Skocz do zawartości

[Konkurs] III Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision


GruX

Pomocna odpowiedź

turbina jak turbina 😉 kawałek rurki i silniczek. Nie ma raczej o tym artykułów 🙂

Dlaczego bardziej sprawiedliwy 😉? Co Wam szkodzi, żeby Mefisto też się "przejechał" na tych zawodach? Czy jeśli wsadzimy do niego inne koła i moduł zamiast wyświetlacza to będzie już inny robot? Gdy opakujemy go w karton to będzie inny? Chore to jest.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Już rozmawiałem z jakimś zawodnikiem na temat identycznych robotów na Sumo Challenge (i to było zanim Inferno/Mefisto zdominowały wszystkie zawody w Polsce. I ten sam zawodnik dobrowolnie wtedy zrezygnował z występu swojego drugiego robota, bo był identyczny).

Zastanawiałem się co nalezałoby z tym zrobić na nastepnych zawodach,, ale Rybnik wydaje mi się, że przyniósł najlepsze rozwiązanie. Miejsca miejscami, nie ma sensu tego ograniczać, bo faktycznie da się to bardzo łatwo obejść. Ale nagrody rzeczywiście oddzielnie. Osobiscie zgadzam sie z TIMONkiem i nesem.

A przyssawki. Rozumiem, że w sumo jest to łamanie regulaminu (bo kompletnie sie kłoci z ideą tej konkurencji), ale w LF to sprytne (wrecz genialne) rozwiazanie techniczne. Oczywiście w mojej opinii, nie musicie się z nią zgadzać.

Link do komentarza
Share on other sites

"Roboty identyczne to roboty gdzie zastosowano takie same rozwiązania techniczne."

Moim zdaniem dość niefortunny zapis, bo czy napęd różnicowy nie jest rozwiązaniem technicznym? A posiada go zdecydowana większość LF'ów.

Wpisałem w google słowo "przyssawka", oto co w większości dostałem:

Wniosek z tego taki, że przyssawka to przedmiot wykorzystujący podciśnienie do przytwierdzenia się do innego przedmiotu czego efektem jest brak zmiany położenia między nimi. O ile w SUMO miało by to zastosowanie w strategii obronnej o tyle w LF'ach jest bezsensowne, bo po co robot ma się nie poruszać po trasie?

Zapis w regulaminie LF'ów o jakichkolwiek elementach "przyklejających", bądź "przysysających" robota do podłoża jest bezsensowny.

Link do komentarza
Share on other sites

Co do przyssawek, nie zaliczałbym turbinki jako przyssawki bo nie mam mechanicznego połączenia z podłożem, a jeśli chodzi o Hurricane to w sumie on się nie przysysa do podłoża, tylko zasysa powietrze spod siebie. Co do reszty się nie wypowiadam bo nie startuję w Gdańsku.

Link do komentarza
Share on other sites

Drodzy Zawodnicy,
w regulaminach które zostały zamieszczone na stronie turnieju wkradły się błędy. Był to wynik naszego niedopatrzenia, za co bardzo przepraszamy. Regulaminy zostały poprawione i opublikowane ponownie.

W turnieju dana drużyna może wystawić wiele robotów w jednej kategorii, pod warunkiem, że nie będą podobne konstrukcyjnie. Jeśli macie wątpliwości jak ocenimy podobieństwo Waszych konstrukcji, prosimy o przesłanie zdjęć i krótkich opisów robotów. Podejmiemy decyzję i odpowiemy na Wasze maile. Namiary można znaleźć w zakładce Kontakt na stronie turnieju. Nasze stanowisko w ten sprawie jest jednoznaczne.

Do zobaczenia na zawodach,
Organizatorzy TTR

Link do komentarza
Share on other sites

Powiedzcie czy uważacie turbinę jak przyssawkę czy też nie 😉 myślę, że wiele osób jest ciekawych tego 🙂

Z regulaminu został usunięty zapis o "przytwierdzaniu", ktory faktycznie był trochę... bezsensowny. Tak więc turbinka jest dozwolona [chociaż moim zdaniem, nie jest przyssawką 😉]

Link do komentarza
Share on other sites

Punkt dotyczący przyssawek w regulaminie kategorii line follower był pomyłką. Zapis ten miał się znaleźć tylko i wyłącznie w regulaminie do mini sumo. Jak najbardziej można używać turbinek.

Organizatorzy TTR

Link do komentarza
Share on other sites

witam

mam takie małe pytanka związane z turbinką

1. czy można używać turbinek w mini sumo?

2. jeżeli tak to czy może ona działać cały czas czy musiałaby uruchomić się po 5 sekundach?

Link do komentarza
Share on other sites

Ale przecież minisumo z włączoną turbinką nie przejdzie testu kartki, więc chyba nie jest to dozwolone na jakichkolwiek zawodach.

@up: ad.2. wydaje mi się, że moze działać cały czas. Tak samo był kiedyś robot z sharpem na serwie, którym przez te 5s obracał i skanował teren.

Jakikolwiek ruch w trakcie tych 5s jest zabroniony, więc skanowanie (poprzez ruch) też zostało zabronione od którychś zawodów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.