Skocz do zawartości

[Konkurs] III Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision


GruX

Pomocna odpowiedź

W tym pierwszym artykule to same głupoty piszą. IV zajął Feniks II. Przegrywając jedynie z robotami Wyższych Szkół Technicznych - kolejna głupota.

Tam mówią o minisumo (niejednoznacznie, lecz o to właśnie chodzi).

MłodyWłocławe.PL, 6 czerwca 2011: Robot wystawiony przez uczniów „Elektryka” jako jedyny spośród szkół ponadgimnazjalnych dotarł do ścisłego finału, gdzie zajął IV miejsce, przegrywając jedynie z robotami Wyższych Szkół Technicznych.

Faktycznie trochę przesadzili z tym artykułem 🙂 Swoją drogą sam kończyłem tą szkołę, a Tedeusz Chojecki był moim nauczycielem 😃

Tej wypowiedzi nie rozumiem. Z czym przesadzili? Minęli się z prawdą? Nie sądzę. Jedyna szkoła ponadgimnazjalna- prawda, ścisły finał- prawda. Fakt, że określenie wyższe szkoły techniczne może nie do końca trafione, ale nie widzę w tym nic złego. Artykuł krótki i rzeczowy. Ma na celu informowanie/reklamę. A przecież z Waszych wypowiedzi wynika, że reklama to nic złego. Nie widzę tu nic nie stosownego.

BTW: fajnie, że ktoś też elektryka Timonek, który rocznik/kierunek/wychowawca? Z Chojeckim, co prawda zajęć nie mam, ale świetny gość.

Link do komentarza
Share on other sites

z wypowiedziami dla np. prasy trzeba być niezwykle ostrożnym bo można łatwo gafę strzelić tak jak ja z tą Politechniką Szczecińską :/ wydawało mi się, że wszystko sprawdziłem przed wywiadem ale jak widać tylko mi się wydawało. no i druga sprawa aby coś sprzedać trzeba to ładnie ubrać w słowa chodzi mi w szczególności o artykuł o nas z NTO na pewno z moich ust nie padło nigdy cosik takiego "traktujemy nasze roboty jak własne dzieci" 😃 błahaha a w tym artykule pani redaktor sugeruje, że są to moje słowa? tak samo w artykule pojawiają się takie epitety jak "super roboty", "majstersztyk",itd. nikt z naszej trójki tak nie reklamował naszych robotów staraliśmy się być jak najbardziej skromni podkreślając to, że są lepsi a naszym celem jest dorównanie im a to będzie kosztować nas jeszcze sporo wysiłku! ale wynik końcowy jest jaki jest a co najśmieszniejsze to zadziałało tzn. po ukazaniu się tego artykułu wiele os. dostało dodatkowy zastrzyk motywacji co mnie bardzo cieszy miałem nawet taką sytuacje, że podszedł do mnie członek koła naukowego z PO z pytaniami o silniki i jeszcze jakieś drobiazgi związane z minisumo bo planują zakup części i złożenie takich robotów czas jaki założyli na realizacje to 2 miesiące jeśli się zepną dadzą radę więc na Wrocław zapowiada się spora gromadka robocików z PO.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@KD93

Powie 🙂. To nie jest czytnik kodów kreskowych :]. Dokładnie określa się to jako "czujnik lini" chociaż google raczej nie za wiele powie. Jest to linia x pikseli CCD. Odczyt analogowy bez żadnej transmisji. Ja akurat dostałem go od prowadzącego w celach rozwojowych (jest dostępny w Polsce). Niezbędne się okazuje zastosowanie jakieś prostej optyki do niego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.