Skocz do zawartości

Ty też możesz zarobić na robotyce


devonport

Pomocna odpowiedź

Gdybyście mieli odpowiednie (nieograniczone) finanse to co związanego z robotyką chcielibyście zrobić? Mam na myśli projekt komercyjny taki który będzie praktyczny, który będzie zarabiał na siebie.

Ja miałem kiedyś pewien pomysł, który zrealizowałem z umiarkowanym powodzeniem. Ale na razie jeszcze nie zdradzę co to było 😋

Wpisujcie swoje pomysły, fantazje.

Link do komentarza
Share on other sites

😃

Ja mam pomysł na zrobienie szkieletów lalek do stop-motion sterowanych komputerowo. Czyli tworzysz animacje szkieletu komputerowo, a następnie zostaje on przełożony na ruch lalki w rzeczywistości. Szkielet musi być oczywiście wyposażony w odbiornik i zestaw siłowników/silników 🙂

Chodzi o to by połączyć animację komputerową z tradycyjną, jednocześnie nie tracić zbytnio na czasie animacji lalki. Taki ruch zostaje odwzorowany na szkielecie, a kamery/aparaty rejestrują wszystko i powstaje film.

Ten pomysł powstał ponieważ wcześniej interesowałem się stop-motion i mam na koncie kilka krótkich filmików 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A ja myślałem o motion-capture zrealizowanym nie za pomocą diod IR, odbłyśników i kamer, a za pomocą czujników IMU i magnetometru. Tak, aby taki mocap mógł być prowadzony nie tylko w kontrolowanym, sztucznym środowisku, ale również np. w plenerze. Coś takiego to byłby hit (gdyby działało 😉 ).

Link do komentarza
Share on other sites

Dobry skuteczny i tani roboodkurzacz mógłby się sprzedawać 🙂

Ale inny pomysł to robo avatary. W sensie maszyny humanoidalne, które zastępują nas w szkole/w pracy, jak jesteśmy np. chorzy. Myślę, że mogłoby to być całkiem opłacalne, gdyby tylko sterowanie było w miarę intuicyjne. Najlepiej jakaś rzeczywistość wzmocniona/wirtualna 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja zrobiłbym ciało mechaniczne z komorą na mózg, tak że po śmierci mojego ciała organicznego chrurdzy mogliby przeszczepić mój mózg do robota. Wrósłby swobodnie w

receptory serwomechanizmów.

Przy odpowiednich modyfikacjach genetycznych mózgu byłbym nieśmiertelny.

Link do komentarza
Share on other sites

Luko mi się wydaje że Siersciuch myślał, że dioda to forum sience-fiction, albo napalił się nagle na zrobienie supermegahiperfajnego robota z milionami czujników itp. To są jego pierwsze posty jak widzę.

Kolego Siersciuch proponuję zastanowić się nad tym co się wypisuje, albo przejrzeć wszystkie roboty jakie mamy, poczytać o naszych problemach jakie mamy z robotami, potem radzę przeczytać to.

A wracając do tematu, jak niby miałbyś zarobić za pomocą ciała mechaniczego?

Link do komentarza
Share on other sites

A wracając do tematu, jak niby miałbyś zarobić za pomocą ciała mechaniczego?

Myślę, że jeśliby opracował niezbędne technologie to to byłby najmniejszy problem ;D.

Link do komentarza
Share on other sites

Ale inny pomysł to robo avatary. W sensie maszyny humanoidalne, które zastępują nas w szkole/w pracy, jak jesteśmy np. chorzy. Myślę, że mogłoby to być całkiem opłacalne, gdyby tylko sterowanie było w miarę intuicyjne. Najlepiej jakaś rzeczywistość wzmocniona/wirtualna

To użytkownik Mihau może sobie fantazjować o robotach humanoidalnych a ja nie?

Wpisujcie swoje pomysły, fantazje.

No właśnie, nie czepiajcie sie, post jest zgodny z tematem. 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Ojjj czepiacie się 😋 Temat jest "na luzie", a Siersciuch mógłby z tego trzepać prawie tak dobrą kasę jak ja, kiedy opracuję system teleportacji przedmiotów 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Teleportacja jest najlepszym pomysłem, bo można by kopiować dowolne przedmioty. Działałoby to jak

Ctrl + C i Ctrl + V w rzeczywistości. Genialne i realne w dalekiej przyszłości 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Co wy gadacie! Teleportacja jest już faktem, tylko w nieco innej skali niż byście chcieli 😉 Naukowcy już jakiś czas temu przesłali wiązkę światła laserowego na odległość 1m.. pytanie tylko - jaki to ma związek z tematem?

Link do komentarza
Share on other sites

Od teleportacji do kopiowania daleka droga.

Teleportacja którą już opanowaliśmy polega na splątaniu kwantowym. Kiedy obiekt jest "teleportowany", to po prostu informacje o cząstkach w obiekcie są przesyłane do miejsca docelowego, gdzie maszyna składa KOPIĘ obiektu z dostępnych na miejscu atomów, które zaczynają "drgać tak samo jak atomy oryginału. Obiekt teleportowany nie znika po teleportacji ( chyba że go zniszczymy celowo np.:tajny projekt itp ), więc to w rzeczywistości kopiowanie, a w przypadku człowieka - klonowanie.

Najbardziej interesuje mnie, czy świadomość człowieka po jego zniszczeniu przeniosłaby się do kopii

podczas teleportacji.

Szybciej Ctr + X Ctrl + V

Jak "wytniesz" człowieka to go zabijesz...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.