Skocz do zawartości

Kamerka z laptopa


jawa

Pomocna odpowiedź

Poszukuje małej i lekkiej kamery USB. Zrobiłem próby ze zwykłymi kamerkami internetowymi, ale są duże i za ciężkie.

Zainteresowałem się kamerami wyjętymi z laptopów. Interesuje mnie czy to są standardowe kamerki z interfejsem USB? Czy jest to interfejs specjalizowany?

Czy ktoś z kolegów próbował używać kamerki wyciągniętej z laptopa?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Akurat jak jest w laptopach to nie wiem ale przykładowo w MACach są to zwykłe malutkie kamerki USB 🙂. Prawdopodobnie w lapkach będzie tak samo bo to jest dla nich uproszczenie jeśli idzie o komunikacje.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgadza się.

W laptopach są kamerki USB - wystarczy dorobić odpowiednią przejściówkę z pinów na wtyczkę.

Szukaj kamerki, której złącze jest opisane 😉

Powodzenia

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki za odpowiedzi.

BlackJack czy to co widziałeś to może jest to:

Creative-USB-2-0-30M-Webcam-Web-Cam-Mini-Camera-Protable-PC-Laptop-Te012 ?

ProeXtreme ze zdjęcia laptopa, znając rozmiary laptopa, wyliczyłem, że rozmiar kamery to 8cmx3cm (szer x wys). Jaka jest jej masa?

Kamerki, które mam przypominają cylinder o wysokości 55mm, podstawa z soczewką ma 25mm średnicy, druga podstawa ma 30mm średnicy. Kamerka waży 24g.

Znalazłem jeszcze endoskop. Wygląda interesująco.

ProeXtreme Ty pewnie miałeś już nie jedną kamerkę wyjętą z laptopa w ręku. Czy operacja odlutowania oczka z soczewką i przeniesienia go kilka centymetrów dalej wygląda na trudną?

Chciałbym, aby oczko kamery było na końcu płytki drukowanej i oś oczka równolegle do płytki. Nie tak jak standardowo na środku i oś oczka prostopadle do płytki drukowanej.

Link do komentarza
Share on other sites

Mógłbyś mi podać ile pinów jest w złączce?

Znalazłem kamerkę, która ma płytkę drukowaną na, której jest opis wyprowadzeń (sprzedający: Sklep-RedIce, aukcja: Belinea o.book 267200 Kamera Kamerka).

Jest tam wyprowadzenie SPI (albo GPI, OPI) i nie bardzo wiem co by z nim zrobić. W kablu USB to takiego przewodu nie ma.

Zobacz jak jest u Ciebie. Może pod tym ekranem także coś na płytce drukowanej od Twojej kamerki widać.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

_allegro

Link do komentarza
Share on other sites

Mineło już trochę czasu, ale zebrałem się w końcu. Opiszę moje doświadczenia z uruchamianiem kamerek.

Pierwszej kamery Genesys Logic USB 2.0 (laptop Belinea o.book 267200) nie udało mi się uruchomić. Komputer kamerę wykrywał, czyli komunikacja była. Nie udało się otrzymać obrazu. Był tylko czarny ekran. Prawdopodobnie na złącze GPI należy podać jakiś sygnał. Podłączałem złącze GPI do masy i do zasilania, zostawiałem niepodłączone, nie dawało to żadnego efektu.

Drugą kamera jaką przetestowałem była od laptopa Asus A6 (USB 2.0 1.3M WebCam). Kamerę udało się uruchomić. Bardzo pomocne było posiadanie do niej złącza ponieważ wyprowadzenia na płytce kamery nie są opisane. Kamera podłączona była za pomocą 5 przewodów, jeden przewód ekranu, dwa niebieskie i dwa białe.

Spleciony kabel niebieski z białym wyznacza przewody danych: D+, D-. Został biały i niebieski, oba nie splecione. Należy ustalić, który to zasilanie, a który masa. Pomyłka tych przewodów może zniszczyć kamerę. Przewód masy był zwarty z przewodem ekranu, łatwo to wykryć omomierzem. Dzięki temu przewody zostały określone, za wyjątkiem kolejności D+, D-. Pomyłka przewodu D+ z D- skutkowała brakiem komunikacji. Po ich zamianie kamera została przez laptop wykryta.

Wniosek nie wszystkie kamery od laptopów są standardowymi kamerami USB. Do uruchomienia kamery dobrze mieć kabel łączący ją z płytą główną laptopa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.