Skocz do zawartości

[Autodesk Inventor] Kurs - chętni?

Czy jesteś zainteresowany kursem Inventora?  

26 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy jesteś zainteresowany kursem Inventora?

• Tak
      22
    • Nie
      4

Ankieta jest już zamknięta!

Pomocna odpowiedź

BlackJack,

Tak, ale zobacz, na to od drogiej strony. Przecież osoba, która została "namówiona" dzięki kursowi do korzystania z konkretnego programu po prostu go popularyzuje. Gdyby nie kurs nigdy bo o danym programie nie pomyślała, więc strat firmie nie przynosi. Co więcej w przyszłości może potrzebować takiego programu mając własną firmę no i wspomniany już inventor będzie już dla danej osoby znany.

A odnośnie kursu jestem na "TAK"

Jeżeli jest to wersja dla studentów, to rodzi się pytanie czy nie trzeba mieć konta studenckiego ?

Jakiś czas temu można było zarejestrować się na zwykły e-mail (był o tym temat na forum). Teraz nie wiem czy dalej tak można.

Link do tamtego tematu: https://www.forbot.pl/forum/topics64/produkty-autodeska-dla-studentow-vt6106.htm

Kiedyś czytałem regulamin i jako "studenta" traktuje się również osoby które nie będą wykorzystywały programu do zarobków, i coś tam jeszcze było. Tyle że to było jakiś czas temu i nie wiem jak jest teraz.

BlackJack, akurat w wypadku ściągania CADa do domu to firma je produkująca nie tyle traci, co zyskuje. Wiem, że to dość dziwne o piszę, ale już wyjaśniam dlaczego: jak już wspomniałeś, użytkownik domowy raczej nie może pozwolić sobie na zakup tego oprogramowania, ale nie są to raczej programy przeznaczone dla takich odbiorców - raczej na firmy. W firmach przeprowadzane są kontrole oprogramowania, raczej nie ma opcji, żeby firma mogła zaryzykować problemy prawne z takiego powodu, dlatego kupi popularne oprogramowanie (a będzie popularne przez większą ilość osób przystosowanych do pracy w nim). Broń Boże, nie popieram piractwa, sam korzystam z licencji edukacyjnych, ale nie taki diabeł straszny jak go malują 😉 Z tego co wiem, to np taki siemens (który teraz "przejął" Solid Edge) na zapytanie o licencję edukacyjną nie robi problemów, tylko przesyła klucz - jak już wspominałem, są to dla niego plusy, a firma takiego oprogramowania nie wykorzysta, przez wspomniany audyt oprogramowania.

Bobby potwierdzam to z Siemensem. Kilka dni temu wysłałem do nich zapytanie, czy jako uczeń gimnazjum mogę korzystać z licencji studenckiej. Odpowiedzieli, że jak najbardziej. Jak się rejestrowałem okazało się, że granica wieku zahacza o gimnazjum .

Autodesk już tak miły nie jest. Wysłałem wczoraj zapytanie i od razu, że muszę mieć maila edu.pl . No to napisałem, że zarejestrowałem się bez takiego i działa. Następnie odesłali mi wiadomość żebym przesłał im skany legitymacji szkolnej i poświadczenie, że jestem uczniem mojej szkoły. Wszystko byłoby pięknie, ale mam ferie i nie widzi mi się iść do szkoły 🤣

Dopiero dokopałem się do tego tematu (mam zaległości jeszcze sprzed świąt 😉 )

Co do mojego kursu - Inventora 2010 dawno nie mam na kompie, a jakoś ochoty też mi brakuje żeby go ściągać i zabierać się za kolejne części przestarzałej wersji. 2012 znacznie się różni i to już od podszewki, dlatego myślę, że trzeba byłoby zacząć wszystko od nowa, z nowym interfejsem. I to zacząć konkretnie, żeby skończyć zanim wyjdzie 2013 i znowu będzie potrzebna modernizacja w połowie kursu 🙂

Nie jestem żadnym ekspertem tego programu, po prostu często z niego korzystam. Ale podobno początkującym się podoba sposób w jaki tłumaczę, dlatego chętnie się dzielę chociaż tym, co wiem. Luuke, jeśli czujesz się na siłach, to pisz bez pytania - każdy na tym skorzysta, ja też chętnie uzupełnię braki bo już powoli nie nadążam 🙂

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay