Skocz do zawartości

Ładowarka Li-pol


Naelektryzowany

Pomocna odpowiedź

Ja z kolei czytałem jakiś artykuł w którym było porównanie ogniw etc. Z reguły po około 10 rozładowaniach i ładowaniach bez balansera było kilka mV różnicy pomiędzy ogniwami.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja raz miałem przypadek w lipolu 3S, że środkowa cela rozładowała się o wiele szybciej niż pozostałe. Było na niej około 3V, gdy na reszcie było około 4V. Było to jednak tylko raz, i do teraz aku działa bez problemu.

Link do komentarza
Share on other sites

Posłużę się datasheetem jednego z ogniw li-ion:

Nie jest to DS ogniw modelarskich(wątpię, że gdzieś w internecie istnieją datasheety chińskich ogniw), ale ich charakterystyka ma podobny kształt(oczywiście przy trochę innych prądach). Jak widać przy małym prądzie pod koniec robi się bardzo stroma- na przestrzeni ~30mAh napięcie spada o 0,5V. Podobna sytuacja jest przy ogniwach modelarskich-nawet selekcjonowane ogniwa mogą się rozjeżdżać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie ma ktoś na sprzedaż/pożyczkę w krakowie ładowarki do li-pol 7,4 ? mam 2 reely i Volcraft które dostałem z 'zepsutym" pakietem, myślałem ze to przez złe przechowywanie (w pełni rozładowanego) ale teraz kupiłem nowy pakiet i obie ładowarki pierw coś kombinowały, a teraz rozjechały mi się celle ( 2s) i napięcie całości spadło do 6,6.... martwię się czy to już nie zabije pakietu ? Przerwałem ładowanie. Jakie są prądy ładowania w takich ładowarkach ? one się regulują w zależności od napięcia na pakiecie/cellach czy zawsze są w granicach 8++ ? bo moje są podejrzanie niskie.... Jakby ktoś mógł pomierzyć u siebie to byłbym wdzięczny.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja mam jedną z najtańśzych ładowarek Turnigy 2S/3S - ładuje prądem max (chyba) 800mA, średnio około 600mA i działa ok.

Czy pakiet umarł sprawdź miernikiem każde ogniwo w szeregu osobno - zobacz jakie mają napięcia, może są tylko rozjechane.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.