Skocz do zawartości

Latający robot


majkip3001

Pomocna odpowiedź

A ja pracuje nad promem kosmicznym na razie mam 10kg tektury jak tylko zrobię wrzucę zdjęcia.

Ten post miał Ci uświadomić jakie bezmyślne rzeczy piszesz jeśli jest w fazie projektowania to wrzuć ss.

I podaj więcej informacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Robomaniak, bez przesady, co w tym poście było bezmyślnego? Nie napisał nic o montażu działa plazmowego, ani innych podobnych bzdur 😉

Roboty latające są możliwe do wykonania, choć przyznaję, że jeśli pojawi się taki w konstrukcjach początkujących to się mocno zdziwię 😉 W międzyczasie, czekam na jakieś szczegóły dot. projektu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nawyk kiedyś już to wytłumaczył na swoim blogu 😉

Nawyk (author) napisał(a):

Mam kilka miniaturowych helikopterów i chciałem kiedyś zaszczepić w nich pewną…autonomię. Problem polega jednak na stabilizacji lotu – bardzo ciężko jest zapanować nad takim urządzeniem własnoręcznie – najdrobniejszy ruch powietrza (nawet „odbitego” od np. podłogi) czy zgrzyt przekładni wirnika powoduje zboczenie z kursu i konieczność korygowania – a co dopiero zaimplementować odpowiedni algorytm. Dodatkowy problem to maksymalny udźwig – nawet drobna elektronika (potrzeba chociażby laminatu, akcelerometru i dalmierzy) swoje waży i zwiększyłaby się bezwładność. Jeśli dodatkowo nie będzie odpowiednio wyważona, to helikopter zacznie „skręcać” cały czas w jedną stronę. Do takich celów lepiej jest użyć tzw. quadrocoptera – coś w rodzaju helikoptera czterośmigłowego. Tutaj mamy możliwość błyskawicznego poziomowania latającej konstrukcji. Niestety, problemem dla mnie są koszty platformy nośnej;)

Pozdrawiam 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jestem w trakcie konstruowania quadrocopter'a więc jeżeli kolega ma ochotę, chętnie wymienię się spostrzeżeniami i uwagami - bo doświadczeń żadnych jeszcze nie posiadam;d

Link do komentarza
Share on other sites

najmniejsze roboty latające które powstały widziałem w jednym programie szalona strona nauki, czyli reasumując takie roboty są jak najbardziej możliwe do zrobienia i zgadzam się z kolegą że ciężko się nimi steruje ale zawsze idzie nad tym pomyśleć najważniejszy jest pomysł a potem jego rozwój 😃

możesz napisać co wiesz na temat latających robotów wiedza zawsze się przyda 😉

tak dla ciekawostki latające roboty istnieją w amerykańskiej armii.

Link do komentarza
Share on other sites

majkip3001, w zasadzie to rozwiałeś moje (i chyba nie tylko moje) wątpliwości co do tego tematu i gdzie powinien się znajdować.

Z twoim budżetem i wiedzą nie jesteś/nie będziesz w stanie zrobić latającego robota. Zrobienie jakiegokolwiek latadła z jakąś inteligencją/autonomią na pokładzie wymaga zainstalowania i obsługi wielu czujników takich jak: żyroskop, akcelerometr, barometr, magnetometr, czujnik odległości (laserowy, na podczerwień, ultradźwiękowy), gps.

Jeśli jesteś w stanie obsłużyć powyższe czujniki, do tego dysponujesz portfelem z kilkoma tysiącami złotych to możesz zaczynać budowę.

Temat przenoszę do innego działu, bo prędko/jeśli w ogóle nie pojawi się tu żadna konstrukcja.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre ma rację. Niestety latające konstrukcje są drogie. Kosztorys quadrocoptera opiewa na 6000 zł. Do tego potrzeba jest dość spora wiedza by opisać powstały model i zaproponować podstawowe regulatory. A to dopiero początek drogi.

Jeżeli Cię to nie przeraża, i nadal masz zapał by zbudować 'flajona' to chętnie poznam Twoją koncepcję. Ja swój projekt zamierzam opisywać w osobnym dziale, kiedy będzie się juz czym pochwalić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.