Skocz do zawartości

Koło robotyków - Łódź


kingofspace

Pomocna odpowiedź

Witam mam pytanie czy istnieje na terenie łodzi koło robotyków? Nie chodzi mi o koło na polibudzie. Chodzi mi o takie koło gdzie wspólnie można pracować nad konstrukcjami spotykać się rozmawiać. Szukam czegoś takiego. Jak nie znajdę to sam je założę😃 Siedzibę i park maszynowy mam. Proszę o wypowiadanie się ewentualnych osób z łodzi i okolic najbliższych chcących być członkami takiego koła.

Link do komentarza
Share on other sites

A macie jakiś konkretny pomysł na funkcjonowanie tego tego?

Jest parę różnych takich zajęć, np w pałacu młodzieży, ale głównie dla młodszych i zasuwają praktycznie tylko na mindstormach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wszystko zależy od ilości osób i stopnia ich zaawansowania. Jeżeli było by dużo chętnych chciałbym zorganizować komórki które by sie zajmowały konkretnymi konkurencjami na zawodach np minisumo free lf. Zawsze przy projekcie lepiej się pracuje mając towarzystwo niż nie:D Ja ze swojej strony jestem wstanie zapewnić miejsce(np hangar do testów samolotów:D) i transport na poszczególne zawody w polsce. Jednakże wygrane w zawodach to nie był by najważniejszy cel. Najważniejsze to było by dobrze i w miłym towarzystwie spędzić czas i rozwijać swoje umiejętności.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Masz rację Mihau, zresztą my nie szukamy kursu, a właściwie miejsca i pewnej grupy, osób o podobnych zainteresowaniach. Jako, że takowej nie ma liczymy na kingofspace.

Swoją drogą nasze miasto jest duże, kingofspace w jakiej części Łodzi masz możliwość założenia tej "siedziby"?

Link do komentarza
Share on other sites

Retkinia bałuty centrum

[ Dodano: 31-12-2011, 18:27 ]

Spotkania grupy bym widział jako powiedzmy o mówienie założeń konstrukcyjnych. Planów na najbliższe dni/tygodnie. I tak większość pracy każdy będzie wykonywał w zaciszu domowym. Tylko jedna osoba będzie lepsza w programowaniu inna w projektowaniu obwodu inna w mechanice. Członkowie grupy będą się uzupełniać wspierać i wspólnie dążyć do rozwoju. Będą też organizowane nie "oficjalne spotkania" na których powiedzmy 2-3 osoby będą spotykać się w domu i robić to co kochają tzn budować roboty. Oczywiście będziemy robić spotkania całkiem nie oficjalne:D kto zna jakiś bar xD

Wiecie nie każdy posiada np tokarkę.. Ja w swoim arsenalu maszyn mam zaginarkę do blachy 2 metrową zawijarkę do rur i wiele innych maszyn stolarskich. Posiadam dostęp do obrabiarki cnc.

I jeszcze jedno proszę mnie nie traktować jako wodza czy założyciela. Ja zwykły człowiek jestem który rzucił hasło i chce zrobić coś fajnego.

Mam nadzieje że my łodzianie jesteśmy wstanie się zebrać i wspólnie pokazać na co nas stać.

[ Dodano: 31-12-2011, 18:29 ]

A i jeszcze jedno jak uznamy że przydały by się jakieś kursy itd to myślę że będzie dało się to zorganizować. Ale ogólnie pomysł na forum zakłada stosunki partnerskie tzn robotyk-robotyk

A nie profesor - uczeń.

Rozumiecie moją idee?

Link do komentarza
Share on other sites

Nawet jeśli ktoś nie jest dobry w programowaniu lub się jego uczy to myślę że zawsze ktoś w kole pomoże. A ty się odwdzięczysz że pomożesz w czymś innym np. zaprojektujesz elektronikę.

A więc zgłaszajcie się. Taka grupa dużo daje.

Link do komentarza
Share on other sites

kingofspace, świetna inicjatywa piwko od wujka adriana na dobry start 😅 od dłuższego czasu próbuję przekonywać ludzi, że w ekipie da się więcej niż samemu. widzę tylko jeden mały problem tzn. jeśli to będą ludzie z totalnej łapanki może być ciężko Pawła znam i widziałem jego zapał i o niego bym się nie martwił. nie chcę być zrozumiany źle, że nie wierzę w Was lecz wiem jak to wyglądało z GROM'em na start było nas 14os. a z tego 4 działają naprawdę prężnie reszta co prawda ma chęci a to już 50% sukcesu ale czyny też są ważne. od 1miesiąca ostro współpracujemy z Politechniką Opolską nawet zapisałem się do koła naukowego 😅 i tam też jest dobry narybek zobaczymy co z tego wyjdzie? im więcej os. tym lepiej na start.

życzę aby wasza inicjatywa się powiodła i czekam z niecierpliwością na jakieś wieści za jakiś czas.

Link do komentarza
Share on other sites

od dłuższego czasu próbuję przekonywać ludzi, że w ekipie da się więcej niż samemu.

To nie przekonywuj, bo różni ludzie mają różne doświadczenia, ja akurat mam takie, że najlepiej liczyć na siebie, unika się wtedy wielu rozczarowań. Przypuszczam, że Treker też by się mógł w tej kwestii wypowiedzieć. Ciesz cię, że miałeś szczęście trafić na osoby, na które możesz polegać, bo takich jest mało.

A inicjatywę kół robotyki jak najbardziej popieram.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.