świecie.

Osobiście chodzę do niezbyt renomowanego LO w Warszawie i nie jestem zbytnio rozczarowany swoim wyborem. Moja klasa ma profil mat-fiz i większość nauczycieli innych przedmiotów (nie rozszerzonych) nie gnębi nas (no poza historykiem, który nie odróżnia poziomu podstawowego od rozszerzonego). Natomiast z matmy i fizyki dużo robię w domu i myślę, że dzięki temu dobrze zdam maturę i dostanę się na PW.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.