Skocz do zawartości

Wasze warsztaty


Treker

Pomocna odpowiedź

Jak patrze na te wasze uporządkowane warsztaty, to nabieram coraz więcej ochoty na zrobienie zdjęcia swojego biurka, żeby to wszystko zbilansować 😃.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja tam jestem zwolennikiem powiedzenia: porządek jest dla idiotów, geniusz potrafi zapanować nad chaosem.

albo jak to Albert Einstein powiedział: Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Warsztaty które widziałem są bardzo uporządkowane w porównaniu z moim:

Jest taki bałagan, bo akurat kończę robota, tak to jeszcze robię tam lekcje, zwykle było tam czyściej (do czasu aż zainteresowałem się robotyką). 😉

Będę musiał zbudować jakieś zasieki, płot kolczasty albo cuś, bo tata zagroził wyrzuceniem zawartości biurka, jeśli tam nie sprzątnę do niedzieli. 😕

Ja tam jestem zwolennikiem powiedzenia: porządek jest dla idiotów, geniusz potrafi zapanować nad chaosem. Albo jak to Albert Einstein powiedział: Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?
Też to popieram. Muszę to powiedzieć tacie. 😉
Link do komentarza
Share on other sites

Z obserwacji w tym temacie i wywiadu środowiskowego, jakie zawsze przeprowadzam poznając nowych ludzi np. na zawodach muszę się pochwalić, że nikt do tej pory nie zaskoczył mnie lepszą dostępnością do maszyn i urządzeń umożliwiających wykonanie części mechanicznych do robotów od mojej. Tzn. mam 24godzią możliwość korzystania z pięknego parku maszynowego:

Na zdjęciu pewnie nie bardzo widać ale akurat jest frezowana rama do robota minisumo "Lurker'a".

Jedno z kilku pomieszczeń warsztatu które też służy jako magazyn materiału.

Dla elektroników i automatyków najciekawsze pomieszczenie pod względem wyposażenia a mianowicie; frezarka ze sterowanie numerycznym MAHO MH400 z dokładnością przesuwu 0,005mm , oraz tokarka TUC50 z założonym odczytem cyfrowym 2osiowym 3kanałowy marki SONY i kilka elektronicznych drobiazgów.

CzubuŚ podczas pracy.

Co prawda nie potrafię pięknie pisać ale potrafię dorabiać elementy do takich cudownych rarytasów (daje to naprawdę wiele satysfakcji i radości).

Jest jeszcze sporo do opisania ale podaruje sobie to aby nie przynudzać no chyba, że ktoś miałby ochotę pociągnąć temat najlepiej w bezpośrednim spotkaniu przy jakiś "ciężkich obróbkowo materiałach".

To na tyle z części mechanicznej elektronika powstaje na razie tak jak u większości os. w domowych warunkach w moim pokoiku. Jest on wielofunkcyjny kiedyś nawet koncert rockowy się w nim odbył🙂. Długo by pisać co on już widział a co jeszcze go czeka więc najlepiej będzie jak sami ocenicie po krótkiej foto prezentacji.

https://www.youtube.com/watch?v=GKBGS_0rsSc

Gdybym miał się z kimś zamienić na miejsce tworzenia moich minisumo w grę wchodziły by warsztaty od nes86'a ze względu na klimatyczną scenerie i bogate wyposażenie oraz Mario'a bo cenie sobie połączenie warsztatu mechanicznego, elektronicznego i chemicznego (te baniaki wyglądają naprawdę ciekawie jestem wykwintnym smakoszem mózgotrzepów). Sam kiedyś posiadałem laboratorium:).

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

nikt do tej pory nie zaskoczył mnie lepszą dostępnością do maszyn i urządzeń umożliwiających wykonanie części mechanicznych do robotów od mojej

Szkoda że nie napisałeś tego dzień wcześniej, bo bym cię zaskoczył 😉 Chociaż maszyny, do których mam dostęp na co dzień bardziej nadają się do budowy lekkich pojazdów pancernych, to wiele razy wykorzystywałem je do takich a innych celów, no i mam jeszcze dostęp do szkolnego parku maszynowego.

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że temat jakoś ucichł, więc ja go odkopię 😃 Przedstawiam wam mój kącik, w którym powstają wszystkie konstrukcje.

Na początek stanowisko pracy:

W prawym boku obu zdjęć widać "ciekawą" szafeczkę na elementy. Kiedyś kupowałem te zestawy AVT z setkami elementów a na dodatek wzbierały się nowe. Zaszła potrzeba jakiejś segregacji i intuicyjnego znajdowania elementów. Szafeczka wykonana z 200 pudełek po zapałkach sklejanych różnymi metodami 🤣

Teraz inne wyposażenie:

Jak widać na dole chemia, kabelki, radiatory itp. Na środkowym piętrze umieściłem multiszlifierkę, koszyczek (w którym znajdują się: multimetr, pistolet do Hot Glue, okulary zabezpieczające i maska zabezpieczająca). Obok multinarzędzia widnieje cała "sterta" pudełek. W połowie z nich są rożnego rodzaju śrubki, nakrętki itd. W drugiej połowie znajdują się większe złącza, wyświetlacze itp. Na samej górze umieściłem kity i pudełka po zestawach AVT oraz pudełka na narzędzia. Wbrew pozorom tylko w jednym z nich są narzędzia 😉 W pozostałych dwóch znajdują się elementy do robotyki i większe ilości elementów elektronicznych.

Tutaj na parapecie stoi sobie wytrawiareczka 🤣 Oczywiście ma towarzystwo 😉

Zaś już w moim pokoju są moduły, z których pomocą programuję mikrokontrolery 😉

Proszę nie komentować tego co jest w prawym dolnym rogu pierwszego zdjęcia szuflady 🤣

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ktoś kiedyś pisał co nowego ciekawego w naszych warsztatach ja mam się czym pochwalić 😅

5h wprowadzaliśmy na warsztat pierwszego CNC przy 13' mrozie 😅

już niedługo jeśli nie znajdę innej pracy powinienem potrafić obsługiwać tą frezarkę a wtedy elem. tego typu https://www.forbot.pl/forum/topics7/minisumo-ivan-vt5444,25.htm

to chwila moment bo na konwencjonalnych maszynach to samobójstwo 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.