Skocz do zawartości

Minisumo Haker2- worklog


Pomocna odpowiedź

Wyłapałem trochę potencjalnych zwarć lub innych nieprzyjemności. W niektórych miejscach to tak trochę "chojraczenie" (tak wiem, dziwnie to brzmi 🤣 ), ale lepiej mieć pewność niż szukać błędu po polutowaniu płytki 😉 W większości przypadków (jak nie wszystkich) wystarczy poprzesuwać ścieżki i po kłopocie 😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Masz na prawdę sporo miejsca na warstwie BOTTOM. Porozbijaj te elementy, żeby nie były tak poskupiane w określonych miejscach. Zaznaczyłem ci jeszcze kilka miejsc, o które miałbym obawy:

BTW.

Nie żeby mi to przeszkadzało, ale staraj się dawać Pomógł, jeśli ktoś ci na prawdę pomógł 😉

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Już poprawiam dzięki !!! Zawsze staram się dawać pomógł bo wiem że wolisz to od piwa. 😉 Trochę ciężko będzie z tą ścieżką przy prawym dolnym tranzystorze...

[ Dodano: 31-03-2012, 07:10 ]

Poprawiłem i zabieram się za termotranswer

[ Dodano: 31-03-2012, 07:39 ]

Nawet drc nie pokazuje błędów:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak dla mnie to poprawił bym niektóre ścieżki zasilania bo np. pod prockiemmasz cieńsze niż normalnie. Jak robisz ręczenie to w przypadku zwarcia w miejscu padów można trochę zdrapać toner przed trawieniem igłą albo cyrklem.

Masz też sporo nie połączonych ścieżek i przelotek - krzyżyk w miejscu przelotki oznacza brak połączenia, a łączenie kablem wygląda dość nie estetycznie.

Link do komentarza
Share on other sites

Krzyżyki poprawię. Z tego pierwszego zdania to mało co można zrozumieć chyba chodziło Ci żebym powiększył ścieżki pod prockiem (jakim napisem) ? A o zeskrobywaniu wiem - kilka razy musiałem niestety użyć tej techniki.

[ Dodano: 31-03-2012, 15:04 ]

Jeśli ktoś by mógł to proszę o sprawdzenie płytki ( mam odtłuszczony laminat i nie chcę zwlekać ):

Link do komentarza
Share on other sites

Zaznaczyłem miejsca do poprawek.Co do ścieżek to niektóre ścieżki u ciebie mają różne grubości, szczególnie zwróć uwagę na ścieżki prądowe bo mogą się poprzepalać w cieńszych miejscach.

Jak nie masz miejsca to pocynuj grubiej na zwężeniach.

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko nie wiem o co chodzi. Te ścieżki przy TSOP'ach są takie teraz a przy termotranswerze zeskrobię trochę oba pady po bokach. A co jest złego z przelotką przy stabilizatorze ? 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zdjęcia wytrawionej i pocynowanej płytki:

Nie wiem czemu na zdjęciach widać na powierzchni mas takie fale ( na żywo tego aż tak bardzo nie widać 😉

[ Dodano: 02-04-2012, 05:27 ]

Powierciłem otwory - przelotki ładnie nachodzą na siebie, tylko w dwóch miejscach nie pokryły się idealnie. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Niestety płytkę muszę robić od nowa... :-> eagle nie połączył mi kilku ścieżek z tsopów , poza tym mostek ledwo się mieści i pewnie by szorował po podłożu.

Tutaj zamieszcam moje ostatnie wypociny ( wiem że będę robił ją od nowa, ale proszę o sugestie odnośnie rozmieszczenia megi i mostka (na górze muszę mieć wolny prostokąt ok 1.2cm x 3.5cm) )

Link do komentarza
Share on other sites

1.Masz pełno niepołączonych ścieżek (żółte ścieżki) - połącz je

2.Nie które ze ścieżek są w jednych miejscach cieńsze w niektórych grubsze w szczególności zwróć uwagę na zasilanie i silniki.

Jakie stosujesz silniki bo dla pololków te ścieżki są trochę za wąskie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.