Skocz do zawartości

Proszę o sprawdzenie PCB,SCHEMATU


ps19

Pomocna odpowiedź

Hey

Bardzo małe odległości, ścieżki b.łatwo będą zalewane cyną. Ścieżkę z pin2 293 ( chyba ) do Mega lepiej poprowadzić prawie wprost niż dokoła i przeciskać między pinami. Tak samo C2, lepiej umieścić go przy C3.

Ponadto, masz połączone Vc1 z Vc2, zakłócenia z silników będą szły wprost do Mega. Rozważ czy ich nie rozdzielić i jedno brać sprzed stabilizatora.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Schemat - brak dużego kondensatora low-esr przy L293D od strony zasilania silników (min. 10uF) Do tego nie zasilaj silników z wyjścia 7805, bo to nie będzie działać. Zasilaj silniki bezpośrednio z akumulatora.

Płytka:

1, Na oko śruby za małe (standard to otwór 3,2mm dla śrub 3mm) i do tego 6,7mm średnicy miedzi dookoła otworu dzięki czemu śruba nie połączy innych ścieżek

2. Skoro masz u góry miedź to też rozlej tam masę

3. O ile nie jest to zupełnie niezbędne staraj się robić ścieżki tylko pod kątem 45stopni i tylko 45 stopni (nie 90)

4. Przerwy pomiędzy ścieżkami wyglądają na dosyć małe - jak będziesz robił płytkę?

5. Ścieżki do zasilania silników zdecydowanie grubsze.

6. Po co taka szeroka ścieżka reset?

Ogólnie nie jest najgorzej, ale można trochę poprawić - pytanie tylko o odległości, bo jak będziesz ją robił sam to się napocisz.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Poprawione, dodałem kondensator 10uF 63V (Akurat taki miałem) i jeszcze kilka innych.Płytkę robię termotransferem.

Co do lutowania to mam trochę wprawy więc nie powinienem mieć większych problemów.

PCB:

Schemat:

Link do komentarza
Share on other sites

Niby jak mam podłączyć zasilanie do silników, wydaje mi się, że idzie ono z wyjść w L293.

Jak do silnika podepnę jeszcze nóżkę od zasilania to mostek pójdzie z dymem.

Link do komentarza
Share on other sites

Wróciłeś do wersji podstawowej, znów połączyłeś Vc1 z Vc2. Pin 16 w L293 ma iść do +5V a pin 8 przed stabilizator. Ponadto, coś nakombinowałeś z kondziorami. Niepotrzebnie oddaliłeś ich piny (+) od odpowiedniej ścieżki a w C4 (-) idzie na masę ale na bardzo "słabą", przez cienką ścieżkę.

Nie przejmuj się, z praktyki wiem że o ile wstępne zaprojektowanie PCB zajmuje X czasu to kosmetyka często 5X.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie znam Eagle, "od zawsze" robię druki w Protelu, przypuszczam że te ścieżki są na "lock" czy tp.

Teraz jest b.źle, do Megi ect. puściłeś U sprzed stabilizatora. Wróć do poprzedniego projektu i daj ścieżkę ( grubą ) do pin8 L293 na drugiej warstwie lub obróć tę kość o 180°.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.