Skocz do zawartości

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Konstrukcja ładna, wygląda na wytrzymałą.

Mam pytanie czy istnieją dobre mostki w stosunkowo niedużej cenie (aby zamknąć się w 30zł-40zł)? Mam zamiar zrobić line followera na zawody w łodzi i od kilku tygodni w wolnych chwilach szukam czegoś takiego, niestety koszt wynosi ponad 50, albo mostki są do bani. W poprzedniej konstrukcji miałem l293d, ale tam były silniczki o prądzie max 500mA, bez obciążenia - <100mA.

Bardzo fajne są tb6612. To są 2 pełne mostki. Można je połączyć i dostać 2 A prądu ciągłego i 3 A chwilowego. Dostępne są na www.robodudes.com

Jaką prędkość udało Ci się osiągnąć?

Masz może jakiś filmik?

Jeżeli chodzi o filmiki, to dziwnym trafem żaden nigdy nie został nagrany. W wolnej chwili rozłożę swój prowizoryczny tor i postaram się uwiecznić jakiś przejazd. Prędkość również nie była dokładnie mierzona, ale myślę, że wynosi koło 1m/s.

Całkiem ładna konstrukcja 😉 Ale, jeśli można ,zapytam, czy aby na pewno mostek H jest niezbędny w robocie typu LF? , czy nie wystarczy po prostu jakiś tam tranzystor . Do jakiego manewru LF potrzebuje

koniecznie zmieniać kierunek obrotu kół ?

pralat, w moim

z Robomaticonu 2011 od czasu 11:01 przez kilka sekund jest twój linefollower. Jak na pierwszą konstrukcję to i tak całkiem nieźle.
Do jakiego manewru LF potrzebuje

koniecznie zmieniać kierunek obrotu kół ?

Ot chociażby do hamowania przeciwprądem, albo do szybszego obrotu w miejscu.

Rzeczywiście widać go tam przez chwilę. Z tego co widzę jedzie jednak akurat na niezbyt trafionych nastawach - ma koszmarne problemy z ustabilizowaniem się na środku linii i zawraca na kącie prostym. Na dniach postaram się wrzucić filmik, na którym jest poprawnie wyregulowany.

Jeżeli chodzi o mostek, to uważam że przy stosunkowo łatwej trasie bez ostrych zakrętów i niskiej prędkości robot z pewnością jest w stanie sobie poradzić jedynie zwalniając lub zatrzymując jedno z kół. Ale kiedy dochodzą kąty proste bieg wsteczny zdecydowanie się przydaje. Tak przynajmniej zauważyłem podczas testowania Serdla.

Dodałem filmik z przejazdu na Robot Challenge 🙂

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...