Skocz do zawartości

[Autodesk Inventor] Kurs 2012 - cz.1 Wstęp


Luuke

Pomocna odpowiedź

Mam pytanie co do instalacji... Mam Vistę 32-bitową, aby zainstalować Inventora na Viście trzeba mieć zainstalowaną poprawkę KB971138 do SP2. Ktoś wie skąd ją pobrać dla systemu 32-bitowego? Znalazłem tylko dla 64-bitowej wersji systemu i szukam dalej, ale póki co czarno to widzę...

Link do komentarza
Share on other sites

W Windows Update instalowałem przed chwilą potrzebny SP2, teraz mam ponad 40 nowych aktualizacji ale wśród nich nie ma KB971138... Zainstaluje, może pojawią się potem nowe.

EDIT:

Tu były napisane herezje.

EDIT3:

Zainstalowałem, KB971138 nie było. Jakieś inne pomysły?

Link do komentarza
Share on other sites

epsilon, szukaj na stronie microsoftu, przechodziłem przez to samo, trzeba tam wybrać odpowiedniego hotfixa i podać maila, przesyłają link do pliku i powinno pójść 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Właśnie to rozkminiłem. Hotfix już pobrany, wygląda na to, że wszystko jest w porządku, ocenie jak się zainstaluje do końca. Jakby ktoś miał problem to odsyłam do tej strony - http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=971138&kbln=en-us dla wersji 32-bitowej systemu należy wybrać platformę "x86", podać maila i chwilkę poczekać. Odpowiedzą, a w mailu znajdzie się link, poprzez który należy ściągnąć poprawkę. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pytanie - jak teraz można ściągnąć autodeska - próbuję i próbuję i nie mogę się zarejestrować - teraz jakoś inaczej ta rejestrracja wygląda. wyskakuje mi komunikat że podczas rejestracji znaleziono errory.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Jeżeli temat jest kontynuowany, to może w kolejnych odsłonach tutoriala mogłoby się znaleźć coś o bibliotekach Inventora. Szczerze? Nie umiem sobie z tym poradzić🙂 Jak je otwierać i gdzie one się znajdują? Jak z nich korzystać a szczególnie z bibliotek części znormalizowanych.

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam, że odgrzebuję temat ale wydaje mi się, że mój problem jest na tyle banalny i błachy dla osób zapoznanych z inventorem, że nie ma potrzeby zakładać nowego tematu.

Otóż mam problem, który towarzyszył mi również w innych programach. Jak w złożeniu elementów (zespole) sprawić, aby dwa elementy nie mogły się przenikać ze sobą? Np. mam dwa elementy, łapię za jeden i przesuwam go w przestrzeni i kiedy zetknie się z drugim, zatrzyma się, a nie przeniknie przez niego.

Praktycznie, mam płytę z otworem oraz element w kształcie śruby. Umieszczam ten element w otworze za pomocą wiązania stycznego wewnętrznie i teraz mogę wsuwać śrubę do otworu. Jednak kiedy wejdzie ona za głęboko główka śruby styka się z powierzchnią płyty i następnie przenika ją. Jak zrobić żeby właśnie ta główka zatrzymała się na płycie, pozostawiając możliwość wsuwania jej i wysuwania?

W Solidworksie można było to zdefiniować wiązaniem gdzie podawało się dopuszczalną odległość minimalną i maksymalną :/ Czy tutaj też tak jest, czy może jest jakaś ogólna opcja która nie pozwala na przenikanie?

Link do komentarza
Share on other sites

Da się chyba tę dolną płaszczyznę główki (przy gwincie) przyczepić do tej płyty. Połączenie sztywne, no ale to śruba - nie ma się ruszać.

Ale jak rozwiązać problem ogólnie, czyli np. dwie płyty na prowadnicach to nie mam pojęcia. Może da się jakieś ograniczenia odległości dać. Za mało się bawiłem 😋

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie takiego nie na sztywno powiązania szukam, może śruba to niefortunny przykład bo ma się nie ruszać. Bardziej to może zobrazować siłownik pneumatyczny. Przy modelowaniu takiego siłownika robię elementy dwa: Obudowa oraz prowadnica z tłoczyskiem.

Robię złożenie tych elementów tak, że jak złapię za prowadnicę to może się wysunąć i schować ale potrzebna jest blokada, żeby mi tłoczysko nie przeleciało przez obudowę, tylko jak złapię sobie element i pociągnę to wysunie się ale zatrzyma na obudowie.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja się bardziej zapytam z ciekawości po co Ci takie połączenie ruchome? Powinieneś związać dół łba śruby z płaszczyzną płytki. Jeśli chcesz ją później wyciągać do tworzenia odpowiednich rysunków zrobisz to przy projekcie animacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Wybierz czwarty rodzaj wiązania "wstaw" i je zrealizuj, rozwiń w oknie więcej opcji, zaznaczasz "Użyj odsunięcia jako położenia spoczynkowego", maks ALBO min ustalasz na wartość o jaką może odjechać łeb śruby od blachy. Mogą Ci wyjść dwie możliwości, więc w najgorszym wypadku zrobisz to dwa razy;)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.