Skocz do zawartości

T-BOT 2012


kiper

Pomocna odpowiedź

To ja się wypowiem na ten temat 🙂 Sharpy nam działały na pewno te 3 z przodu tylko, że efekty słabo było widać przy tej zawrotnej prędkości jaką osiągał nasz robot. Odnośnie silikonów to są te same co stosowaliśmy w minisumo, a tam z testem kartki nie było najmniejszych problemów. Fakt okazał się za miękki i będziemy to zmieniać tak samo jak silniki, które nie dawały radę. Reszta pozostanie chyba tak samo.

Dlatego APELUJĘ do kolegów zawodników: jeśli nie udało wam się przygotować robota na zawody, to nie macie obowiązku z nim startować, nie rejestrujcie go. Wygląda to tak, że połowa zawodników jest przygotowana i rozgrywa sprawnie walki, a reszta dopiero buduje roboty w strefie serwisowej. Efekt jest najczęściej taki, że wystawiają pod koniec eliminacji robota, który kręci się w kółko albo sam wypada z ringu po 1s, ale cała reszta grupy musi na takiego delikwenta czekać. Oszczędźcie czasu tym co się przygotowali i jeśli macie niesprawnego robota, to po prostu z nim nie startujcie. Strefa serwisowa powinna służyć do naprawiania uszkodzeń, programowania i drobnych modyfikacji robota, a nie jako miejsce do jego budowy.

KD93 najpierw zastosuj to do siebie. Sosnowca już nie pamiętasz? Sam miałeś problemy i nie sprawnego robota, który był ślepy. Trzeba było się zwinąć cichutko z zawodów i tyle. Fakt budowaliśmy robota sumo w pitstopie 🙂 Ale myślę, że chłopaki nie są za to źli na nas , bo tylko my byliśmy jedyną konkurencją 😃 Fajnie było się zmierzyć w tej konkurencji bo to dodatkowe doświadczenie dla obu stron.

Pisząc o minisumo masz na chyba na myśli Czubusia i Czubusia Juniora. Nie działały tak jak powinny, bo chcieliśmy naładować tylko akumulatory i po złożeniu Junior stracił białą linię, a Czubusiowi podczas ostatnich testów przed wyjściem na ring rozsypała się przekładnia w silniku na części pierwsze i nie było czasu ani zapasówki, żeby to wymienić.

Druga sprawa to czas na eliminacje, finały itd. Jest on po to, żeby go wykorzystać na 100%. Jeśli Ci wszystko działało to OK. Czekaj grzecznie na ich koniec, pograj w między czasie w szachy albo zajmij się czym innym. Takim bezmyślnym pisaniem zniechęcasz tylko młodych nowych konstruktorów, którym często zdarzają się poważne usterki w trakcie zawodów. Co powiesz takiej osobie oddaj walkowera bo i tak nie naprawisz, a ja nie chcę czekać na ciebie?

Link do komentarza
Share on other sites

Generalnie zawody oceniam na bardzo fajne jednak nie podobały mi się 2 rzeczy:

- dziwnie wyregulowany equalizer w głośnikach, miałem wrażenie że jest ustawiony na głośniki w laptopie bo same basy i nic więcej.

- to co powiedział już ktoś wcześniej nie potrzebnie wszystko tak długo trwało

PS szkoda że Trekerowi nie udało się przejechać finału, a z drugiej strony nie rozumiem czemu nie podzielono czeku na 3 zawodników lf którzy nie przejechali trasy finałowej.

Link do komentarza
Share on other sites

Gryf, nie oburzaj się tak, bo usterki się zdarzają, jestem w stanie uwierzyć że dobry robot typu Czubusia miał problem na zawodach, no ale kurde, sam powiedz, czy jest to możliwe że na 26 robotów minisumo połowa nagle miała problem z uruchomieniem już na samych zawodach?

KD93 najpierw zastosuj to do siebie. Sosnowca już nie pamiętasz? Sam miałeś problemy i nie sprawnego robota, który był ślepy.

A przeczytałeś mojego powyższego posta? Ktoś w Sosnowcu oczekiwał na walkę ze mną? Nie przypominam sobie, prócz drobnych prac po walkach z Czubusiem (2 krotny klicz) to cały czas miałem robota gotowego do walki.

Mogliście podejść, że nie macie zapasówki, miałem 2 sprawne przekładnie 50:1.

Takim bezmyślnym pisaniem zniechęcasz tylko młodych nowych konstruktorów, którym często zdarzają się poważne usterki w trakcie zawodów.

No widzisz, pod koniec Twojego posta wyjaśniło się, że nie wiesz o co mi chodzi.

Strefa serwisowa powinna służyć do naprawiania uszkodzeń, programowania i drobnych modyfikacji robota, a nie jako miejsce do jego budowy.

Jak najbardziej usterki się zdarzają, ale tak jak pisałem, nie powiesz mi, że połowie robotów minisumo przytrafiła się usterka akurat po włączeniu robotów na zawodach.

Akurat do GROMU, Czubusiów itd nic nie mam, bo wiem, że macie taką "stałą kadrę", która walczy na każdych zawodach, wiem że obydwa te roboty działają i już walczyły więc wierzę w waszego pecha. Ale co powiecie o np. robocie Sayonara, który został wykreślony z tabeli dopiero na koniec eliminacji? Z resztą takich robotów było więcej.

[ Dodano: 26-02-2012, 14:10 ]

Druga sprawa to czas na eliminacje, finały itd. Jest on po to, żeby go wykorzystać na 100%.

Sorry że jeszcze się uczepię tego, właśnie nie wiem czy w minisumo dobrym wyrazem jest "wykorzystać". Wykorzystać to można np. przy FTL, kiedy masz nieograniczoną liczbę przejazdów. W minisumo masz odbyć wszystkie walki, a nie wykorzystywać czas.

