Skocz do zawartości

Laminarka - temat ogólny


KD93

Pomocna odpowiedź

To ja może dorzucą coś od siebie w temacie o robieniu płytek drukowanych wspominałem o moim laminatorze wykonanym ze starej drukarki laserowej.

Właśnie rozebrałem swoja starą drukarkę laserową. Powiedz proszę Ty miałeś to razem z jakimś silniczkiem? Czy ręcznie przewijasz?

Pozbyłeś się wszelkiej elektroniki?

Czyżby z lewej strony była ,,wajcha'' bo przewijania?

Link do komentarza
Share on other sites

Przy niektórych przejściach laminarka trzeszczy, ale nic niepokojącego się nie dzieje - widocznie wałki muszą się nieco rozejść.

To trzeszczenie w moim przypadku trwa do dzisiaj, też na początku się bałem, że coś pęknie, ale jest ok. Natomiast nie zauważyłem żeby moja Lervia grzała słabiej na brzegach, choć od dłuższego czasu przepuszczam płytkę po kilkanaście razy - zawsze pod nieco innym kątem. No i polecam grube rękawice (ja mam takie jakby zamszowe z LM), bo pod koniec płytki nie da się trzymać nawet za brzegi:)

Link do komentarza
Share on other sites

Przesadzasz, trochę parzy ale trzeba się hartować 😅 Może rzeczywiście przepuszczając pod innymi katami dociśnie lepiej we wszystkich miejscach, przy następnej płytce wypróbuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

kolor tworzywa nie ma wpływu na jego właściwości

Nieprawda, akurat ja pracuję czasami przy wtryskarkach do tworzyw sztucznych, i kolor czyli barwnik dodawany do tworzywa wpływa na jego właściwości. Zmienia się minimalnie temperatura upłynniania, lejność, czy nawet kruchość.

Bardzo często się zdarza że zmiana z ciemno brązowego , na jasno zielony powoduje już że trzeba zmienić parametry wtryskarki, aby detal był dolany jak trzeba, lub nie był przelany.

Barwnik to substancja chemiczna, a reaguje z tworzywem, mając wpływ na jego właściwości Fizyko-Chemiczne.

Dodatkowo często stosuje się recykling, czy mieli się odpady i dodaje do oryginału, co dodatkowo zmienia, jego właściwości.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.