Skocz do zawartości

Płytka do Line Followera


Wojcik98

Pomocna odpowiedź

Rejestry znajdują się w procesorze. Co do poprawnego podłączenia pinów zasilających - zerknij do noty katalogowej, tam masz sposób podłączenia w zależności od tego, co chcesz robić (czy używać ADC, jesli tak, to z jakiego napięcia odniesienia będziesz korzystać i odpowiednio podpiąć piny). Umiejętność czytania datasheetów jest niezbędna, byleby się tylko ich nie bać (nie wystrasz się, że mają nawet kilkaset stron, ciebie interesuje w tym momencie tylko kilka). Który pin to AREF też tam znajdziesz 😉

Link do komentarza
Share on other sites

RafI

gdzie się znajdują te rejestry?

To są rejestry Timera 1. Wpisujesz do nich wartość jaka ma być porównywana z wartością zliczoną przez timer.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Czy OC1A i B (atmega) muszą być podłączone do 1,2EN i 3,4EN (l293dne) czy też mogą to być inne nóżki (w atmedze)?

[EDIT]

Bobby

W datasheet'cie nie piszą nic o AGND 🙁 (chyba, że komuś znów się coś pomyliłło 😉 )

Link do komentarza
Share on other sites

Na pinach OC1A i OC1B masz sygnał PWM generowany przez sprzętowy PWM. Jeżeli chciałbyś wykorzystać inne, niż dedykowane piny to będziesz musiał zrobić programowego PWMa.

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem tak zmęczony, że nic nie rozumiem, ale dla świętego spokoju po prostu zamienię miejscami nóżki, zmienię nieco program i po kłopocie (chyba).

[ Dodano: 03-02-2011, 22:42 ]

Poprawiony schemat:

Mam nadzieję, że tym razem nie trzeba będzie nic poprawiać 🙂 .

Link do komentarza
Share on other sites

Aref przez 100nF do GND, podłączenie ok. Coś mi jednak nie pasuje w podłączeniu złącza KANDA (ISP), nie wiem jak to wygląda na PCB, ale na schemacie masz odbicie lustrzane tego co powinno być.

Warto też dodać 100nF równolegle do SILNIKL i SILNIKP, ale możesz je przylutować bezpośrednio do zacisków silników.

Nie jestem też przekonany do TCRT1000, ale nie mam czasu żeby teraz szukać w dokumentacji. Jeśli podłączyłeś zgodnie z przykazaniami Vishay'a, to ok:)

Link do komentarza
Share on other sites

Złącze kanda :

Schemat z wyjaśnieniem do tcrt i kondensatorami przy silniku:

Nareszcie! Schemat gotowy!

A teraz płytka.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Edytowałem - kolega chyba strony pomylił...

Link do komentarza
Share on other sites

Prawidłowe złącze KANDA wygląda tak:

Jest to widok "od góry" na PCB, czyli patrząc na miejsce, gdzie wsuwa się wtyk od programatora.

Link do komentarza
Share on other sites

Też jestem w trakcie projektowania swojego robota. Mam taką prośbę, czy nie zechciałoby się komuś zerknąć na schemat który narysowałem, czy jest poprawny? Bardzo o to proszę.

PS. Dlaczego tutaj piszecie że AREF przez kondensator do masy, a na innych schemat widzę, że AREF z AVCC są podłączone do 5V?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.