Link do komentarza
Share on other sites

Racja było tych robotów kilka na zawodach, które w ogóle nie wystartowały. Nawet u mnie w grupie były takie, ale ja nie mam do nich pretensji. Każdemu trzeba dać szansę poprawienia robota jak już się zjawił na zawodach. Niektórzy czasami kilkaset kilometrów robią, żeby przyjechać, a to już się ceni.

Odnośnie silników to 50:1 i tak by nas nie uratowało 🙂 Ale dzięki.

Nawet jeśli powiedzmy wszyscy z Twojej grupy rozegraliby walki to i tak uzysk na tym miałbyś taki, że mógłbyś wyskoczyć z zawodów na chwile gdzieś na miasto przed finałami albo szybciej pojechać do domu jeśli nie wszedłbyś do finału.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Na T-BOT odbyło się losowanie za oddanie głosu na CzubuŚ'a, komisyjnie zostały umieszczone nicki w urnie, losowania dokonał Treker a zwycięzcą został Grzesieq94 reszta gadżetów została rozdana losowo kto był pod ręką ten został obdarzany. Gratuluję.

KD93, Zgadzam się w połowie tzn. zawody tracą na tym, że się rozciągają bo efektowność spada i dla widzów to minus a jeśli chcemy aby zawody były coraz to lepsze to musimy przyciągać ich jak najwięcej 😅 Lecz nie zgadzam się z tym, że to winna zawodników bo jeśli by takie ekipy nie przyjeżdżały jak GROM które nie jednokrotnie robota składają w całość dopiero na zawodach to walk było by mniej i zawodników przez co zawody nie zyskały by na tym. Oczywiście fajnie by było jeśli wszystkie roboty były by w 100% przygotowane a walki toczyły by się jedna za drugą i to na wysokim poziomie lecz jeszcze troszkę czasu minie zanim tak będzie. Moim zdaniem powinien być wyznaczany czas na walki tzn. zawody zaczynają się o 11:00 i od tej pory co 15min musi się odbyć walka jak nie ma zawodnika to walkower i jedziemy dalej z kolejką. Były 4 grupy to w 1h jest 16 walk. Na T-BOT nie spodobało mi się, że został przedłużony czas i jeden robot CzubuŚ Junior mógł startować a CzubuŚ nie i został skreślony wolałbym aby wszystkie roboty były traktowane jednakowo a nie sędziwie wybierali komu pozwalamy a komu nie, oczywiście w tej sytuacji jaka była na T-BOT to oba moje roboty powinny zostać skreślone nie mam oto pretensji tylko uważam, że nie powinno się tak robić.

Wczoraj byłem zmęczony i nie rozpisałem się za bardzo więc dziś nadrobię 😅

Organizacja dobra, sędziwie według naszej oceny na wysokim poziomie nie pamiętam nazwiska ale sędzi który sędziował finały na RA to jeden z bardziej ogarniętych sędziów jakich poznałem i nie chcę odejmować innym doświadczenia tylko właśnie wyróżnić z tych dobrych moim zdaniem najlepszych. Nagrody super (bo praktyczne) nie spodziewałem się aż takiej puli. frekwencja dobra sporo zawodników z wyższej pułki co prawda zabrakło nes86, i chłopaków ze Szczecina ale poziom zawodów wysoki.

Cieszy mnie bardzo, że sporo zawodników miało ochotę posiedzieć z nami bo to dodaje motywacji do dalszych działań, że są os. które się nami interesują i chcą posiedzieć pogadać wspólnie spędzić czas. Ogólnie coraz to lepsza atmosfero na zawodach dla GROM'u bo już znamy sporo os. i sam fakt zamienienia 5zdań z wieloma konstruktorami jest sympatyczne, od 11 do 19 to czas mi tak szybko zleciał, jak by był 5krotnie przyspieszony.

Aleje serwisowe dobrze jak są oddzielone od widzów bo nie łazi zbyt wiele os. wokół co denerwuje niejednokrotnie i nie trzeba się martwić, że jak wrócisz po walce to nie masz ładowarki lub czegoś cennego lecz widzowie na pewno by się cieszyli jak by mogli obserwować również przygotowania nie tylko same starcia. Więc może oddzielać widzów od zawodników tak aby było widać co się dzieje lecz nie wchodzili do tej strefy.

SUMO ma potencjał robot powstał w 3 dni lecz za 6 miesięcy powinien być w 100% formie.

Generalnie było w PYTKĘ mam nadzieje, że za rok znów się spotkamy w jeszcze większym gronie.

Link do komentarza
Share on other sites

Na T-BOT odbyło się losowanie za oddanie głosu na CzubuŚ'a, komisyjnie zostały umieszczone nicki w urnie, losowania dokonał Treker a zwycięzcą został Grzesieq94

Dodam tylko, że na początku nie wiedziałem o co chodzi, więc losowanie było całkowicie "losowe" 🙂

Zawody zostały dodane do klasyfikacji, można zgłaszać już swoje wyniki:

http://klasyfikacja.forbot.pl/dodaj_wynik.php

Co do finału FTL, to sam nie wiem co się stało, na identycznej trasie, która była obok nie było żadnych problemów, a na tej właściwiej zawsze wypadałem na jednym zakręcie. Gratulacje dla BotlandTeam'u za świetny wynik. Miło było też poznać kolejnych użytkowników Forbot'a 🙂 Na razie tyle, muszę odespać po dłuuugim powrocie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody uważam za udane, nowe miejsce również na , wszystko przebiegało bezproblemowo i oby co roku przybywało coraz więcej zawodników 😉

Przejazdy na trasie eliminacyjnej i finałowej:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.