Skocz do zawartości

Minisumo Haker2- worklog


Pomocna odpowiedź

Dzięki, ale pomyślałem że płytkę zrobię nową bo wystarczy popatrzeć- tak płytka jest okropna ( przelotki , tak jak napisałeś niepołączone ścieżki 😉 )

Raczej proszę o rady odnośnie położenia megi i mostka. 😉

Silniki to zwykłe silniki od zabawek - przekłanie zrobię sam 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Po silnikach z zabawek nie spodziewał bym się zbyt wiele no.Co do mostka dałbym go w lewym górnym rogu, a atmegę obrócił bym o 45 stopni w lewo i dał trochę niżej.

Jakie wymiary ma płytka bo coś mi się wydaje, że jest trochę za duża.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie Eagle ci nie połączył, tylko prawdopodobnie nie zwróciłeś uwagi że sam nie zrobiłeś niektórych połączeń. Masz pełno nie połączonych rzeczy, tyle że ścieżka unrouted jest tak krótka że prawdopodobnie jej nie zauważyłeś. W dodatku pełno masz tego przy przelotkach, nie dociągasz ścieżek do siebie. Pozaznaczałem ci przykłady takich braków połączeń:

Rada na przyszłość: wyłącz wszystkie warstwy i zostaw sobie tylko warstwę unrouted, wtedy łatwiej Ci będzie zauważyć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Co do rady KD93, dopiszę jeszcze, możesz sprawdzić czy masz wszystko połączone wchodząc w PCB Quote (Pasek po prawej) i powinno pisać Complete (Wszystko połączone (kompletne)) albo Incomplete (Brak jakiegoś połączenia)

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

KD93 wiem, że jest tam trochę nie połączonych ścieżek, ale te ścieżki których eagle mi nie połączył idą od każdego tsopa do megi ( są bardzo długie)

Ps19 dzięki na pewno sprawdzę.

[ Dodano: 07-04-2012, 12:43 ]

Nowa poprawiona płytka ( według mnie jest najlepsza ze wszystkich)

Ciągle będę poprawiał niektóre krzywe, nieestetyczne ścieżki.

Link do komentarza
Share on other sites

Wyłącz opcję Orphans polygonu (powoduje powstawanie masy w niepodłączonych pustkach). Miałbym również obawy o kilka miejsc zaznaczonych poniżej:

Jeśli nie chcesz zmieniać tych ścieżek, to radzę dobrze sprawdzić po trawieniu czy nie ma jakiś niespodzianek - zwarć. Tam gdzie masz żółte krzyżyki to ścieżki są niepodłączone (mimo, ze wyglądają na odwrotne). Prowadzenie ścieżki z uC w pobliżu mocno zakłócającej ścieżki mostka może źle poskutkować - zakłócanie uC.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Funkcji orphans nie będę wyłączał, ponieważ zlikwiduje mi ona pola polugonu ( te nie podłączone do masy), a te samotne wysepki (sieroty jak sama nazwa mówi ) usunę przed trawieniem, tak samo jak ścieżki przy mostku ( tam zeskrobę kawałek pada mostka, co sprawdziło się przy poprzedniej płytce)

Żółte krzyżyki poprawię, ąż dziwne że oznaczają niepołączone ścieżki 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To widocznie źle się wysłowiłem 😋

Chodziło mi o to że mam tam ze 3 większe pola nie podłączone do niczego... 😉

[ Dodano: 09-04-2012, 19:02 ]

Poprawiłem krzyżyki, dodałem rezonator na wszelki wypadek, dławika nie poprawiłem, dam go dalej od tych ścieżek mostka, załączam schemat i płytkę :

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki że jako prawie jedyny interesujesz się tematem 😉 mam pytanie odnośnie stabilizatora, czy chodzi o to że wystaje poza wymiary płytki ?

[ Dodano: 10-04-2012, 07:23 ]

Dopiero teraz przy sprawdzaniu płytki ze schematem zauważyłem że włącznik nie będzie mi działał i go poprawiłęm, idę szukać innych błędów, a wskazane przez piotrek'sa89 poprawiłem nmiej więcej :

[

[ Dodano: 10-04-2012, 11:04 ]

Posprawdzałem każdy pin idę wytrawiać płytkę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

klonyyy chodziło raczej o to, że masz spore prawdopodobieństwo porobienia zwarć przy tym stabilizatorze. Poza tym źle robisz, ze on wystaje. Z własnego doświadczenia z obudowani TO252 wiem, że Eagle ma nieco za małe pady pod nie. U siebie zawsze powiększam, dzięki czemu mam większą swobodę i łatwiej się lutuje elementy w tych obudowach.

Włącz sobie jeszcze drill-aid.ulp. W edytorze PCB Eagle ma takie pole tekstowe. Wpisz tam run, następnie znajdź właśnie drill-aid.ulp. Z własnego doświadczenia powiem, że 0.5mm średnicy wewnętrznej jest najbardziej optymalne 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.