Skocz do zawartości

Pomoc w wybraniu serw


pawcio0928

Pomocna odpowiedź

Cześć ,buduje Line followera. Mam problem z wybraniem serw. Potrzebuje dość szybkie i mocne serwa w przystępnej cenie. W mojej okolicy zamieszkania znajduje sięsklep modelarski gdzie posiadają serwa, może coś stamtąd? Albo coś ze sklepów internetowych. Proszę o pomoc. Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to przepraszam.

Link do komentarza
Share on other sites

Potrzebuje dość szybkie i mocne serwa w przystępnej cenie.

Kurczę, nie ma to jak konkretne wymagania. Lepiej zaczekaj na Luko, on jest tu głównym wróżbistą i na pewno zgadnie jakie parametry odpowiadają Twoim potrzebom.

Za serwami rozglądaj się na Allegro (oczywiście jak już Luko wywróży Ci moment obrotowy i szybkość), taniej w Polsce nie dostaniesz. W sklepach modelarskich często zawyżają ceny, choć dla pojedynczych sztuk może się opłacić ze względu na brak opłat za przesyłkę. Popularne źródło serw to także zagraniczny sklep HobbyKing. Odsyłam do mojego artykułu, jest tam to wszystko napisane:

https://www.forbot.pl/forum/topics20/jak-przerobic-serwomechanizmy-vt3902.htm

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie wybierałem jeszcze serw więc nie wiem? Chciałbym aby pokonywał 30cm/s lub coś w tych okolicach. Moment obrotowy taki aby bezproblemowo ruszył 0,5kg. Sorry że nie podaje momentu obrotowego ale nie umiem tego obliczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Hitec produkuje wytrzymałe i żywotne serwa. Ale równocześnie drogie. Z tanich masz Tower Pro, Toward Pro i Hextronik. Może jeszcze dorzucić Turnigy. Najlepiej zerknij na Hobbycity.

Link do komentarza
Share on other sites

Polecam MG-959 od Turnigy na Hobbycity.

Moment 14kg/cm przy 6V i poniżej 0,2s prędkość, obudowa aluminiowa i metalowe tryby, zbiera pozytywne opinie, ponoć jest żywotne. Sam zastanawiam się nad zainwestowaniem w nie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.