Skocz do zawartości

Pierwszy robot - Janusz


Pomocna odpowiedź

od 700 co 50 w dół lece jak narazie nic

[ Dodano: 15-05-2012, 18:58 ]

mam pytanie czy też tak masz że czujniki są w powietrzu a 2 środkowe diody świecą?

Link do komentarza
Share on other sites

Konkretnie 1mm? 2mm? Najpierw napisz program sterujący samymi diodami - jak lewy czujnik wykryje linię to świeci się lewa dioda, jak prawy czujnik wykryje linię to świeci się prawa dioda itp. Pokombinuj z ustawieniami. Linia do testów ma najlepiej być czarna, a tło białe.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

cny70 działa bo widać że ir się świeci tylko jak najeżdża na czarne to 0 reakcji

[ Dodano: 28-05-2012, 16:49 ]

Sprawdziłem woltomierzem i różnica pomiędzy białym a czarnym jest 0.02 , 0.03 v

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre pomógł mi z płytką widać już dużą różnice między białym a czarnym tylko czujniki nadal nie działają czyli coś z granicą chyba

Link do komentarza
Share on other sites

oto fotki, zauważyłem, że jak leżą czujniki i je lekko podniosę to dopiero wtedy 2 ledy czerwone się święcą (jak leża to są dociśnięte do podłoża)

[ Dodano: 30-05-2012, 20:18 ]

Doszedłem do czegoś jeden z czujników nie działa i zauważyłem że w poprzedniej wersji też nie działał wiec to chyba problem z płytką od czujników.

i co do linii to słabo ją widzi musiał bym chyba jakąś diode zamontować żeby lepiej odróżniał białe od czarnego

[ Dodano: 30-05-2012, 20:19 ]

AAA i czy jest duża różnica między L293 a L293D

SNC01829.thumb.jpg.90eee46b30a773943dde7da9d07ef80c.jpg

SNC01828.thumb.jpg.71e2e651b66c0cc433aea4c9cd366e6b.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Doszedłem do czegoś jeden z czujników nie działa i zauważyłem że w poprzedniej wersji też nie działał wiec to chyba problem z płytką od czujników.

Wlutowałeś w nową płytkę te stare CNY70? Jeden z tych starych mógł mieć przepaloną diodę, a i one były już bardzo mocno nadgryzione przez twoją lutownicę. Czujniki widzą linię dobrze, masz za wysoko, albo za nisko ustawioną granicę w kodzie, zmień ją na wyższą lub niższą, spróbuj z 200 i z 600. Nie chce mi się już teraz analizować kodu w którą stronę powinieneś zmieniać, ale możesz od jakichś 100 do 900.

Link do komentarza
Share on other sites

cny70 działają wszystkie bo zamieniałem nawet to jest błąd w płytce.

Kolega który jest autorem też w jednym poście pisał o tym że jeden czujnik coś mu nie działa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.