Skocz do zawartości

Minisumo Haker- worklog


Pomocna odpowiedź

Aktualne zdjęcia (biorę się za wytrawianie płytki 😉 )

Mam pytanie co do wymiarów robota. Czy jak z robota odstaje klin ale po dociśnięciu mieści się w 10x10 to przepuszczają czy dyskwalfikują robota?

Link do komentarza
Share on other sites

Czy jak z robota odstaje klin ale po dociśnięciu mieści się w 10x10 to przepuszczają czy dyskwalfikują robota?

Z tego co wiem to robot powinien przechodzić przez miarkę luźno, bez użycia siły, więc jak masz możliwość to popraw to. Szybko ci idzie ten robot 😉

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy fajnie ci idzie 😉 Ale nie przemyślałeś jednej kwestii co do tych klinów. Przecież jak podważysz przeciwnika to wjedzie ci on do środka 🤣 Na dodatek ma bezpośredni dostęp do kół. Ja bym jakoś utrudnił "wjazd" przeciwnika w koła. Sam dopiero teraz na to wpadłem...

Fajne masz "zawiasy" 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie jest to ukończony robot dlatego ma wiele wad 😉

Planuję ubrać robota w futro co w pewnym stopniu ( tak myślę) utrudni przeciwnikowi wykrycie mnie 😉 , przed klinami od strony kół będą przegrody które utrudnią dostanie się przeciwnika do środka mojego robota, a futro zarazem "uestetyczni" mojego robota 😉

Cały czas myślę nad czynnikami -niewiem jakie wybrać 🙂 Raczej będzie to sharp analogowy z przodu robota

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy twój robot z powodzeniem mógłby być "dwustronny", czyli atakować z obu stron. Masz kliny z obu stron - szkoda by było marnować ten potencjał 😉 Poza tym to gdzie on ma przód? 🤣

Cały czas myślę nad czynnikami -niewiem jakie wybrać

Raczej nad czujnikami 😉

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy po co takie ogromne te pady pod przelotki? Zmień je na takie, żeby otwór miał jakieś 0.7mm a sam pad jakieś 1-1.2mm. Prowadząc gdzieniegdzie ścieżki "wysoko-prądowe" ryzykujesz łatwym zwarciem co nie będzie przyjemne dla układu.

Link do komentarza
Share on other sites

Takie wielkie pady zastosowałem bo po wydrukowaniu płytki wiertło ~0,8mm rozwiercałoby całego pada 😉 Nie wiem skąd taki problem

Czyli tam gdzie są niepotrzebne nie stosować grubych ścieżek ? Dlaczego może to spowodować zwarcie ?

[ Dodano: 04-12-2011, 14:08 ]

Nowe zdjęcia z osłonami na koła:

Link do komentarza
Share on other sites

Poprawiłem (dla przejrzystości zaznaczyłem masę)

Dziś po południu postaram się ją wytrawić jeśli mam coś poprawić to piszcie żeby nie wytrawiać 😉

Co do czujników linii będą to samoróbki (fototranzystor + dioda ir), ponieważ mam dość mało miejsca na CNY70 czy inne czujniki, a te będą w sam raz.

Jeszcze jedno pytanie 😉 na jakim laminacie jest lepiej wytrawiać płytkę grubym czy cienkim?

Link do komentarza
Share on other sites

Aktualne zdjęcia płytki : wiem nie jest zbyt ładna 😕

Rezystor nie jest pod spodem płytki na zawsze rezystor był za duży i się nie mieścił na górze, niedługo go kupię i przylutuje na miejsce.Trwają prace nad płytką czujników.

Dziękuje piotreks'owi89 za pomoc przy czujnikach i płycie głównej.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.