Skocz do zawartości

Poradniki dla początkujących - podsumowanie


Treker

Pomocna odpowiedź

Nadszedł czas na podsumowanie zabawy, której głównym celem było stworzenie poradników dla osób początkujących. Przez cały czas trwania tej zabawy, czyli przez ponad 2 miesiące, do konkursu zgłoszono 13 artykułów, napisanych przez 9 użytkowników.

Do wygrania było aż 5 ufundowanych przez firmę KAMAMI.pl zestawów składających się z książki „Mikrokontrolery LPC1100. Pierwsze kroki” oraz zestawu LITEcompLPC1114 z mikroprocesorem LPC1114.

Nagrody przekaże ich sponsor:

KAMAMI.pl

W finałowym głosowaniu, które wyłoniło zwycięzców udział wzięło łącznie 37 użytkowników. Ich głosy wyłoniły następujących zwycięzców (od miejsce 1 do 5): dondu, KD93, BlackJack, bartek1333, GAndaLF. Gratuluję autorom najlepszych poradników oraz wszystkim innym, którzy wzięli udział w konkursie.

Pełna lista poradników:

Autor: KD93 - [Dla początkujących] Akumulatory litowo-polimerowe

Autor: Tolo - Prosty czujnik optyczny

Autor: davidpi - [Kurs] Solid Works

Autor: klonyyy - [Dla początkujących] Budowa trzeciej ręki

Autor: BlackJack - [Programowanie] Mikrokontrolery Microchip PIC. Część 1

Autor: BlackJack - Mikrokontrolery Microchip PIC. Część 3.

Autor: BlackJack - [Programowanie] Mikrokontrolery Microchip PIC. Część 2

Autor: pawcio0928 - [Dla początkujących] Budowa robotów z niczego.

Autor: pawcio0928 - [Dla początkujących] Organizacja warsztatu robotyka

Autor: pawcio0928 - [Dla początkujących] Jak uruchamiać stworzone układy.

Autor: dondu - [Dla początkujących] Zakłócenia w pracy mikrokontrolerów - poradnik praktyczny dla robotyków.

Autor: bartek1333 - [Dla początkujących] Podłączanie i obsługa urządzeń zewnętrznych w robotyce i elektronice

Autor: GAndaLF - [Dla początkujących] Pozyskiwanie części z niepotrzebnego sprzętu domowego

Zwycięzców proszę o przesłanie swoich adresów do mnie na PW. O przekazaniu ich do sponsora oraz wysyłce nagród poinformuję wszystkich jednocześnie w tym temacie. Raz jeszcze gratuluję, i zachęcam do regularnego śledzenia Forbot-a, wkrótce kolejna okazja do wygrania takich zestawów.

winner_176.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za docenienie mojego artykułu i gratuluję innym nagrodzonym i nie nagrodzonym 🙂 Myślę że wszyscy odwaliliśmy kawałek dobrej roboty, oby tylko początkujący zawsze chcieli przeczytać nasze wypociny zanim zaczną zadawać pytania.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratulacje dla wszystkich użytkowników biorących udział w konkursie. 🙂

Z mojej strony dziękuję za głosowanie na mój artykuł. I zacytuję KD93, żeby się nie powtarzać: 🙂

Myślę że wszyscy odwaliliśmy kawałek dobrej roboty, oby tylko początkujący zawsze chcieli przeczytać nasze wypociny zanim zaczną zadawać pytania.
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja również gratuluję wszystkim współuczestnikom konkursu. Jestem zaskoczony, że udało mi się załapać na nagrodzone miejsce, bo artykuł powstawał w niezwykłych bólach i nawet przekroczyłem początkowy termin. Za to niektóre prace konkursowe moim zdaniem są po prostu bezcenne dla początkujących użytkowników i najlepiej pokazują jak forum może skorzystać na tego typu konkursach.

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję 🙂

A nagrodzonych proszę o zajrzenie do spisu treści książki:

http://www.btc.pl/index.php?ukey=product&productID=185142

do rozdziału 12.

a następnie do tematu:

https://www.forbot.pl/forum/topics40/c-rfm70-24ghz-vt4261.htm

i wypowiedzenie się, czy w książce jest coś przydatnego na ten temat napisane 😃

Link do komentarza
Share on other sites

O, miła niespodzianka, aż chce się pisać dalej z powodu tej jedynki 🙂

Gratuluję wszystkim, niezależnie od tego, czy nagrodę otrzymali, czy też nie, ponieważ najważniejsze jest to co napisał BlackJack:

Ale tak naprawdę wygrali wszyscy użytkownicy forum, bo wzbogaciło się ono o nowe cenne artykuły.

Tak jak deklarowałem przed napisaniem artykułu, nie pisałem go dla otrzymania nagrody, w związku z czym przeznaczę ją na nagrodę, którą jak co miesiąc rozlosuję wśród osób (w większości studentów), które "polubiły" mojego bloga na Facebooku: http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/03/komunikat-akcja-facebook.html

Mam nadzieję, że trafi do osoby, która go wykorzysta, bardziej niż ja 🙂

Losowanie odbędzie się w pierwszą rocznicę powstania bloga, czyli 14 kwietnia 2012 roku.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie, gratuluję wszystkim artykułów i mam takie pytanie, kiedy będzie jakiś następny konkurs, bo mam bardzo ciekawy i dotąd nie poruszany obszernie (i w polsce i za granicą) temat (związany bardziej z elektroniką i systemami zabezpieczeniowymi, niż robotami, ale zawsze coś) i myślę, że mógłbym napisać o tym artykuł.

Pozdrawiam

PR

Link do komentarza
Share on other sites

piotrva, niedługo powinien pojawić się jakiś kolejny mały konkurs 🙂 Co roku organizowany był również duży konkurs wakacyjny, jednak w tym roku rozważam jeszcze możliwość jakiejś zmiany, jednak jest to mało prawdopodobne 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Warto przy okazji wspomnieć, że zestaw nagród można kupić zarówno w Kamami jak i w Margines.pl za niedużą kwotę - w marginesie poniżej 60zł, a płytka jest kompatybilna i niemal identyczna - poza obróceniem złącz - z płytką kamami z LPC1114 - która normalnie kosztuje 100zł i jedyne co ma wicej to moduł z FT232.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.