Skocz do zawartości

Budowa robota omijającego przeszkody


rybazmarsa88

Pomocna odpowiedź

Zależy jaki będzie sterownik silników i jaka częstotliwość PWM. Zawsze możesz nie wysterowywać ich na 100% Jeśli weźmiesz 6V silniki i 9V zasilanie (swoją drogą: paluszki są średnim pomysłem 😉 ) to po prostu nie przekraczaj wypełnienia PWM 67%.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm no ok ale ja nie chce paluszków tylko akumulatory.. tylko żeby to nie było za dużo.. bo wiadomo napiecie jest zawsze odrobine wyższe niż jest napisane na baterii..

słuchajcie jak to jest?? czy jak same silniki dodam musze zrobić przekladnie??

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

na czym studiuje??? podpisuje się pod kolegą🙂 niech każdy czyta komuś się przyda na pewno.. aha czyli silnik z przekładnią mogę kupić, a ktoś może jakiś polecic?

jak narazie mam atmega8, 2x mostek L293, stabilizator 7805, czujnik odległości TSOP 1737, czujnik podłoża TCRT5000 x4 oraz dwie diody nadawcze IR L-53F3BT. Zasilanie: 6*1.5 V.🙂

więc czas na myślenie nad napędem, a później już z górki.. będę programował w C ( AVR GCC )

Link do komentarza
Share on other sites

O ile mi wiadomo, to TSOP 1737 jest odbiornikiem podczerwieni. Chyba, że chcesz przy użyciu diod na podczerwień, samemu zbudować taki czujnik, co wydaje mi się trochę, nie potrzebnym utrudnianiem sobie życia;)

A silniki - myślę że do takiej konstrukcji to każdy z odpowiednią przekładnią sie nada. Popatrz na ofertę pololu, mobotu bądź innych sklepów wymienianych na forum.

Link do komentarza
Share on other sites

hmm.. nie no to jakiego TSOP-a wziac? nie chce żadnych utrudnień..;/ diody maja być nadawcze, a czujnik odbiorczy, więc?🙂

na mobocie są ciekawe silniki.. chyba dobrze by było, żeby na końcu wału nie była zębatka, tylko żeby wał był walcowaty, wtedy bym go po prostu przylożył do kółka i nie musiałbym sie martwić jak zamocować koło do silnika..

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli nie zależy ci na prędkości to proponuję serwa(przerobisz i już). A jeżeli chcesz żeby był szybki to polecam silniki Pololu wraz z kołami.

Jeszcze jedno: Jeżeli masz wybierać między tymi dwoma to zdecydowanie serwa:

-taniej

-dłużej pożyją

-Najważniejsze: Gdy na Pololu zbytnio się rozpędzi to nie zdąży się zatrzymać i spadnie z czegoś

Link do komentarza
Share on other sites

hmm.. czyli jednak serwa proponujecie? tylko boje sie że coś schrzanię przerabiając je.. ale chyba sie nie da nie?😃 kiedyś już to robilem ale nie wiem czy działały czy nie bo nie miałem okazji sprawdzic..🙁

Panowie to jak nie te to jakie TSOP polecacie?? żeby robił jako odbiornik..

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.