Skocz do zawartości

[Line Follower] Default


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Poprawiłem trochę schemat :

I zrobiłem schemat czujników :

Myślałem również nad konstrukcją mechaniczną . Będzie ona wyglądać podobnie do tego robota https://www.forbot.pl/forum/topics7/line-follower-error1-vt5826.htm?highlight=error

zmienie jedynie położenie akumulatora będzie się on znajdować pod płytką z elektroniką robot będzie więc zrobiony jako dwu poziomowa "kanapka".

Link do komentarza
Share on other sites

Patrząc do noty katalogowej LN7805 nie da ci +5V na wyjściu gdy na wejściu będzie +7V - za mało. Minimum na wejściu powinno być 7.5V. Użyj jakiegoś stabilizatora LDO.

Link do komentarza
Share on other sites

Pakiet lipo 2s ma napięcie 7,4 więc powinno być w porządku po prostu w eaglu nie ma takiego napięcia więc wziełem te które było najbliżej co do wartości ...

Dobra to jest ostateczna wersja płytki (chyba) zaczynam robić PCB...

Mam tylko pytanie jak ustawić w eaglu rozmiar płytki ? TZN tego obramowania ?

Link do komentarza
Share on other sites

Takie ma napięcie nominalne. W pełni naładowany będzie dawał ~8,4V, a rozładowany ~6,4V (tej granicy nie powinieneś przekraczać, bo możesz trwale uszkodzić pakiet).

Co do rozmiaru płytki, to musisz najpierw przestawić sobie siatkę na milimetry (Edit -> Grid). Jak wyeksportujesz płytkę (poprzez Switch to board) pojawi się obramowanie. Możesz ją normalnie przeciągać do docelowego rozmiaru lub za pomocą narzędzia Info pozmieniać ręcznie wymiary granic.

Link do komentarza
Share on other sites

Pakiet lipo 2s ma napięcie 7,4 więc powinno być w porządku po prostu w eaglu nie ma takiego napięcia więc wziełem te które było najbliżej co do wartości ...

W pełni naładowany ma 7,4V co i tak jest mniejszą wartością od 7,5V. Trochę go rozładujesz, obciążysz silnikiem i będziesz miał 7V albo i mniej. Nie rozumiem dlaczego by tego nie poprawić, zamiast później walczyć z problemami. Ale Twój robot, Twój ból 😉

Odnośnie eagle'a - prawy przycisk myszy na symbolu zasilania i wybierz "value" aby zmienić wartość.

Link do komentarza
Share on other sites

W pełni naładowany ma 7,4V co

W pełni naładowany lipo 2s ma ~8,4V.

Mea culpa. Sądziłem, że napięcie na ogniwach nie przekracza napięcia znamionowego. Ale już się dokształciłem. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz rozważyć powiększenie pól lutowniczych. piotreks-89 podpowiedział jak to łatwo zrobić. Wchodzisz w Edit -> Design rules... -> Restring. Można tam zmienić wartości Min w Pads.

No chyba, że masz odpowiednio małe wiertła.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.