Skocz do zawartości

[Konkurs] III Trójmiejski Turniej Robotów Robo3DVision


GruX

Pomocna odpowiedź

Byłem. Trochę mała frekwencja ale było całkiem sympatycznie. Przekonałem się jaką siłę ma turbinka w LF. Dostałem koszulkę, szkoda tylko, że nie miałem czym wystartować. Ale na pewno za rok się pojawię. Widziałem kilku ludzi z Diody z czego się cieszę. Treker chyba wystawił nowego robota, Jeżyk znowu odpicowany - Wkur*** mnie łepek długowłosy blondyn startujący z jakimś drewnianym robotem co perfidnie przy DK?(konstruktorze Jeżyka) powiedział, że robot jest kupny. Jeśli to czytasz to jak nie wiesz co i jak to zamknij się.

PS: Muszę was poznać ; ) bo gadaliście tam w gronie a ja z boku stałem ; ). No cóż ^^

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zgadzam się z Demolką. Sędziowie dali ciała na całej linii w finale. Stało trzech wspaniałych i żaden nie wyłapał podwójnego falstartu przeciwnika. W tym jednego tak perfidnego, że robot wystartował po 4,6s co przy odległości 10cm pomiędzy robotami przesądziło o walce. Generalnie to mnie najbardziej zabolało, bo tyczyło się bezpośrednio mnie. Błędem było nie zasygnalizowanie tego sędziemu, ale jakoś nie chciałem robić scen i kłócić się. Wiadomo jak to jest potem: ,,Przegrał i ma pretensje...'' itp.

Do tego na dwóch ringach panowały nieco inne zasady, dotyczące między innymi odległości pomiędzy robotami, ale to aż takie dotkliwe nie było.

Kolejną rzeczą były ringi do MS. Błyszczące, brudne i porowate. Małe frekwencja na zawodach.

A teraz o plusach:

- świetni ludzie, można było pogadać, pośmiać się

- pozytywne nastawienie uczestników, brak chorej rywalizacji, życzliwość

- piękne studentki 😉

- kluby studenckie

Pozdrowienia dla nesa, którego zaczepiałem i romawiałem a on bankowo nie wiedział z kim ma do czynienie 😉 -----------> troszyn ten od Wstrząsa.

P.S. twoja mina po walce bezcenna, warta więcej niż 1000 słów. Pozdrowienia dla ekipy Omniweehl'a, gościa ze Szczecina od slayera oraz dla chłopaka z Bydgoszczy, który pożyczył mi pilnik.

Mam trochę filmików z walk i kilka zdjęć. Jak coś to chętnie udostępnię

Link do komentarza
Share on other sites

plusy:

atmosfera

organizacja

poziom

minusy:

SĘDZIOWIE!!!

Imprezę będę wspominał dobrze fajna atmosfera, pomocni ludzie za rok na pewno przyjadę. Proszę zróbcie coś tylko z sędziami i będzie super. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy byli.

Link do komentarza
Share on other sites

Stwierdziłem, że czas najwyższy pojawić się na popularnej diodzie:) Jak dotąd wszystkie cenne informacje wynosiliśmy z zawodów i rozmów z lepszymi od nas zawodnikami. Dzięki troszyn za miłe słowo - staramy się w miarę możliwości dzielić zebranymi informacjami i wiedzą, aby poziom polskiego sumo mógł rosnąć.

Odnośnie samych zawodów:

- spory plus dla ilości miejsca między ringami i braku ścian

- co do samych sędziów, to raczej część osób bym określił jako "przeszkolone" na sędziów, z widocznym brakiem obycia i doświadczenia. Jeden sędzia ze stoperem w telefonie do 2 szybkich robotów to zdecydowane nieporozumienie. W finale po wcześniejszych zdecydowanych sugestiach było już 2 sędziów.

- odnośnie falstartów w finale- jesteśmy dość wrażliwi na to i nie zauważyłem akurat takowych- może bardziej konkretnie troszyn o które walki chodzi (większość mamy nagranych). Tu nie chodzi o kłócenie się z sędziami, tylko grzeczne upewnienie się odnośnie czasów. Np.w W-wie finał był na takim poziomie że wszystkie 8 robotów przed startami było sprawdzonych, przy czym u jednego wyszły falstarty

- poziom nagród rzeczowych był średni, chociaż zawsze lepszy taki niż żaden.

- ogólnie fajna impreza, szkoda że więcej czołówki by nie było.

Link do komentarza
Share on other sites

Czas na małe podsumowanie 😉 Feniks2 jako tako się spisał 4 miejsc udało się zająć, więc nie jest tragicznie. Na samym początku chciałbym podziękować organizatorom za bardzo dobrą imprezę, z mojego punktu widzenia nie mogę się do niczego przyczepić. Bardzo dobra atmosfera, trasa do FTL i system pomiarowy też spisywały się znakomicie. Zawsze mogłoby być trochę więcej zawodników, ale to już nie zależy od organizatorów. Ja mogę też powiedzieć, że pracownicy z Farnell'a byli baaardzo mili i wydaje mi się, że sporo osób mogło z nimi porozmawiać na pewne sprawy i wymienić się bezpośrednio mejlami/telefonami 😉

Był czas na rywalizację, dyskusję i nawiązanie nowych kontaktów. Przy okazji dziękuję Armirowi i Nes'owi za poratowanie lutownicami oraz chłopakom z Worcławia (ownya, sailo) za pomoc przy wymianie przetwornicy 😉

Oczywiście warto też wspomnieć o wspólnym "zwiedzaniu" Gdańska wieczorem 😉 Chyba wszyscy będziemy miło wspominać wycieczkę na ulicę Świętojańską... kto był o wie co mam na myśli 😋

Moja małą galeria robiona telefonem:

https://www.forbot.pl/fotorelacje/TTR_280511/

Oficjalny film z zawodów:

Link do komentarza
Share on other sites

W imieniu organizatorów chciałbym bardzo podziękować wszystkim Uczestnikom zawodów. Składam ogromne gratulacje dla zwycięzców. Mam nadzieję, że wszyscy świetnie się bawiliście.

Z przyczyn niezależnych podczas zawodów nie mogliśmy Wam wręczyć bonów zniżkowych na zakupy w sklepie Farnell. W najbliższym czasie wszystkim uczestnikom prześlemy kody rabatowe mailem.

Wyniki zawodów

(dzięki uprzejmości Pana Piotra Krzemińskiego)

Zdjęcia już wkrótce.

Pozdrowienia,
Sławek Chełmiński & Ekipa TTR

Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo fajna impreza, przyjazna atmosfera, przygotowanie tras na najwyższym poziomie. Wyniki wszystkich konkurencji prezentowane przez cały czas przy pomocy rzutników oraz do wglądu z poziomu lokalnej sieci (mam nadzieję, że za rok również z 'zewnątrz' 😉 ). Dobrze działające bramki oraz ciekawy, a za razem prosty pomysł z pomiarem średniej prędkości przejazdu w LF, który miejmy nadzieje stanie się standardem na kolejnych zawodach 🙂 Podziękowania dla wszystkich, którzy włożyli sporo pracy w przygotowanie zawodów. Nikt nie wyszedł z pustymi rękami.

Kogo nie było, niech żałuje 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Podzielam opinie kolegi ownya. Zawody świetnie zorganizowane. Organizatorzy mili i pomocni. Ogólnie przyjazna atmosfera. Naprawdę warto było wziąć udział w tej imprezie. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.